in

Ольга Стефанішіна здійснила робочий візит до Брюсселя

Протягом 10–11 грудня Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністр юстиції України Ольга Стефанішина під час робочого візиту до Брюсселя провела низку важливих зустрічей, спрямованих на зміцнення співпраці між Україною та ЄС.

Візит розпочався з двосторонніх зустрічей Україна-ЄС в межах скринінгу між Україною та Європейською Комісією за розділом 7 «Право інтелектуальної власності», що належить до Кластеру 2 «Внутрішній ринок». Українська делегація під лідерством Головного переговірника Ольги Стефанішиної представила прогрес в імплементації регулювання права ЄС в сфері правового захисту, що стосується авторського права і суміжних прав, торговельних марок, промислових зразків, компонування напівпровідникових виробів, винаходів, захисту прав інтелектуальної власності та комерційної таємниці. Також обговорювалася дорожня карта приєднання до Європейської патентної конвенції, що є ключовим кроком до інтеграції в європейське правове поле.

«Права інтелектуальної власності є важливою складовою процесу європейської інтеграції. Це основа для просування інновацій, захисту творчості та забезпечення чесної конкуренції. Сильна та ефективна система інтелектуальної власності необхідна Україні для побудови економіки, заснованої на знаннях, залучення інвестицій та повноцінної участі в Єдиному ринку ЄС. І Україна сповнена рішучості привести національне законодавство у відповідність до законодавства ЄС у цій сфері», – підкреслила Ольга Стефанішина.

Серед ключових зустрічей – переговори з Високим представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки Каєю Каллас. Сторони обговорили посилення санкційного тиску на росію, перспективи використання заморожених російських активів для відновлення України, підтримку оборонних потреб та відновлення України; та забезпечення енергетичної безпеки. Ольга Стефанішина підкреслила, що «спільні дії залишаються ключовими для підтримки України в умовах війни».

У межах візиту Ольга Стефанішина взяла участь в обговоренні з членами Європейського парламенту, які входять до Парламентського комітету асоціації, під час яких новопризначений співголова Парламентського комітету асоціації Пекка Товері підтвердив готовність ЄС сприяти вирішенню питань, пов’язаних з Україною. Також йшлося про мобілізацію підтримки для України, зокрема фінансової та військової допомоги, посилення обороноздатності України через розвиток спільних виробництв, посилення санкційного тиску на росію.

Ольга Стефанішина зазначила, що Україна здійснює вагомий внесок у реалізацію політики розширення Європейського Союзу, демонструючи високий рівень відповідальності, відданості та спроможності виконувати взяті на себе зобов’язання.

Під час візиту було підписано історичну Угоду про повноправну участь України у програмі ЄС «Креативна Європа» до 2027 року. Документ підписали Ольга Стефанішина та виконавчий Віце-президент Єврокомісії Ханна Вірккунен. Програма ЄС «Креативна Європа» спрямована на підтримку та посилення конкурентоспроможності культурного, креативного та аудіовізуального секторів, а також розвиток та просування культурного та мовного розмаїття й збереження культурної спадщини країн Європи.

«Україна повноцінно інтегрується до європейського культурного простору. Наша повноправна участь у «Креативній Європі» відкриє нові можливості для наших митців, культурної спільноти, їхніх інноваційних проєктів та активної співпраці з колегами з країн-членів ЄС», – зауважила Ольга Стефанішина.

Під час зустрічі з Комісаром ЄС із питань демократії, юстиції та верховенства права Майклом МакГра сторони обговорили завершення скринінгу українського законодавства на відповідність європейському праву в межах Кластеру 1 та старт перемовин по цьому Кластеру. Також йшлося про створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії росії проти України, функціонування Міжнародного реєстру збитків, поглиблення санкцій проти росії та використання заморожених російських активів для посилення та відновлення України.

«Росія має понести повну відповідальність за всі скоєні злочини, а справедливість не повинна бути розтягнута в часі. Притягнення до відповідальності має розпочатися вже зараз. Важливо дати чіткий сигнал агресору, що правосуддя – це не післявоєнне питання, воно має настати вже зараз», – наголосила Ольга Стефанішина.

Також Віце-прем’єр-міністр провела переговори з Томасом Герасимосом, Гендиректором з питань оподаткування та митних справ, та командою Генерального Директорату з питань оподаткування та митного союзу (далі – DG TAXUD) Єврокомісії. Сторони обговорили впровадження механізму прикордонного вуглецевого коригування (CBAM) у контексті переговорів щодо членства України в ЄС, а також залучення міжнародної підтримки від Єврокомісії та міжнародних фінансових інституцій. Це сприятиме адаптації українських підприємств до нових умов шляхом запровадження відповідних методик, перебудови бізнес-процесів, модернізації виробництва, зменшення вуглецевого сліду та створення продукції, що відповідає очікуванням європейських споживачів.

Крім того, в межах робочого візиту Ольга Стефанішина розглянула подальші кроки в контексті процесу вступу України до ЄС з Комісаром з питань розширення Мартою Кос, обговорила безпекові питання з Комісаром ЄС з питань оборони та космосу Андрюсом Кубілюсом та зустрілася з представниками Генерального директорату Єврокомісії з питань політики сусідства і переговорів з розширення (DG NEAR).

Джерело:

https://minjust.gov.ua/news/ministry/olga-stefanishina-zdiysnila-robochiy-vizit-do-bryusselya

Рейтинг публікації

Written by Vasyl

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Запроваджено оновлену інформаційну взаємодію між ЄДР та ДПС з використанням засобів системи «Трембіта»

Заборона георгіївської стрічки: рішення ЄСПЛ у справі «Борзих проти України»