in

Нерухомість: хто і скільки заплатить?

Із 1 липня в Україні набув чинності закон, що передбачає введення податку на нерухомість не лише на житлові «квадрати», а й на господарські будівлі (сараї, гаражі, погреби, літні кухні тощо).

До кінця липня податкова служба розішле рішення-повідомлення та квитанції із сумами податку. Заплатити потрібно не пізніше 28 серпня. Податок стягується раз на рік. Крім того, власникам великого житла (понад 300 квадратних метрів для квартир і 500 — для будинків) доведеться додатково заплатити 25 тисяч гривень.

Відповідно до закону, житловою площею вважаються: житловий будинок, прибудова до будинку, квартира, кімната в комуналці, будинок на дачі.

При цьому місцеві ради мають право самостійно визначити процентну ставку податку (від 0 до 3% від мінімальної зарплати) і площу нерухомості, яка не оподатковується (від 60 квадратних метрів за квартиру, від 120 — за будинок, і від 180 квадратних метрів за сумарну площу будинку і квартири). Але якщо квартира здається в оренду, пільгова ставка оподаткування для такої нерухомості не застосовується.

А от до списку нерухомості, за яку не потрібно платити податки, входять, зокрема: об’єкти нерухомості, що належать державі або територіальним громадам; об’єкти нерухомості в зонах відчуження і безумовного відселення; дитячі будинки сімейного типу; об’єкти житлової нерухомості, які належать дітям-сиротам, дітям позбавленим батьківського піклування, дітям-інвалідам, які виховуються одинокими батьками; гуртожитки. А також будівлі промисловості, зокрема виробничі корпуси, цехи, складські приміщення промислових підприємств; будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо в сільськогосподарській діяльності; об’єкти житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності громадських організацій інвалідів та їх підприємства.

Додамо, що в кожному населеному пункті органи місцевої влади мають право розширити перелік об’єктів, з яких податок не стягується.

Кого торкнеться новий податок

Найбільша кількість платників податку на нерухомість буде в категорії тих, хто отримав або купив квартири після 90-х рр. минулого століття.

Таку точку зору висловила завідуюча відділом дослідження рівня життя Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Людмила Черенько. «Якщо подивитися на метраж житла, побудованого до 90-х роках минулого століття, в радянський період, квартири розміром понад 60 кв. м траплялися не так уже й часто. Навіть трикімнатні квартири в більшості випадків були менші цієї площі», — сказала вона.

У той же час Л. Черенько відзначила, що під дію цього закону потраплять сім’ї, які купили або отримали житло вже після другої половини 90-х. «В основному, це молодші люди, в більшості своїй або ще не пенсійного, або раннього пенсійного віку. Це все ж більш працездатний контингент», — додала вона.

Нагадаємо, до 1 липня українцям прийдуть платіжки з податку на нерухомість із «сюрпризом». Пільгові норми площі житла, яке не підпадає під оподаткування, зменшилися вдвічі: для квартир із 120 кв. м до 60 кв. м, для будинків — з 250 кв. м до 120 кв. м.

У київській податковій службі вже підрахували, що армія потенційних платників виросте понад 2, 5 раза. Станом на 1 січня 2016 року розмір мінімальної зарплати був офіційно закріплений на рівні 1376 грн. Тобто, базовий тариф складе 41, 28 грн / кв. м.

Виходячи з цих цифр, власнику квартири в 70 кв. м, який в минулому році взагалі нічого не платив, в 2016-му прийде платіжка на 410,28 гривень (За «зайві» 10 кв. м). А власник апартаментів у 150 квадратів буде змушений віддати державі 3,7 тис грн замість торішніх 384,3 — 730,8 гривень.

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Затримання без ухвали слідчого судді, його строки та контроль

Як отримати субсидію при боргах за комуналку?