in ,

Разом ми зробимо адвокатуру сильною

Звернення до всіх адвокатів України

Шановні колеги!

Як вам відомо, 17 лютого Рада адвокатів України призначила проведення звітно-виборчого з’їзду адвокатів України (на 9–10 червня). До порядку денного включено й питання обрання голови Ради адвокатів України–Національної асоціації адвокатів України. Лідія Павлівна Ізовітова, яка зараз обіймає цю посаду, повинна прозвітувати про свою роботу за 5 років. Обираючись на цю посаду на установчому з’їзді в 2012 році вона обіцяла побудувати сильну й незалежну професійну адвокатську організацію, спрямовану виключно на захист адвокатів. Дана обіцянка так і не стала дійсністю. Чому саме, повинен з’ясувати цей звітно-виборчий з’їзд.

Наразі, ми маємо:

— відсутність довгострокової стратегії розвитку професійної організації;

— відсутність послідовного позитивного плану дій організації, спрямованих на посилення позицій адвокатури в суспільстві, забезпечення реальної реалізації прав і гарантій адвокатської діяльності;

— відсутність конструктивного діалогу між державою та адвокатурою в інтересах усієї професійної спільноти;

— ігнорування інтересів адвокатської громади, неспроможність прийняття конструктивних рішень, створення конфліктів та кризових ситуацій, розповсюдження завідомо недостовірної інформації, яка дискредитує адвокатуру в цілому;

— відсутність транспарентності в діяльності організації, проекти рішень від імені професійної організації, які мають значення для усіх адвокатів, не обговорюються в професійній спільноті. Як наслідок – адвокати вимушені оскаржувати рішення власної професійної організації в судах;

— неправомірне втручання в діяльність регіональних органів адвокатського самоврядування, кваліфікаційно-дисциплінарних органів адвокатури;

— відсутність прозорості у витрачанні адвокатських внесків.

Таким чином, за п’ять років після прийняття Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» керівництво Національної асоціації адвокатів України не спромоглося довести важливість, дієвість та необхідність для кожного адвоката новоствореної організації.

Цю ситуацію необхідно терміново змінити:

1. Адвокатура України – це велика спільнота, але без об’єднання зусиль і розуміння ролі кожного адвоката в такому об’єднанні адвокатурі не бути сильною.

2. Конституційна роль адвокатури повинна бути не лише визнана, але й належно реалізована як на законодавчому рівні, так і неухильним дотриманням законодавчих приписів органами державного управління. Для цього необхідний як конструктивний діалог, так і правозастосовчий примус.

3. Адвокатура – демократична спільнота. Адвокатом може бути виключно незалежна, вільна від бюрократичних регламентацій людина. Головний кодекс адвоката –Правила адвокатської етики.

4. Пам’ятаймо: не адвокати для НААУ, а НААУ для адвокатів; не існує власних інтересів НААУ, існують інтереси адвокатської спільноти – сукупність інтересів кожного адвоката.

5. Щоденна робота адвокатського самоврядування відбувається саме в регіонах, цю роботу треба поважати та заохочувати. Завдання РАУ–НААУ в регіонах — не створювати проблеми, а сприяти у їх вирішені конструктивними та ефективними засобами. Повага можлива лише тоді, коли вона взаємна.

6. Головне завдання керівника РАУ–НААУ постійно та неухильно лобіювати інтереси адвокатської спільноти України в усіх державних інституціях.

Принципи діяльності: розуміння адвокатських проблем, повага до кожного адвоката та адвокатської незалежності, відкритість, прозорість процесів прийняття рішень, виваженість у їх прийняті, забезпечення реального самоврядування на місцях. Головна мета: спрямувати діяльність загальнонаціональної професійної організації на користь адвокатів, відновити демократичні принципи адвокатури.

Перші кроки:

1) чітке формулювання основних проблем адвокатури та забезпечення їх вирішення;

2) розробка стратегії розвитку організації та її обговорення на загальнонаціональному рівні – мета, етапи розвитку, що хочуть самі адвокати;

3) напрацювання спільного з регіональними органами адвокатського самоврядування плану дій з чітко визначеними заходами та строками реалізації;

4) гарантований захист адвокатів від свавілля;

5) головне в НААУ – адвокати, керівництво НААУ – виконавець адвокатських завдань.

Шановні колеги, як працюючий адвокат із 29-річним стажем, як керівник органу адвокатського самоврядування найбільшої за чисельністю адвокатської спільноти, як адвокат відчуваю на собі існуючі проблеми адвокатури, проте знаю шляхи їх вирішення. Саме тому я прийняла рішення висувати свою кандидатуру на посаду голови Ради адвокатів України–Національної асоціації адвокатів України. Якщо ми всі хочемо змін в адвокатурі на краще, прошу вашої, колеги, підтримки.

З повагою, адвокат
Інна РАФАЛЬСЬКА

Біографічна довідка

Кандидата на посаду голови Ради адвокатів України – Національної асоціації адвокатів України РАФАЛЬСЬКОЇ Інни Владиславівни.

Народилася 21 лютого 1964 року в Києві, українка, громадянка України.

Про себе повідомляю наступне:

— 1970 – 1980 рр. — навчання в СШ № 97 м. Києва;

— із 1980 по 1988 рр. — робота в Київському міському суді;

— із 1981 по 1987 рр. — навчання на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка (вечірня форма навчання);

— із 1988 р. — стажист адвоката, адвокат Київської міської колегії адвокатів.

20.01.1994 року на виконання Закону України «Про адвокатуру» склала Присягу адвоката України, отримала свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю № 31.

Дисциплінарних стягнень та судимості не маю.

Заслужений юрист України, маю ряд урядових відзнак.

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Халатність чи непрофесіоналізм?

У штаб-квартирі партії Ле Пен пройшли обшуки