in

Судді Верховного Суду заклали основу для подальшої активної співпраці зі Сполученим Королівством щодо посилення спроможності українських господарських судів

Судді Верховного Суду Олена КібенкоІван Міщенко та Костянтин Пільков взяли участь в урочистому прийомі, присвяченому презентації Щорічного звіту Постійного міжнародного форуму комерційних судів (SIFoCC), який відбувся в Лондоні 15 січня 2024 року. Презентація проходила у відомій історичній будівлі Guildhall, де починав свою роботу перший комерційний суд Лондона. Були запрошені судді, міністри, представники провідних юридичних фірм, правничої спільноти та бізнесу.

Оскільки Верховний Суд у 2024 році долучився до роботи SIFoCC, а Україна стала 58-ю юрисдикцією в цій мережі, 16 січня 2025 року судді провели організаційну зустріч із сером Робіном Ноулзом, суддею Комерційного суду Лондона, який відповідає за поточну роботу SIFoCC, та лордом Джоном Томасом, членом Палати лордів, колишнім Верховним суддею Англії та Уельсу (2013–2017), одним із засновників SIFoCC. Учасники зустрічі обговорили напрями співпраці з Україною у 2025 році – участь українських суддів у Програмі спостереження за роботою судів, делегування представників від України на дві ключові конференції  SIFoCC (в Африці та Індії), інші проєкти. Представники  SIFoCC зазначили про прагнення надати всебічну підтримку українським господарським судам, ефективна робота яких є ключовою для процесу відновлення України та залучення інвестицій.

Судді Верховного Суду також взяли участь у низці робочих зустрічей, присвячених заходам з посилення спроможності українських господарських судів – з Міністром юстиції лордом Понсонбі, представниками українського офісу у Foreign, Commonwealth & Development Office (Міністерство закордонних справ, у справах Співдружності та розвитку Великої Британії), Британського інституту міжнародного та порівняльного права (BIICL).

Судді ознайомилися з роботою Комерційного суду Лондона, провели низку зустрічей із його суддями. Зокрема, британські та українські судді обмінялися досвідом з питань застосування норм міжнародного права, обговорили роль експертів як консультантів з певної сфери бізнесу, використання висновків amicus curiae (експерт, який не є стороною у справі). Приділили увагу й питанням добору суддів, побудови суддівської кар’єри, шляхам налагодження позитивних стосунків між судом та основними стейкхолдерами – адвокатами, правовим співтовариством, бізнесом.

Лорд Томас також ознайомив суддів з роботою Палати Лордів, розповів про особливості підготовки та обговорення законопроєктів.

 

Довідково. SIFoCC (Standing International Forum of Commercial Courts) – Постійний міжнародний форум комерційних судів, створений у травні 2017 року. Разом з Україною, яка стала повноправним членом Форуму 29 травня 2024 року, об’єднує 58 країн.

Три ключові цілі SIFoCC:

  1. Поширення найкращих практик: SIFoCC має на меті сприяти обміну найкращими практиками між господарськими судами для успішної адаптації до бізнес-середовища, яке швидко й динамічно розвивається.
  2. Сприяння утвердженню верховенства права: шляхом співпраці судові установи спільно роблять більший внесок у правову систему, що сприяє зміцненню світової стабільності та процвітанню.
  3. Підтримка юрисдикцій, що розвиваються: SIFoCC допомагає країнам, що розвиваються, залучати системні інвестиції, надаючи надійні механізми для вирішення комерційних суперечок, узгоджуючи свої зусилля з ініціативами міжнародних організацій, таких як Світовий банк.

З повним текстом Звіту п’ятої повної зустрічі SIFoCC (англ.) можна ознайомитися тут: https://cloud-platform-e218f50a4812967ba1215eaecede923f.s3.amazonaws.com/uploads/sites/25/2025/01/20.266_JO_SIFoCC-Fifth-Meeting-Report_FINAL_Jan2025_WEB.pdf.

Джерело:

https://supreme.court.gov.ua/supreme/pres-centr/news/1742866/

Рейтинг публікації

Written by Vasyl

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

За роки співпраці з Радою Європи у нас виробилися спільні стандарти й однакове бачення світу, і жоден проблемний аспект не залишився поза увагою нашої спільної роботи – Голова ВС

Посвідчення бійця групи супроводження вантажів гуманітарної допомоги та характеристика від Добровольчого Українського Корпусу не підтверджують членство в добровольчому формуванні громади і не надають права на носіння зброї без дозволу – ККС ВС