Всім привіт!
Вибачте за моє мовчання за останні кілька днів: як уже майже десять років, у цю пору року я дуже зайнятий своєю звичайною роботою редактора та ілюстратора в Helion & Co. Наприклад, і між іншим, з цим і том 2 цієї книги, до виходу яких залишаються «лічені дні/тижні» відповідно; а також кілька інших проектів, запланованих на початку 2025 року (як цей ). Зрештою, дослідження ніколи не припиняються, завжди є «мільйон» оновлень і виправлень, люб’язно наданих багатьма з вас про різні битви цієї війни, і я повинен визнати: у мене є «м’яке місце» для тих, хто сидить в окопах цієї війни. конфліктів і стрілянини у відповідь за будь-якої нагоди, я завжди хочу, щоб їхні історії також були записані.
Будьте впевнені, Дон тим часом підготував свій огляд минулого тижня – і він завжди дуже надійний і вчасно. Отже, перейдемо до цієї історії.
***
Курськ
На тлі дедалі масштабніших заяв із Москви – насамперед зосереджених на «оточенні» та «знищенні» «2 тисяч українських бойовиків» чи то в лісі Ольговка, чи то на «Суджанському виступі» (залежно від часу доби, погоди чи намагання різних місцевих командирів ощасливити Пуддинг), принаймні впевнений, що російський контрнаступ у цьому районі є справжньою катастрофою. Так, «навіть» за російською метрикою. Можливо, ЗСУ втратила кілька сотень метрів тут чи там, але загалом її «виступ» тримається. Основні причини полягають у тому, що «найкращі російські» – Спецназ і ВДВ – просто недостатньо хороші, щоб перевершити українських «найкращих», а генерали ФСБ і російські збройні сили тим часом майже не знають, як боротися з маневровий бій. Як наслідок, кілька полків ВДВ були розбиті під час штурму за останні 7-10 днів. Але привіт: нічого; за кількома помітними винятками, маса росіян цілком задоволена дедалі смішнішими претензіями московських копів Keystone.
Знову розбомбили міст через річку Сейм під Карижем .
Військовослужбовці 36-ї бригади морської піхоти та 17-ї танкової бригади під час штурму поблизу Дарино знищили 3 і взяли в полон 8 осіб 51-го полку ВДВ. Український морський піхотинець каже, що 4000 росіян зі 100 одиницями бронетехніки , всі морські піхотинці або ВДВ, зараз атакують Даріно. Вони змогли знищити штурмові чотири машини за допомогою ПТРК і безпілотників. Вагомість цифр – слід пам’ятати, що славетні російські збройні сили нині здебільшого копіюють тактику Вагнера «наскоку зергів» з Бахмута близько року тому – дозволяють Росії досягти, утримати та зміцнити свою позицію. на місто та взяти в полон деяких українських солдатів . Той самий солдат вірить, що незабаром дві російські бригади і дві російські дивізії розпочнуть масований і успішний штурм з Даріно .
Поки що ЗСУ регулярно ведуть локальні контратаки. Наприклад, 425-й десантно-штурмовий батальйон атакував позиції росіян будь-якою наявною технікою. У районі Новоіванівки разом із 425-ю працювала 17-та танкова бригада.
З РСЗВ Сільвака ВМ-8 українці стріляють термобаричними ракетами калібру 80 мм на захід від Шептуховки .
Безпілотники зупиняють російський штурм за 7 км на схід від Пльохового. Відео є графічним . На цій же дорозі збили російський квадроцикл . Безпілотники 7-го окремого батальйону (доданого 129-ї бригади) вночі виявили російський взвод і продовжували їх атакувати вдень.
За 20 км від бойових дій у Курську російське село було обстріляно ракетами Storm Shadow/SCALP, а розвідувальний дрон спостерігав за атакою. Ось вигляд із землі . Десять ракет було випущено на те, що, як повідомлялося, було бункером, убивши офіцерів та інший персонал.
Повідомляється, що ще одна пара ракет Storm Shadow/SCALP летить десь над Курськом.
У Курську повідомили про черговий український ракетний удар .
***
У той час як заступнику командира батальйону в 95-й бригаді 26 років, середній вік чоловіків у його підрозділі становить 40 років . Він обговорив рух своєї бригади на Курськ і поточну ситуацію.
Всю війну бригаду переводили з однієї гарячої точки в іншу. Вони воювали в Торецьку, знаючи, що будуть спрямовані під Курськ, і мали лише три дні на переїзд і переобладнання. Вони оточили і захопили Малу Локню, потім захопили Погребки і зараз ведуть бої в цьому районі, борючись із каторжанами, ВДВ і морською піхотою. Напади України припинилися у вересні минулого року, коли росіяни мали достатньо військ і окопалися.
Starlinks спочатку не працювали, їм довелося покладатися на радіо. З часом видані урядом Starlinks працювали, але той, який надали волонтери, працював не так часто.
Заступник командира каже, що лінія фронту на їхньому ділянці стабільна. В іншому інтерв’ю з командиром бригади в 95-му він сказав, що вони намагалися влаштувати засідку на цілу російську колону ще в 2022 році, але захисник, який не був знайомий з планом, вдарив головну машину в колоні, і їм довелося докладати більше зусиль, щоб знищити їх. . Враховуючи заяву про те, що їхня лінія фронту стабільна, і враховуючи історію засідок великих підрозділів, це є ще одним свідченням того, що проникнення Росії в Погребки пару тижнів тому було частиною її оборонного плану, оскільки підрозділи, які проникали, були знищені.
***
Північний Харків
Насправді небагато про що повідомляти: дощ, сніг і грязь уповільнюють операції обох сторін.
На напрямку Глибоке росіяни з РСЗВ обстрілюють українські позиції за 4 км від лінії фронту. Будучи дешевшими і простішими у виробництві, разом з безпілотниками реактивні системи залпового вогню поступово витісняють у ВСРФ класичну артилерію.
***
Західно-Луганськ
Після знищення двох їхніх штурмових груп, які намагалися увійти до Куп’янська ще 13-14 листопада, цього тижня більша частина цього сектору була нерухомою, є повідомлення, що росіяни перетнули річку Оскіл човнами на північ від Дворічної.
Росіяни під вогнем закріплювалися на Колісникові .
Вони також зайшли в Копанки , але 3-я десантно-штурмова бригада України їх витіснила.
Росіяни наступали по дорозі між Ямполівкою і Торським. Один автомобіль та його екіпаж врятувалися. Іншу техніку було підбито, а піхотинців полювали за допомогою безпілотників. Відео не надто образне , але на ньому видно одного солдата із закривавленим обличчям.
***
Сіверськ
Російський безпілотник нібито знайшов українську артилерійську установку в місті Сіверськ і послідував артилерійський обстріл. Також був завданий авіаудар.
Російського командувача армією (і низку його підлеглих) було усунено за те, що він збрехав своєму начальству про наступ на сіверському напрямку, а потім розпочав дорогі штурми, які провалилися, намагаючись втілити цю брехню в реальність.
Російські штурмові в цьому секторі, знищеному трохи більше тижня тому.
У спробі швидко прикритися під час штурму росіяни використовували бронетехніку, мотоцикли, гольф-кари, скутери, а тепер і цивільні автомобілі Lada . На відео не було видно, як один із спішених одразу загинув або автомобіль наїхав на міну.
Один український військовий стримує шістьох нападників .
***
Бахмут
Із зафіксованих російських авіаударів шість було завдано по Часовому Яру, а 21 – по українських позиціях уздовж каналу на південь від Часового Яру. Тим не менш, росіяни поступово просуваються до Часів Яру, і Україна скинула дві бомби на багатоповерховий будинок у центрі цього міста. Росія продовжує повільно розширювати свій плацдарм через канал також на північ від Часового Яру, а також розширила свої територіальні здобутки на схід від каналу, підійшовши до Григорівки.
Південніше Часового Яру вони все ще мають опору на роздоріжжі безпосередньо на захід від Іванівського, і авіаудари були спрямовані на зрив контратак 24-ї бригади ЗСУ на цьому напрямку. Ще південніше вони продиралися через Андріївку і виходили на захід до каналу.
24-та бригада знищує російську техніку безпілотниками.
Російська авіація завдає ударів по лісу на південь від Часів Яр (позначений на карті червоною 7-кутною зіркою).
M777 виявлено та пошкоджено Ланцетом за 7 км від фронту (позначено на карті).
Хоча це не переважний артилерійський обстріл, на ньому показано, як 93-тя бригада веде вогонь по росіянах на східній стороні каналу (на карті позначено синьою 7-проміжною зіркою).
Торецьк
Лише через пару днів після того, як Україна очистила південну половину Торецька та відтіснила росіян у центр міста, росіяни повернули більшу частину цієї території. У центрі росіянин біжить по даху, щоб підірвати міну в українців в іншій частині будівлі. Українські та російські безпілотники активно використовуються обома сторонами.
Примітно: судячи з карт, опублікованих різними російськими спостерігачами, а також кількома шанувальниками пудингу за кордоном, 12-та бригада НГ «Азов», здається, була виведена з Торецька. Принаймні, «там» про це більше ніхто не згадує.
***
Покровськ
Північний і західний сектори цього тижня були стабільними. Насправді 425-й десантно-штурмовий батальйон провів незначну контратаку, отримавши 600 метрів за рахунок «Бредлі» . Неподалік Magyar’s Birds допомогли дистанційним мінуванням зупинити російську БМП , а згодом її знищили.
Окупований Росією будинок потрапив під удар української авіації.
Українську бронетехніку атакують російські безпілотники . Результати невідомі.
Російську систему ППО було знищено безпілотником Switchblade 600.
***
Російська артилерія все ще спричиняє близько 80% втрат українців, за даними лікарів у пунктах допомоги, але через нерівномірне постачання артилерійських боєприпасів українські військові на деяких ділянках кажуть, що їхні безпілотники спричиняють до 80% втрат росіян.
В одному зіткнень за участю 38-ї бригади морської піхоти російські БТРи вивантажили 30 солдатів – безпілотники ліквідували їх на місці. Інша російська хвиля відкинула ще 30, і вони були знищені. Це тривало півдня, і в результаті росіяни втратили понад 200 людей на одному місці – що ще раз дуже нагадує те, що відбувалося в Бахмуті близько року тому. В іншому шестигодинному бою команда безпілотників знищила 132 росіян.
До 38-ї бригади морської піхоти примикає кілька окремих батальйонів, які використовуються для заповнення прогалин в оборонних лініях. Відсутність єдиного командування (у вигляді дивізій і корпусів) призвела до проблем зі зв’язком. Наприклад, коли групи безпілотників вловлюють теплові сигнатури солдатів, яких вони не можуть чітко ідентифікувати як дружніх чи ворожих. Щоб уникнути дружнього вогню, вони зв’язуються зі штабом своєї бригади, щоб дізнатися, чи діють у цьому районі дружні війська. Потім бригада має зв’язатися з сусідніми батальйонами, щоб дізнатися інформацію. Для цього потрібен час, і якщо це атакуючий російський підрозділ, він може досягти українських ліній до того, як буде доступна відповідь.
У теоретичному об’єднаному командуванні бригада могла б просто звернутися до штабу дивізії, який би стежив за всіма дружніми операціями. Команда безпілотників могла отримати відповідь протягом кількох хвилин, достатньо часу, щоб зачепити російську штурмову групу, якщо вона була такою. Фактично, в об’єднаному командуванні хороший штаб дивізії завчасно інформував би свої бригади про дружні операції на секторі. Потім бригади могли б заздалегідь повідомити групи безпілотників, щоб вони вже знали, чи відбуваються дружні операції в цьому секторі.
Звичайно, Генштаб-У знає краще, а отже – а також через те, що його «радянські генерали» (якщо використовувати останній і «найдружніший» опис) прагнуть не допустити всіх майорів і полковників із багатим бойовим досвідом до їхніх офісів у Києві – вирішили, що «дивізійна структура» буде «надто дорогою». Вони лише мають намір ввести в організаційну структуру корпусний рівень.
***
Курахове
Оскільки Росія продовжує просуватися на боці казана, Україна відступає на захід.
Два тижні тому українські морські піхотинці з 35-ї бригади кинулися латати лінію фронту під Новодмитрівку . Їхні безпілотники зазначають для авіаудару по Сонцівці .
Ударивши по лісу на південний захід від Трудового, росіяни штурмували його. Частина відео зроблена з точки зору штурму російського танка.
У Максиміянівці піднялася вежа російського Т-90 .
Повільний колапс на південному сході
Півроку тому південно-східний фронт був стабільним. Тоді росіяни почали досягати дуже незначних успіхів на сході, і Україна не змогла зробити жодних контратак, щоб відновити початкову оборону. (Деякі міста та села виділені як орієнтири). Більш того, близько чотирьох тижнів тому дислоковані там війська ЗСУ неодноразово повідомляли про те, що росіяни стягують підкріплення на цю ділянку лінії фронту. Але ця частина України настільки далека від Києва, що там у Генштабі їх ніхто не чув…
Результатом є повільне згортання лінії фронту між Великою Новосілкою та Вугледаром, з достатньою кількістю часу, щоб спостерігати, зорієнтуватися, приймати рішення та – завдяки тому факту, що сучасна російська армія насправді є неорганізованим натовпом під назвою «піхота» – діяти. За винятком Генштабу-У: коли йдеться про південно-східне Запоріжжя та південну Донецьку, вони взагалі не можуть діяти розумно та швидко.
Можливо, український генштаб знав про кризу, що насувається, ще в червні. Але це практично нічого не дало. Вони не постачали частинам, що оборонялися, додаткові боєприпаси чи навіть заміни для поранених і вбитих, не подбали про будівництво лінії оборони навколо Великої Новосілки чи завершення лінії, що тягнеться з північного заходу від цього міста до Курахового. Звичайно, можна здогадатися, що Київ був надто зайнятий Покровськом, де росіяни реалізовували свій прорив під Очеретиним ще в квітні, або Курськом. Однак не можна уникнути висновку, що завдяки надзвичайно поганому польовому зв’язку і, отже, надзвичайно поганій координації підрозділів, росіяни дали GenStab-U весь час на світі, щоб «щось зробити», і все ж не зробив.
Коли тільки один командир приймає рішення для всіх секторів, важко звернути увагу на деталі «всюди».
Спочатку дуже невеликі наступи росіян тривали, і до серпня вони почали набирати обертів, збільшуючи швидкість і ширину просування.
Генштаб України харчувався окремими батальйонами, щоб затикати діри на Покровському напрямку, але це не завадило росіянам просунутися там на 10 км у серпні. Однак це лише зіграло на руку росіянам через скорочення кількості підкріплень, доступних у південному секторі. У цей момент 72-га бригада була настільки малою живою силою, що кілометр оборонних рубежів часто утримувався лише дюжиною військ. Просте забезпечення заміни та боєприпасів до 72-ї могло б запобігти багатьом територіальним втратам. Бригада, здатна до контратаки, могла б відновити фронт. Але нічого не сталося.
До вересня Вугледару загрожувала не тільки зі сходу, але й Росія почала наступ на його захід. Вугледар було захоплено, і Росія розширила свої атаки на Рівнопіль. Відповідь України полягала в тому, щоб надіслати кілька бригад і багато окремих і окремих батальйонів, щоб заповнити прогалини. У них було мало часу, щоб сформувати оборону та скоординувати дії з сусідніми частинами. Коли один підрозділ було відкинуто, це змусило відійти сусідні підрозділи. Це, в свою чергу, змусило відступити сусідні частини.
Зараз обвал буде дуже важко зупинити. Це потребувало б іншого підходу українського Генштабу. Але український генштаб не змінює свого підходу, навіть після повторних невдач, використовуючи ті самі процедури та доктрину.
За останній місяць Росія просунулася аж на 12 км, або 3000 метрів за тиждень. Для порівняння: ще в липні найшвидший стабільний темп просування для будь-якого сектора був у Авдіївці, який становив у середньому 465 метрів на тиждень – і це протягом 43 тижнів.
Ці «швидкі» російські наступи тепер загрожують обороні Великої Новосілки зі сходу.
Ще раз: це був повільний колапс з достатньою кількістю часу для спостереження, орієнтування, прийняття рішень і дій. Але коли український Генштаб спостерігав за ситуацією ще в червні, то практично нічого не зробив. Вони продовжували спостерігати за ситуацією, але не переорієнтувалися на новий план. Рішення, які вони прийняли, ґрунтувалися на спостереженнях, які згодом були подолані подіями. А командири ЗСУ на цьому терені мали надто мало військ, техніки та сміливості (або були надто дисциплінованими), щоб робити щось самостійно.
Розкладання лінії оборони триває. Грязь і сніг можуть сповільнити росіян. Так само могло бути випрямлення ліній. Від Роздольного до Катеринівки до Зорі — 16 українських бригад і 14 самостійних чи окремих батальйонів. При організованій обороні близько восьми бригад могли захистити рубіж від Роздольного до Зорі. Але ці два села – це плечі кишені, і їх потрібно тримати, поки Україну відштовхують або виходять із кишені.
Звичайно, було б корисно розпочати реорганізацію з дивізій і корпусів і призначити їм достатньо малий фронт, щоб вони могли створити резерв для реагування на дії ворога, а також надати їм самостійність для дій. Але не хвилюйтеся, шановні читачі: цього не станеться, тому що GenStab-U знає найкраще.
***
Велика Новосілка
Коли Росія почала наступати в цьому секторі, не було місцевих резервів для підкріплення лінії, не кажучи вже про контратаку. Натомість GenStab-U залатав лінію фронту особливо дилатантично:
● 60-й батальйон виведено зі складу 58-ї бригади, зараз на Вовчанському напрямку.
● 48-й батальйон вийшов із набагато ближчої 123-ї бригади, лише за 20 км по прямій лінії, але між ним і головним підрозділом є два дружніх батальйони та дві бригади.
● У Сіверську 160-та бригада батальйону.
● 3-й і 20-й батальйони Президентської бригади знаходяться всього в 10 км один від одного, але між ними є інший батальйон, а потім інша бригада. Ще два батальйони бригади знаходяться на північ від Тернів (звичайно, не діючи між собою).
● Головний підрозділ 204-го батальйону знаходиться в Часів Яру.
● Під Тернами дислокується 16-й батальйон.
● 85-й батальйон входить до складу 105-ї бригади, яка знаходиться на північ від Куп’янська.
Будь-який унтер-офіцер, який має «кілька років» досвіду польових навчань і досить серйозно ставиться до своєї роботи, напевно знає: резерви мають бути достатньо близько, щоб забезпечити своєчасну реакцію на операції противника, незалежно від того, чи підключені вони до лінія оборони або контратака. Якщо вони пересуваються по країні, це додає принаймні пару днів для подорожі, коли години можуть бути критичними. Після прибуття підкріплення їх часто призначають до бригади, яка координуватиме її постачання та операції.
Але Головком і його ГенШтаб-У такі гігантські експерти, їм байдуже на такі питання. У них є лише дві повні бригади в цьому секторі – підрозділ національної гвардії та підрозділ поліції територіальної оборони, – але немає ясності, навіть чи вони служать базовими підрозділами, чи батальйони поспішили їм на допомогу, щоб координувати дії. свої власні. Дійсно, зараз немає жодних доказів того, що Головком і його Генштаб-У навіть намагаються здійснювати матеріально-технічну та оперативну координацію. Яким би не був план (якщо він був… який у випадку цих двох випадків є чимось іншим, ніж «певним»), він не працює.
Яке диво, що Велика Новосілка тепер під загрозою захоплення зі сходу.
Звичайно, 3-й батальйон Президентської бригади (так, єдиний батальйон) продовжує успішно знищувати штурм цілої російської дивізії (127-ї мотострілецької) з півдня. Однак на схід від нього погано оснащений і навчений батальйон 123-ї бригади територіальної оборони — сам зібраний з елементів трьох різних батальйонів цього підрозділу (оскільки сотні військовослужбовців 123-ї неодноразово протестували, коли їм повідомляли, що збираються щоб бути відправлений у цей сектор ще у вересні, а потім дезертирував, коли GenStab-U не відреагував) – це постійно відсувається назад. У результаті 3-й батальйон зараз найкраще виходить з оточення.
Невелика російська штурмова група пробилася у Велику Новосілку.
***
Запоріжжя
Українська авіація завдала удару по російській траншеї.
В окупованому Бердянську пролунали вибухи .
***
Крим
На аеродромах Новофедорівка та Саки повідомлялося про вибухи .
***
Невідоме місцезнаходження
Кілька видів дронів, які шукають взаємного знищення.
Екіпаж російської бронетехніки зафіксував, що замість них ПТУР «Джавелін» поцілив по сусідній машині .
Чергова серія атак оптоволоконних безпілотників .
На цьому російському відео показано, як російський солдат намагається попередити зустрічну російську машину про міни попереду . За свої зусилля його збиває автомобіль.
Росія
За 670 км від України російський склад у Котово атакували з безпілотників. Тут зберігаються різноманітні ракети, включно з ракетами С-300 і С-400.
У Ростовській області навколо електростанції пролунали вибухи .
У Калузі горіли цистерни з нафтою після атаки безпілотників .
39-річна зірка балету розкритикував російське вторгнення у 2022 році. Його падіння минулого тижня з п’ятого поверху будинку в Санкт-Петербурзі пояснювали знеболювальними, дуже вузьким балконом і втратою рівноваги.
1000 солдатів полку дезертирували , в тому числі 26 молодших офіцерів, майор і два підполковники. Ця подія була задокументована в квітні, і в звіті перераховані дезертири поіменно. Україна каже, що 18 000 російських солдатів з південного командування дезертирували. У військових судах розглядалося 11700 справ про «самовільне залишення частини».
Госпіталь у Ростові-на-Дону переповнений пораненими.
Для виявлення зовнішніх загроз були розгорнуті радянські часи та Воронезький радар раннього попередження . Зараз уздовж кордону Росії з Україною є прогалина.
Курс рубля продовжує падати і за долар можна купити 104 рубля. За останні два місяці він втратив 22% своєї вартості . За останній місяць він втратив 10% своєї вартості. За останні п’ять днів він втратив 5% своєї вартості.
У той час як Росія стверджує, що рівень інфляції становить 9,1%, економіст каже, що насправді вона становить 27% . Рівень безробіття становить 2,4%, а зі зниженням рівня безробіття зростає рівень інфляції. Рівень безробіття від 4 до 6% є здоровим для економіки. Російський державний бюджет базується на ціні бареля нафти в 72 долари. Саудівська Аравія вживає заходів у відповідь меншим виробникам нафти, які продають свою нафту занадто дешево, тому вони збільшують видобуток і можуть знизити ціни до 50 доларів за барель. Якщо це станеться, рубль може бути девальвований до 122 або 135. Це на додаток до того, що США виробляють більше нафти, ніж будь-яка інша країна .
Коли Нідерланди відкрили природний газ, цей єдиний ресурс стимулював їхню економіку, а розвиток інших секторів пішов на спад. Коли ціна або доступність цього ресурсу падає, економіка теж падає.
Європейці витрачають на їжу близько 15% своїх доходів. Росіяни витрачають на їжу 50% своїх доходів. У міру девальвації рубля більший відсоток доходів росіян витрачатиметься на продукти харчування. Якщо росіяни хочуть позичити гроші, найбільший банк пропонує мікрокредити в розмірі $365 за ставкою 47,5% . Російський центральний банк позичає гроші іншим банкам під 21%, і ця ставка зросте в грудні.
У 2023-24 роках Росія виплатила 32 мільярди доларів допомоги сім’ям у разі смерті, що становить 8% її бюджету та 1,5% ВВП. 40% бюджету витрачається на армію, а в 2025 році цей показник зросте до 50%, перевищуючи витрати на освіту, охорону здоров’я та соціальні послуги. Такого не було з часів радянської влади. Отриманий дефіцит становитиме 2% ВВП. Раніше дефіцит покривав Фонд національного добробуту, але з 2022 року половина його зникла.
З низьким рівнем безробіття та завантаженням заводських потужностей на 80% виробництво досягло своєї межі. 73% компаній відчувають брак робочої сили, що вдвічі більше, ніж у 2023 році. 200 торгових центрів близькі до банкрутства та просять пільгові кредити. Висока вартість кредитів і підвищення вартості заробітної плати штовхнули багато компаній у борги, а деякі виживають лише за рахунок державних субсидій.
***
Україна
Ось два відеозаписи з шістьма системами повторного наведення на кожну балістичну ракету середньої дальності (IRBM), яку було запущено. Неточні РГЧВ не мали розривних боєголовок. Вони використовували кінетичну енергію, щоб завдати шкоди всьому, куди б вони не потрапили. Хоча ракети MIRV можуть бути націлені на конкретне місце, діапазон похибки 200-500 метрів означає, що росіяни використовували ракети вартістю 50 мільйонів доларів як снаряди для дробовика.
Зазвичай у балістичній ракеті є 2, 4, 10 або 12 РЧРВ. Кожен MIRV може націлюватися на інше місце на балістичному шляху. IRBM, яку використовувала Росія, мала шість банків по шість MIRV у кожному, і всі вони були націлені на одне й те саме місце.
Деякі українці вимагають від Путіна вирішити, чи використовуватиме він ядерну зброю з практичних міркувань.
Буданов сказав, що коли Росія вторглася, у них був список убитих .
Український підполковник був завербований Росією перед її вторгненням у 2022 році, але не був активований до 2024 року, коли він був командиром підрозділу Сил спеціальних операцій. Він повідомляв їм подробиці про диверсії та розвідку, поки його діяльність не була розкрита під час розслідування.
Повідомляється, що український МіГ -29 на аеродромі в Дніпрі був знищений ракетою.
Росіяни накопичили свої ракети та за одну ніч запустили 120 із них плюс 90 безпілотників. Це кадри з Миколаєва .
Британський полковник у відставці (а потім роками консультував ЗСУ) є ще одним голосом за зміну доктрини та організації України: « Українські війська демонструють виняткову ефективність, коли вони здатні діяти самостійно. Проте під жорстким контролем генералів , їх ефективність у бою та логістиці значно знижується » .
Здогадайтеся, з точки зору Головкому та Генштабу-У, він теж не має жодного поняття, про що говорить…
***
Дипломатія
За останні пару років було перерізано кілька підводних кабелів. У той час як 200 кабелів щороку перерізаються риболовлею та якорями, ці кабелі мають ознаки навмисного пошкодження. Один трос був перерізаний китайським кораблем, який поставив його на якір, і судно відмовилося зупинятися чи проходити перевірку. Ще два кабелі були перерізані минулого тижня, і міністр оборони Німеччини сказав, що ніхто не вірить, що кабелі були випадково пошкоджені. Одним із суден на місці поломки на момент пошкодження було китайське судно з російським лоцманом. Датський військово-морський корабель стежив за судном, а потім допоміг піднятися на борт датським спецназом.
США та Росія сповіщають один одного в мирний час, коли запускають міжконтинентальні балістичні ракети або ракети, щоб запобігти непорозумінням, які можуть посилитися. Росія повідомила США за 30 хвилин до того, як вони запустили ракети, вперше в умовах війни.
У серпні 2022 року Росія припинила постачати газ до Німеччини, незважаючи на наявність контрактів, які зобов’язували її постачати газ. Австрійський власник німецької дочірньої компанії подав до суду та виграв арбітражне рішення в розмірі 242 мільйонів доларів. Австрійська компанія заявила, що припинить платити за російський газ до отримання суми в 242 мільйони доларів. У відповідь Росія припинила постачання газу до Австрії . Австрія каже, що має достатню кількість газу на зиму.
У фінальному турі президентських виборів братиме участь румунський ультранаціоналіст . Поважний румунський журналіст сказав : «Одного вечора 24 листопада 2024 року почалося вторгнення Росії в Румунію».
Президент Тайваню заявив, що США мають віддати перевагу надсиланню зброї в Україну, а не її власній країні, оскільки перемога над Росією буде сильнішим стримуючим фактором. Президент Китаю сказав своїм військам бути готовими до потенційної атаки в 2027 році.
Бойовики хуси з Ємену використовують російські супутникові дані для націлювання на кораблі, і їхні лідери ведуть переговори з Росією про придбання зброї. Натомість хуси сприяють переговорам про відправлення хуситів до Росії на високооплачувану роботу та навіть російське громадянство. Натомість сотні забирають в армію та відправляють в Україну, що є останньою світовою тенденцією. Обіцянка роботи заманила сотні непальців до Росії, і їхній уряд припинив видачу робочих віз для Росії. Непальці з одного підрозділу дезертирували через великі втрати, відсутність зарплати, знущання та страти за невиконання наказів. Сотні африканців також заманили в російську армію обіцянками роботи або премії в розмірі 2000 доларів за вступ. Фальшива обіцянка роботи заманила десятки індійців і щонайменше 200 кубинців .
Президент сепаратистського регіону Грузії Абхазії подав у відставку. Прем’єр-міністр також піде у відставку, а протестувальники звільнять захоплені ними офіси. Протести почалися, коли парламент збирався ратифікувати угоду, яка дала Росії багато переваг.
В решті Грузії громадяни знову зібралися протестувати проти сфальсифікованих виборів.
Швейцарія надіслала Україні 3 мільярди доларів гуманітарної та економічної допомоги, але наполягає на нейтралітеті перед обличчям агресії , яка породила потребу в гуманітарній допомозі. Президент Швейцарії закликає до зміни політики, оскільки це загрожує прибуткам швейцарської оборонної промисловості та безпеці Швейцарії. Наприклад, Нідерланди відмовляються купувати зброю у Швейцарії, оскільки її не можна реекспортувати без дозволу Швейцарії. Тим часом Швейцарія забороняє продажі польській компанії, оскільки 645 тисяч набоїв, які вона продала цій компанії, опинились в Україні.
США наклали санкції на Газпромбанк і заявили, що всі, хто приєднався до SPFS (російська версія SWIFT), будуть під санкціями.
Є повідомлення, що Північна Корея направила дві артилерійські бригади зі 150 РСЗО та 4000 військовослужбовців.
Обладнання
Байден скасував заборону, накладену Обамою, і погодився відправити протипіхотні міни в Україну . Україна повинна була пообіцяти, що не використовуватиме їх у населеному пункті, так само, як вони повинні були пообіцяти не використовувати снаряди ДПІКМ у населених пунктах. Проте їх використовували в обезлюднених селах і містах.
Український безпілотник «Довбуш» може нести до шести безпілотників FPV, що дозволяє закидати їх далі в тил противника. Їх носять догори дном і після запуску перевертають.
У жовтні 2022 року Німеччина, Данія та Норвегія почали оплачувати словацькі САУ калібру 155 мм. Перші системи надійшли влітку 2023 року і до січня 2024 року в Україні було 16 одиниць. З того часу було доставлено ще вісім , а один був знищений Ланцетом.
До кінця цього року Німеччина мала поставити 400 MRAP , але наразі відправлено лише 26.
На одному російському сховищі, що є представником інших, залишилося лише 102 із 749 танків , а ті, що залишилися, перебувають у поганому стані. Проте Росія намагається відновити будь-який танк.
***
Організаційні новини
Оскільки попит на реорганізацію армії зростає, Зеленський заявив, що підтримає створення корпусу до кінця листопада, якщо це зменшить бюрократію. Як люб’язно з боку політика, не тямущого у військових справах, хоча б почати обговорювати цю тему…
Зараз планують додати тільки корпусний ешелон, а не дивізійний. Джерело в уряді повідомило, що додавання дивізійного ешелону буде дорожчим і потребуватиме більших людських, фінансових і матеріальних ресурсів, які Україна не може собі дозволити. Напевно, тому, що Україна може дозволити собі й далі втрачати війська та територію…
Корпус пропонується не вперше. 18 місяців тому було оголошено про три корпуси по шість бригад кожен: насправді жоден з них ніколи не функціонував як корпус. Натомість їхні частини були розпорошені по полю бою. 100-та бригада була однією з частин корпусу і підпорядковувалася трьом різним штабам .
Насправді створення (серйозного) командного вузла на рівні корпусу може бути позитивним кроком, але його корисність визначатиметься тим, як він реалізований.
Якщо корпусу призначають 16-20 бригад, то все, що вони зробили, це перейменували в Організаційно-тактичну групу і нічого не зміниться (дивізії зазвичай мають 3-4 бригади). Якщо корпус обмежити 3-4 бригадами, то функціонально вони були б дивізіями. Якщо їм буде призначено шість бригад, це все одно буде суттєвим покращенням у порівнянні з поточною ситуацією, але певна ефективність зв’язку та час реакції з матеріально-технічною підтримкою та підкріпленнями можуть постраждати.
Якщо до кожного корпусу буде призначено шість бригад, тоді ви зможете відновити цю ефективність за допомогою концепції старших і молодших бригад. Старші бригади – це ті, хто має підтверджену історію успіху. Молодші бригади – це підрозділи, які не мають досвіду або мали менший успіх у минулих операціях. Старша бригада відповідала б за підготовку та операції для себе та двох молодших бригад, доручених їй. Вже було кілька випадків, коли підрозділи на передовій лінії вже сформували спеціальні командні групи для координації дій між собою.
Теоретично, наприклад, у шестибригадному корпусі могло бути дві старші і чотири молодші бригади. По суті, вони замінятимуть як актив підрозділу. Безумовно, старші бригади мали б ті самі кадрові, фінансові та матеріальні ресурси, які не дозволяють Україні формувати дивізії, але якщо їм дозволити проявити власну ініціативу, вони, без сумніву, знайдуть вихід із цих проблем. Тим часом старші бригади зможуть прищепити свою культуру успіху іншим підрозділам.
Корпус буде відповідати за матеріально-технічну підтримку, інтеграцію повітряного простору, атаки на далекобійні цілі та розвідку. Вони також координували б зв’язок між своїми старшими бригадами та суміжними корпусами, а також передавали б зведені звіти генеральному штабу разом із потребами в персоналі та обладнанні.
Корпусу має бути призначений досить малий сектор, щоб із призначених йому підрозділів можна було створити резерв. Оборона не ефективна без резерву своєчасного реагування на дії противника.
Підрозділи, які відокремлюються для заповнення в якості проміжного заходу в якомусь іншому секторі, повинні бути передані своїм бригадам. Враховуючи триваючі наполегливі російські атаки та широко поширену практику розбирання блоків, це може зайняти деякий час, щоб скасувати це.
Потенціал для цього проміжного кроку до більш ефективної бойової сили високий, але кожна інституція має інерцію. Немає сумніву, що деякі члени старої гвардії чинять опір, які цінують свої особисті прагнення вище безпеки нації, але очевидно, що політичне керівництво певною мірою реагує на думку рядового складу армії. Чи є у них бажання та здатність домогтися реалізації цих реформ, ще невідомо.
Коментарі
Loading…