in

Кабмін придумав альтернативу підвищенню пенсійного віку

Пенсійна реформа в Україні повинна зосередитися навколо переходу на трирівневу систему, а не на дискусіях про можливе підвищення пенсійного віку, яке значиться в «маячках» Міжнародного валютного фонду, перегляд тривалості страхового стажу й формули розрахунку виплат.

Про це заявив віце-прем’єр-міністр Павло Розенко в коментарі для журналістів. «В цілому ідеологія розвитку трирівневої пенсійної системи, яка передбачає введення накопичувального рівня й розвиток недержавного пенсійного страхування і може стати прекрасною основою для проведення подальшої пенсійної реформи в Україні», – цитує П. Розенка прес-служба уряду.

На думку віце-прем’єр-міністра, зараз потрібно відійти від суперечок з приводу чуток про майбутню реформу. Й спрямувати всі сили на формування стратегічного бачення розвитку пенсійної системи в цілому. Кабмін уже направив до Верховної Ради законопроект № 4608, який визначає «правила гри» в накопичувальній системі і недержавному пенсійному страхуванні, а також передбачає певні кроки з наведення порядку в солідарній системі, зокрема, очищення Пенсійного фонду від невластивих йому соціальних виплат.

Крім цього, за останні два роки була проведена масштабна робота з наведення порядку в ПФУ, нагадав Павло Розенко. «Тепер ми переконані, що не платимо «мертвим душам», у нас немає ніяких подвійних чи потрійних виплат, немає фактів корупції в пенсійному забезпеченні. Також Пенсійний фонд значно скоротив адмінвитрати й оптимізував штат. Зараз ми працюємо над поліпшенням якості надання послуг громадянам. Зокрема, з 1 січня 2017 року в людей уже є можливість оформити пенсію без прив’язки до місця проживання», – додав П. Розенко.

Разом із тим він висловив невдоволення рівнем надходжень до бюджету Пенсійного фонду через тінізацію економіки та несплати соціальних внесків, пообіцявши найближчим часом вирішити це питання на рівні Кабміну. «Окрема дискусія, безперечно, стосується реформування солідарного рівня пенсійного забезпечення. Протягом двох–трьох місяців ми плануємо доопрацювати і розглянути відповідні законопроекти в уряді», – резюмував віце-прем’єр.

Нагадаємо, раніше міністр соцполітики Андрій Рева визнав, що МВФ запропонував Україні підвищити пенсійний вік. На думку фахівців фонду таким чином можна вирішити проблему дефіциту Пенсійного фонду України. Проте в Міністерстві соціальної політики з цим підходом не згодні. «МВФ пропонує свій варіант вирішення проблеми дефіциту Пенсійного фонду. Ключовим елементом вони вважають необхідність підняття пенсійного віку. Ми з цим не погоджуємося. А якщо не погоджуємося, то повинні запропонувати якісь альтернативні варіанти», – сказав А. Рева.

Підготувала
Анастасія СЛІПЧЕНКО

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Донбас – це Україна, або Дещо про «ефективний контроль» окупованих територій

В Україні гострий дефіцит суддів