in

Мін’юст запустить штаби зі стягнення заборгованості із зарплат

Із 1 квітня в усіх регіонах України почнуть діяти спеціальні штаби та мобільні групи Державної виконавчої служби Мін’юсту, які зараз вже займаються стягненням аліментів з неплатників і з початку квітня додатково сфокусуються на стягненні з підприємств-боржників заборгованостей із заробітної платні на користь громадян. Про це заявив міністр юстиції Павло Петренко виступаючи на стратегічній сесії з планування за напрямком «Реформа системи виконання судових рішень».

Він нагадав, що закон, який посилює відповідальність неплатників аліментів #ЧужихДітейНеБуває діє з 6 лютого і вже демонструє перші позитивні результати. «Почав діяти публічний реєстр неплатників аліментів. У кожному регіоні в публічній площині були розміщені #ДошкиГаньби з переліком тих осіб, які не платять понад 3 місяці», — сказав очільник Мін’юсту.

За його словами, міністерством було прийняте рішення створити оперативні штаби та мобільні групи в 4 областях, які мають найбільші проблеми з несплатою аліментів. «За 10 днів державні виконавці в Київській, Кіровоградській, Миколаївській та Одеській областях заборонили виїзд за кордон понад 25-м тисячам злісних неплатників аліментів, які мають заборгованість понад шість місяців. Так само було винесено більше 21 тисячі постанов про тимчасову заборону керування транспортними засобами. Окрім цього, майже 6 тисяч боржників оголошено в розшук», — сказав міністр юстиції.

Він також додав: усього за 10 днів дії нового закону було стягнено додатково 50 млн боргів зі сплати аліментів. «Спираючись на ці результати, я прийняв рішення розповсюдити практику мобільних груп на всю країну. Жоден з батьків, які не бажають фінансово підтримувати своїх дітей, жоден роботодавець, незалежно від того, малий це підприємець чи величезна компанія, незалежно від того, в приватній чи державній вона власності, не уникнуть відповідальності», — зауважив очільник Мін’юсту.

З 1 квітня штаби займуться ще одним надзвичайно соціально важливим напрямком — стягненням заборгованості із виплат заробітної плати. «На сьогодні заборгованість перевищує 2,7 млрд грн. Тільки в органах виконавчої служби на виконанні виконавчих документів і рішень судів на 500 мільйонів гривень. Із 1 квітня ця ініціатива запрацює по всій країні», — зазначив П. Петренко.

Джерело: Мін’юст

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Чому влада затягує час та побоюється створення антикорупційного суду?

Нафтогаз проти НКРЕКП, або Чому непотрібно штрафувати крадіїв газу?