in , , , ,

ПРО ДОПОМОГУ РОДИНАМ ЗАГИБЛИХ ЗАХИСНИКІВ І ЗАХИСНИЦЬ УКРАЇНИ

Члени сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України можуть отримати безоплатно усі види правничих послуг від системи безоплатної правничої допомоги (БПД): від консультацій до послуг з представництва інтересів у судах та інших державних органах, а також допомогу в складенні документів для звернення до суду.

Протягом 2023 року юристи системи отримали понад 3,1 тисячі звернень від цієї категорії клієнтів. У 572 випадках розв’язання питання потребувало допомоги зі зверненням до суду.

Серед поширених питань звернень – оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів влади та місцевого самоврядування, перерахунок пенсії, встановлення фактів, що мають юридичне значення, факту родинних відносин, прийняття спадщини, оформлення державних допомог, виплат та компенсацій тощо.

Співпраця з партнерами

Для того, щоб ефективно захищати права загиблих Захисників і Захисниць України фахівці системи БПД взаємодіють з органами влади, громадськими та благодійними організаціями, а також ветеранськими спільнотами.

Так, юристи Івано-Франківського відділу надання безоплатної правничої допомоги беруть участь у виїзних засіданнях робочої групи з організації надання допомоги членам сімей загиблих ветеранів війни, яка діє при обласній державній адміністрації. Зокрема під час засідань відбуваються зустрічі з родинами, де вони можуть отримати консультації щодо надання статусу члена родини загиблого захисника/захисниці, надання психологічної реабілітації та адміністративних послуг тощо.

«Проведення таких засідань дає змогу об’єднатися різноманітним службам задля розв’язання проблемних питань із якими стикаються сім’ї полеглих героїв», – зазначила юристка Галицького бюро правничої допомоги Ольга Гелемей.

Завідувач Калуського бюро правничої допомоги Василь Ткачук взяв участь в зустрічі з родинами загиблих Захисників і Захисниць України, що відбулась в приміщені Калуської міської ради. Юрист зауважив на послугах, які надає система БПД родинам загиблих воїнів, а також питаннях, з розв’язанням яких допомагають юристи.

В Кам’янці-Подільському юристи системи БПД налагодили співпрацю з відділом ветеранської політики районної державної адміністрації. На базі відділу забезпечено роботу консультаційного пункту доступу до БПД, а також налагоджено перенаправлення людей, що потребують правничої допомоги до юристів системи. Крім цього, організовуються спільні заходи, в тому числі із громадськими організаціями, які опікуються правами родичів загиблих Захисників і Захисниць.

Фахівчиня Кам’янець-Подільського місцевого центру з надання БВПД Аліна Задорожня взяла участь в засіданні круглого столу з представниками громадських об’єднань ВГО «Об’єднання матерів та дружин захисників України» в Хмельницький області та ГО «Сімей загиблих і поранених в АТО». Під час заходу обговорили напрями підтримки та  допомоги, зокрема про правовий супровід ветеранів та членів їхніх сімей.

На Вінниччині юристи Ладижинське бюро правової допомоги співпрацюють з територіальним центром надання соціальних послуг. Спільно з фахівцем із соціальної роботи юрист бюро Олександр Дерещук зустрівся з матерями та дружинами загиблих військовослужбовців. Під час зустрічі говорили про права, пільги та соціальну підтримку таких сімей, зокрема юрист зауважив на питанні отримання військової документації для сімей загиблих військовослужбовців.

«Люди в розпачі, часто вони не розуміють, куди звертатися, чому їм відмовлено та що взагалі відбувається.Тож ми маємо їм допомогти: проконсультувати, роз’яснити як діяти, щоб отримати виплати чи розв’язати інші питання, з якими вони можуть стикатися», – коментує Олександр Дерещук.

На Сумщині юристи системи долучаються до заходів із родинами загиблих захисників, організованих місцевою владою та міжнародними неурядовими організаціями, в тому числі обласної організації Червоного Хреста в Україні.

«Ми завжди намагаємось на таких зустрічах донести інформацію простою та зрозумілою мовою та відповісти на всі запитання, котрі цікавлять людей. Ми розповідаємо, що держава забезпечила належним правовим захистом родини кожного військового, який віддав своє життя захищаючи країну», — зазначає юристка Сумського місцевого центру з надання БВПД Анна Кожушко.

В Одеській області юристи налагоджують співпрацю з новоствореними громадськими організаціями. Так, юристи Кодимського бюро правової допомоги розпочали спільну роботу з ГО «Бойове братерство Кодимщини». На початку юристи бюро надавали практичну допомогу щодо підготовки документів та реєстрації ГО. А вже зараз напрацьовано механізм перенаправлення членів сімей загиблих воїнів, які потребують юридичної допомоги, до системи БПД та заплановано проведення спільних інформаційних та правопросвітницьких заходів.

Юрист Роздільнянського місцевого центру з надання БВПД Роман Непочатов взяв участь у зустрічі з представниками сімей загиблих та зниклих безвісти військовослужбовців Роздільнянської міської, Лиманської селищної та Степанівської сільської територіальних громад, що була організована редакцією газети «Вперед». Юрист висвітлив основні проблемні питання реалізації прав членів сімей загиблих та зниклих безвісти військовослужбовців. Зокрема присутніх цікавило питання порядку виплати грошової компенсації та оформлення пенсій сім’ям загиблих військових.

В місті Рахів, що на Закарпатті, юристи системи БПД провели зустріч із членами сімей загиблих та безвісти зниклих військовослужбовців. Завідувач Рахівського бюро правничої допомоги Василь Савуляк поінформував присутніх про основні права та пільги, а також надав консультації та роз’яснення щодо соціального захисту сімей загиблих військових.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

У Дії запустили нову послугу для чиновників

У Вінниці суд покарав 80-річну пенсіонерку за любов до путіна