Президент Зеленський оголосив про плани впровадити державний кешбек за покупку виробів вітчизняних виробників. Як працюватиме ця програма?
Про це розповів заступник голови Офісу Президента Ростислав Шурма в коментарі «Бізнес Цензор».
Він зауважив, що програма вже розроблена на 100%, але її ще потрібно погодити з міжнародними партнерами. Водночас ухвалити програму Кабмін може до кінця березня.
Ростислав Шурма пояснив, що під кешбек потраплятимуть товари підприємств, які є платниками на загальній системі оподаткування. Продукція спрощенців не бере участь у програмі.
«Хтось може дискутувати про відсоток локалізації. Але будь-який товар на полиці, навіть якщо в Україні його лише упакували чи забрендували, то це вже 40% від роздрібної ціни. А якщо це сплата податків, то синергія для країни зрозуміла», — додав заступник голови Офісу Президента.
Для того, щоб отримувати кешбек від держави, необхідно буде відкрити нову банківську картку.
«Кешбек нараховуватимуть, коли ти купуєш в роздрібних точках продажу товари «Зроблено в Україні». Кешбек акумулюватиметься на спеціальну картку, ці кошти можна буде витратити на такі ж товари від українських виробників. Так кожен із нас відчуватиме свій конкретний вплив на економіку», — пояснює заступниця міністра економіки Надія Бігун.
Зазначається, що від купівлі товарів на картку буде надходити відсоток від вартості. Розмір цього відсотка наразі невідомий, але, за словами Ростислава Шурми, «цифра дуже достойна».
Також поки невідомо, чи буде сума кешбеку обмежуватися. Наприклад, деякі банки, які пропонують своїм клієнтам кешбек, обмежують максимальну суму.
Відкритим залишається і питання оподаткування. Банківський кешбек оподатковується: з його загальної суми сплачується 18% ПДФО та 1,5% військового збору. Отримання кешбеку від банку може вплинути на призначення субсидії, адже, відповідно до Податкового кодексу, кешбек — це дохід.
Коментарі
Loading…