Олена Стойко
У 2009 році в італійському місті Л’Аквілі, за 100 км на північний схід від Риму, відбувся землетрус силою в 6,3 бали – найбільш руйнівний в історії країни за попередні 30 років. У результаті загинуло понад 300 осіб, а 80 тис. – втратили домівки, було зруйновано близько 15 тис. будинків та історичний центр міста.
У жовтні 2012 року Суд Л’Аквіли визнав шість італійських вчених-сейсмологів, які брали участь у засіданнях Комісії з основних ризиків, винними у ненавмисному вбивстві 29 осіб через «неточну, узагальнену і неефективну оцінку ризиків, пов’язаних із сейсмічною активністю на території Л’Аквіли», а також за надання «неточної, неповної й суперечливої інформації про характер, причини та небезпеку, а також про майбутній тенденції щодо сейсмічної активності» (Tribunale dell’Aquila, crim. sec., 22 October 2012, n. 380, p. 25.). Проте у 2014 році ці вироки, крім одного, були скасовані. За однією з версій, якої дотримувалися опозиційні до тодішнього прем’єр-міністра С. Берлусконі сили, населення навмисно не попередили про серйозність землетрусу через плани С. Берлусконі здійснити широкомасштабну відбудову із залученням конкретних будівельних фірм.
У жовтні 2022 року у справі за цивільним позовом про компенсацію збитків на мільйони євро, поданому родичами 24 осіб, які загинули в одному з будинків, суд прийняв рішення, що жертви свідомо знову лягли в ліжка, незважаючи на попередні два сильних поштовхи, тому така «необдумана поведінка» робить їх на «30% винними» у власній смерті.
Коментарі
Loading…