in

Конкурс до Верховного Суду: Вища кваліфкомісія суддів дала другий шанс 44-м кандидатам

У конкурсі до Верховного Суду продовжать участь не 339 кандидатів, як повідомлялося раніше на основі результатів практичного завдання, а 383, інформує пресслужба Громадської ради доброчесності.

Це сталося внаслідок рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України визначати відсів не мінімально допустимим балом за виконання практичного завдання, а за сумою балів двох турів — анонімного тестування і практичного завдання, які вважаються одним етапом — «іспитом».

Відтак 29 березня Вища кваліфкомісія суддів визначила підсумкові мінімально допустимі бали та представила оновлений список кандидатів, які пройшли до наступного етапу конкурсу:

  • для касаційного адміністративного суду — 127 (уточнений список);
  • для касаційного господарського суду — 130 (уточнений список);
  • для касаційного кримінального суду — 119 (уточнений список);
  • для касаційного цивільного суду — 125 (уточнений список).

На думку членів ВККСУ, високі оцінки за теоретичні знання кандидата під час тестів мусять дати йому можливість продовжити боротьбу навіть у разі відносно низьких практичних навичок.

Внаслідок прийнятого рішення 44 кандидати, які вважалися такими, що вибули з конкурсу, тепер зможуть продовжити в ньому участь. Повернулися в стрій, зокрема, судді вищих спеціалізованих судів Григорій Мачульський, Василь Саранюк, Андрій Леванчук, Валентина Орлянська, Михайло Смокович, Людмила Шибко.

Нагадаємо, 28 березня Вища кваліфікаційна комісія оприлюднила прохідні бали та результати практичного завдання. Тоді стало відомо, що необхідний бал для проходження до наступного етапу набрали 339 кандидатів із 521.

Зазначимо, що конкурс на посади 120 суддів Верховного суду відбувається в Україні вперше і взяти в ньому участь змогли судді, науковці та адвокати.

Після старту конкурсу в листопаді минулого року було зареєстровано 1 436 кандидатів. 16 лютого відбувся перший етап іспиту — анонімне письмове тестування, в якому взяли участь 613 кандидатів. За результатами тестування до другої частини іспиту — виконання практичного завдання — допустили 521 кандидата (до касаційного господарського суду — 108 кандидатів, касаційного адміністративного суду — 102, касаційного кримінального суду — 146, касаційного цивільного суду — 165). Конкурсанти писали проект судового рішення від руки.

Як зазначають у Вищій кваліфкомісії суддів, після оприлюднення результатів практичного завдання розпочнеться ще один важливий етап конкурсу — дослідження досьє кандидатів. За словами голови ВККСУ Сергія Козьякова, комісія буде враховувати матеріали Громадської ради доброчесності, Національного антикорупційного бюро та Нацагентства з питань запобігання корупції. Також буде проведено тестування особистих морально-психологічних якостей і загальних здібностей кандидатів та співбесіди з ними. Завершення конкурсу очікується в травні.

Старт роботи нового Верховного Суду очікується в червні. Принаймні на це сподівається Президент України Петро Порошенко, про що він заявив під час п’ятого засідання Ради регіонального розвитку, яке відбулося днями в Києві.

«Очікую, що новий Верховний Суд запрацює вже у травнічервні. Мусимо за ці весняні місяці проголосувати за нове процесуальне законодавство, яке забезпечить перехід судової системи з чотириланкової до триланкової, чим завершимо виконання рекомендацій Ради Європи з цього питання», — сказав П. Порошенко.

За його словами, після конкурсу до Верховного Суду розпочнеться реорганізація апеляційних судів. «Нове законодавство дозволяє брати в конкурсах участь не тільки суддям, але й адвокатам та науковцям. Тож звертаюся до всіх правників, що мають відповідну кваліфікацію і стаж роботи: долучайтеся до розбудови нових судів, яких так гостро потребують українці», — заявив глава держави.

Підготував
Дмитро РУДЕНКО

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

НАБУ відкрило провадження щодо судді процесу Насірова

Рада скасувала обов’язкове використання печаток