in

Медіація, фасилітація та усвідомленість у судовій системі: cудді ВС відвідали Польщу з робочим візитом

Заступник Голови Верховного Суду Олександр Мамалуй, судді Великої Палати ВС Олександр Банасько, голова Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду Лариса Рогач, а також судді ВС у КГС Наталя Волковицька, Сергій Могил і Валерій Картере ознайомилися з досвідом впровадження медіації в польській системі правосуддя в межах практичного тренінгу для суддів «Медіація, фасилітація та усвідомленість», організованого Польською національною секцією Європейської асоціації суддів з питань медіації (GEMME), польською Фундацією ProMediation&ProWellness і Міжнародним фондом Вайнштейна.

Програма візиту передбачала робочі зустрічі з польськими суддями в місцевих судах з метою ознайомлення з організацією польської судової системи, обговорення значення і практичного застосування медіації, а також участь у практичному тренінгу.

Під час візиту відбулася зустріч із представниками Окружного суду міста Познань, який серед інших категорій справ розглядає комерційні (господарські) спори, а саме з головою цього суду, його заступником і суддями, які поділилися досвідом застосування медіації, просування пілотних проєктів з її впровадження та ознайомили учасників з роботою суду, зокрема з практикою дистанційного розгляду справ. Разом з тим судді ВС відвідали Районний суд міста Познань і юридичний факультет Університету імені Адама Міцкевича.

Вони також узяли участь у практичному тренінгу, під час якого обговорювалися теми медіації, фасилітації та усвідомленості. Захід був розроблений Фондом ProMediation & ProWellness у співпраці з GEMME і Міжнародним фондом Вайнштейна (США) для суддів, які виконують обов’язки голів судів, голів судових палат, координаторів з питань медіації, та осіб, які претендують на ці функції, а також для місцевих лідерів медіації і став платформою для обміну досвідом та практичними навичками у сфері вирішення конфліктів і примирення сторін.

Тренінг мав на меті продемонструвати солідарність між польськими й українськими суддями, взаємну інтеграцію та обмін досвідом. Також учасники заходу звернули увагу на те, що в Україні законодавство про медіацію прийняли за два місяці до початку війни, однак вже в 2022 році українські судді заснували місцевий осередок Європейської асоціації суддів з питань медіації GEMME та взяли участь у відповідному тренінгу.

Особливо важливим стало обговорення концепції «багатодверного суду» (Multi-door Courthouse concept), що використовується в судах США, і можливості її застосування в Польщі та Україні. Ця концепція передбачає наявність кількох варіантів вирішення спорів, включаючи медіацію, що дає змогу зменшити навантаження на суди та забезпечити ефективніше вирішення справ.

Візит до Польщі став важливим кроком для ознайомлення з кращими практиками польської судової системи, зокрема в частині ефективності судового процесу, регулювання судового навантаження та впровадження інноваційних методів вирішення спорів. Набуті знання і досвід можуть стати основою для подальшої співпраці та формування шляхів реформування судової системи України.

Джерело:

https://supreme.court.gov.ua/supreme/pres-centr/news/1724275/

Рейтинг публікації

Written by Vasyl

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Особливості призначення опікуном над недієздатною особою особи, яка проходить військову службу в ЗСУ – позиція КЦС ВС

Алкогольний напій, який імітує (відтворює) легально виготовлений підакцизний товар, є предметом кримінального правопорушення, передбаченого ст. 204 КК України – ВП ВС