in

Новації для бізнесу у сфері оподаткування

Наприкінці минулого року Верховна Рада прийняла ряд істотних законів, які безсумнівно вплинуть на бізнес-клімат у країні. Позитивно чи негативно позначаться на підприємцях прийняті зміни, покаже час, а поки зупинимося на деяких із них.

Отже, ключовою, кричущою і болючою для бізнесу стала робота системи ризиків з ПДВ, іншими словами — система з блокування реєстрації податкових накладних. Можливо, первинні цілі створення цієї системи були позитивними, однак, як засвідчила подальша практика, підприємства реального сектора економіки просто змушені були припиняти свою роботу й займатися оскарженням дій і рішень ДФС України. Все це перетворилося в мільйони скарг і позовів у судах, що ніяк не можна віднести до позитивних ознак реформування.

І ось довгоочікуване рішення — прийнята норма, яка фактично повертає тестовий режим механізму призупинення реєстрації податкових накладних в ЄРПН. Розділ ХХ ПК України доповнюються пунктом, згідно з яким: «Податкові накладні / розрахунки коригування, реєстрацію яких в ЄРПН зупинено згідно з п. 201.16 ПК України, реєструються з урахуванням вимог п. 2001.3 і п. 2001.9 НК України, 02.01.2018 р., крім: 1) податкових накладних / розрахунків коригування, за якими станом на 01.12.2017 р. не подано пояснення та документи відповідно до підпункту 201.16.2 НК України; 2) податкових накладних / розрахунків коригування, щодо яких прийнято рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН, за якими станом на 01.12.2017 р. не розпочато процедуру оскарження в адміністративному або судовому порядку».

Усі податкові накладні, за якими реєстрацію призупинено з 01.12.2017 р. і щодо яких подано пояснення та копії документів, реєструються в ЄРПН згідно раніше діючого порядку (за раніше діючим законом).

При цьому, Міністерство фінансів України разом із профільним комітетом ВР України прийняли спільне рішення про скасування дії системи з припинення реєстрації податкових накладних із метою подальшої напрацювання узгодженого рішення, яке б не завдавала значних незручностей представникам реального сектора економіки.

Крім усього іншого, парламент вніс зміни щодо ставок оподаткування фізичних і юридичних осіб. Наприклад, із 2018 року буде підвищено ставку екологічного податку на 11,2%. Хотілося б вірити, що отримана в бюджеті сума піде саме на відновлення екологічної ситуації в країні, а не розчиниться в бюджеті.

Також законодавець ввів 24-місячну відстрочку на сплату ПДВ під час імпорту деяких груп обладнання. Є новини і для любителів отримувати поштові посилки з-за кордону. Відтепер без сплати мита можна буде отримати не більше трьох поштових відправлень вартістю по 150 євро. При цьому через аеропорт людина зможе безмитно ввести товар на 1000 євро, а при в’їзді через інші пункти пропуску обмеження складуть 500 євро і 50 кг. При цьому (в другому випадку), особа повинна бути відсутньою в Україні не менше 24 годин і в’їжджати в країну не частіше ніж один раз у 72 години. Якщо ці тимчасові обмеження не дотримуються, то сума ввезеного товару не повинна перевищувати 50 євро.

Також із наступного року, звільняються від ПДВ та акцизу операції з імпорту електроавтомобілів. Такі преференції введені строком на п’ять років.

Тож будемо сподіватися, що нові правила в системі оподаткування дійсно позитивно позначаться на бізнесі і простих людях.

Джерело: ADVICE

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

I СУДОВИЙ ФОРУМ ААУ

На Київщині розпочався набір патрульних