Курс долара на українському валютному ринку на початку літа різко почав зростати, перетнувши позначку у 41 грн/дол., і тримається на рекордних показниках.
У Національному банку України (НБУ) озвучили, як оцінюють ситуацію та які кроки готові вжити. Про це заявили у пресслужбі НБУ на запит ЗМІ.
Оцінка НБУ ситуації з дорожнечею долара
Як зазначається, Національний банк розглядає можливість вживання належних заходів для забезпечення стійкості на ринку.
Фахівці пояснюють рекордне послаблення курсу гривні на валютному ринку:
- розширенням зростання чистого попиту упродовж двох місяців під тиском збільшення бюджетних видатків, левова частка яких виливається в попит на валюту;
- травневою валютною лібералізацією;
- тимчасовим зменшенням пропозиції валюти аграрним сектором.
У Нацбанку вважають, що нині є всі передумови для стійкості валютного ринку. Зокрема, НБУ розраховує на надходження валюти від продажів нового врожаю.
“Незабаром почне надходити валюта від продажу нового врожаю, а функціонування морського коридору створює можливості для активного експорту та інших товарних груп. становить $24 млрд”, — заявили там.
Також регулятор очікує на надходження 3,9 млрд доларів від США.
“Відповідно, міжнародні резерви знову перевищать рівень $40 млрд”, — додали в НБУ.
Як змінився курс долара
На початку 2024 року курс долара становив 38 грн/дол. Відтоді подорожчав на кілька гривень. 19 липня 2024 року за рішенням Національного банку, встановлено офіційний курс на такому рівні — 41,42 грн/дол. (-0,04).
У банках та обмінниках курс продовжує рухатись вгору. ПриватБанк долар купує за 41,05 грн (+0,10), продає — 41,65 грн (+0,10). У Райффайзен Банку купують за 41,30 грн (+0,10), продають — за 41,62 грн (+0,03). В Ощадбанку коштує під час купівлі 41,30 грн (+0,10), під час продажу — 41,85 грн (+0,15).
Коментарі
Loading…