in

Шанс зупинити бурштинову лихоманку знову втрачено

Руслан СОЛЬВАР, депутат Верховної Ради України VIII скликання
Руслан СОЛЬВАР,
депутат Верховної Ради України
VIII скликання

На минулому тижні парламент змарнував чергову можливість навести лад із видобутком бурштину в Україні. В сесійній залі не набралося потрібних 226 голосів задля ухвалення законопроекту, який розробила спеціальна комісія на чолі з Іриною Геращенко.

Законопроект пропонує врегулювати особливості видобутку, реалізації бурштину на бурштиновій біржі й дозволити місцевій владі надавати в постійне користування для видобутку бурштину земельні лісові ділянки, які знаходяться в держвласності на відповідній території, а також у межах міст обласного значення, сіл, селищ, міст районного значення , надати їм право припиняти ці дозволи.

Таким чином, втрачено шанс покласти край мільярдним збиткам національній економіці через нелегальний видобуток бурштину та можливість уникнути небажаних екологічних наслідків у результаті такої діяльності. Треба сказати, що сьогодні обсяг ліцензованого видобутку сонячного каміння становить приблизно 4 тонни на рік, тоді як незаконним варварським шляхом копачі видобувають до 300 тонн у рік. І можна скільки завгодно відсилати в «бурштинові» регіони підрозділи правоохоронців, влаштовувати показові рейди й навіть затримувати силовиків, які «кришують» надприбутковий бізнес, це нічого не дасть до тих пір, доки рентабельна законна діяльність не витіснить масові прояви сьогоднішньої лихоманки. А без прийняття відповідного законодавства цій лихоманці просто немає альтернативи. І, на превеликий жаль, своєю бездіяльністю частина парламентарів вкотре дає зелене світло одному з найбільших тіньових ринків природних ресурсів України.

На розробку нових законопроектів і їх (не)схвалення відтепер підуть щонайменше місяці, або сотні мільйонів доларів, які так і не потраплять до державного бюджету. Тож під прикриттям вдосконалення норм законодавства державу вкотре позбавляють великого грошового ресурсу, який оминає казну лише через те, що ми не вміємо й не хочемо цивілізовано організувати процес видобутку бурштину на своїй території.

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Конституційний Суд відклав питання законності е-декларування

Чи є чорний кіт у темній кімнаті, або Проблеми оформлення паспортного документа на особу, яку неможливо точно ідентифікувати