in , ,

Будівельна амністія 2018: чи встигнуть все

Публікація присвячена процедурі легалізації самовільно побудованих або реконструйованих об’єктів

З 31 серпня чинного року в Україні запрацював порядок проведення технічного огляду та прийняття в експлуатацію індивідуальних, садових, дачних будинків і будов сільгосппризначення побудованих без дозволу на будівництво. По суті цей порядок і визначає процедуру реалізації будівельної амністії, тому буду його так і називати — Порядок будівельної амністії. Будівельна амністія — це шанс для людей, які з різних причин не отримали в свою час дозвіл на будівництво, ввести свій самобуд в легальне поле і розпоряджатися ним без юридичних перешкод. Попередня будівельна амністія мала тимчасовий характер і діяла до кінця 2015 року, а ось діюча вже не має «рядок придатності».

Перш ніж перейти до особливостей процедури легалізації самобудів визначимо коло об’єктів, який підпадають по будівельну амністію. Так, будівельна амністія поширюється на: індивідуальні житлові будинки, садові, дачні будинки загальною площею до 300 квадратних метрів, а також на господарські будівлі та споруди загальною площею до 300 квадратних метрів, побудовані в період з 5 серпня 1992 року по 9 квітня 2015 року. Також амністія поширюється на будівлі та споруди сільськогосподарського призначення, побудовані до 12 березня 2011 року. Всі ці об’єкти повинні належати до об’єктів з незначними наслідками (СС1), які в сою чергу визначаються такими критеріями:

— рівень можливої ​​небезпеки для здоров’я і життя людей, які постійно перебувають на об’єкті до 50 осіб;

— рівень можливої ​​небезпеки для здоров’я і життя людей, які періодично будуть перебувати на об’єкті до 100 чоловік;

— вартість об’єкта до 2 500 мінімальних заробітних плат (9 млн. 307 тисяч 500 грн. За станом на 26.12.2018 року);

— не є об’єктами підвищеної небезпеки або впливають на навколишнє середовище;

— не належать до пам’яток культурної спадщини і не розташовуються в їх охоронних зонах;

— максимальна поверховість — 4 поверху.

Також цільове призначення землі, на якому здійснено самовільне будівництво, має відповідати призначенню будівлі, інакше будівельному амністуванню не бути.

Аналізую Порядок будівельної амністії і ознайомившись з більшістю публікацій в інтернеті все здається досить просто. Всього лише потрібно замовити технічне обстеження самобуду, в результаті якого отримати технічний паспорт зі встановленою відміткою і в певних випадках звіт про проведене технічне обстеження. У технічному паспорті обов’язково вказується штамп самобуду, рік побудови об’єкта, відмітка про проведене технічне обстеження. А в разі якщо індивідуальний, садовий або дачний будинок понад 300 кв.м.; господарські споруди понад 100 кв.м.; амністуються будівлі та споруди сільськогосподарського призначення, тоді додатково надається звіт про технічне обстеження. Надалі в органи державно — будівельної інспекції необхідно подати декларацію про прийняття об’єкта в експлуатацію з встановленими програмами і на підставі цих документів, нібито, повинна пройти будівельна амністія.

Однак, вивчивши питання трохи ширше, не обмежуючись тільки Порядком будівельної амністії, і з урахуванням практичних аспектів можна встановити додатковий етап процедури амністування.

Так, в формі самої декларації про готовність об’єкта до експлуатації також повинна вказуватися інформація щодо відповідності розташування самобуду вимогам державних будівельних норм, яка в свою чергу видається органом містобудування та архітектури. Без цього документа амністуватися вийде.

Не дивлячись на деякі підводні камені, будівельна амністія досить непоганий шанс привести в порядок документи на нерухомість як людям, які провели самовільну реконструкцію, так і тим, хто побудувався з «нуля» і отримати повне право на розпорядження самовільно побудованим об’єктом без сплати штрафів.

Ігор Козак, юрист АФ «Домінанта»

Джерело: ЛІГА.net

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

За неповагу до державної мови — штрафуватимуть

9 відтінків розшуку Інтерполу або спіймай мене якщо зможеш