in

«Червона картка» для Ізовітової

Не так давно відбулася визначна подія в житті адвокатів Київської області – вони проявили неабияку згуртованість і показали, що здатні разом протидіяти будь-якому тиску як ззовні, так і зсередини. Про це, зокрема, під час звітно-виборчої конференції зазначив голова Ради адвокатів Київської області Петро Бойко, аналізуючи стан дотримання прав та гарантій діяльності адвокатів у сучасний період.

Очільник органу адвокатського самоврядування Київщини нагадав про те, як у 2016 році посилилися напади на незалежність адвокатури. Спочатку адвокатам намагалися «зламати хребет за грузинським сценарієм», ініціювавши масові обшуки та їх арешти під егідою НАБУ. Потім до переслідування адвокатів долучилися й слідчі Генеральної прокуратури. «На всі ці загрози потрібно було реагувати – й швидко. І ми в Київській області це зробили. Організували зустріч з Артемом Ситником в парламентському комітеті із захисту прав людини, де чітко заявили про свої претензії. Більше того, домовилися про те, що відтепер не повинно бути жодних порушень адвокатської таємниці, а для цього розробити відповідний алгоритм перевірки досьє адвокатів під час проведення слідчих дій проти них», — наголосив Петро Бойко.

Разом із тим необхідно захищати права всіх адвокатів, а не лише Київщини. Для цього була потрібна відповідна реакція з боку НААУ. Але там пішли іншим шляхом, вирішивши, що для врегулювання ситуації вистачить «загрозливих» листів до Президента України від наших закордонних колег. При тому адвокатів Київської області звинуватили ледь не в зраді, а самого Петра Бойка навіть хотіли позбавити адвокатського свідоцтва, вигадавши при цьому надзвичайно чудернацьку підставу – «незаконне проведення конференції адвокатів Київської області від 10 вересня 2016 року». «Лідія Ізовітова посіяла страх серед адвокатів, починаючи від свого опонента Володимира Висоцького й закінчуючи мною. Вона також хотіла позбавити мене свідоцтва. На жаль, в нас дуже різне розуміння й бачення того, якою має бути сучасна адвокатура», – говорить Петро Бойко.

Не такої підтримки очікували адвокати, й про це вони вголос заявили 18 лютого на своїй конференції. Зокрема, з трибуни лунали слова про те, що «саме дії Петра Бойка допомогли адвокатам побороти страх і почати говорити правду про те, що насправді твориться в адвокатурі України». В результаті після відвертого обговорення ситуації делегати майже 120-ма голосами проголосували за висловлення недовіри голові Ради адвокатів України, голові НААУ Лідії Ізовітовій.

Враховуючи, що адвокати голосували відкрито шляхом підняття відповідних карток червоного кольору, то за футбольною аналогією делегати конференції показали Л. Ізовітовій «червону картку» та попросили «піти з поля» за те, що вона: впровадила авторитарний стиль управління адвокатурою; започаткувала переслідування адвокатів через їх думки та погляди; своєю бездіяльністю призвела до нищення прав та гарантій адвокатської діяльності, а в результаті – просто знищила увесь авторитет НААУ як у державі, так і серед колег. Бо відтепер з позицією адвокатів не рахуються навіть при прийнятті змін до закону про адвокатуру та адвокатську діяльність, вносячи їх через перехідні положення різного роду фіскальних законів… Більшої ганьби навіть придумати було важко. Й адвокати Київської області чітко заявили, що далі з такою ситуацією миритися не будуть.


З’їзд адвокатів України
Національна асоціація адвокатів України
Рада адвокатів України
Ради адвокатів регіонів

ЗВЕРНЕННЯ
звітно-виборчої конференції адвокатів Київської області
від 18 лютого 2017 року

18 лютого 2017 року відбулася звітно-виборча конференція адвокатів Київської області, на якій адвокати прийняли рішення про висловлення недовіри Голові Ради адвокатів України, Національної асоціації адвокатів України Ізовітовій Лідії Павлівні.

Недовіра проголошена у зв’язку з тим, що Голова Ради адвокатів України Ізовітова Л. П. систематично порушує права адвокатського самоврядування, зокрема, грубо втручається в діяльність органів адвокатського самоврядування та адвокатів Київської області, впровадила авторитарний стиль управління адвокатурою, започаткувала переслідування адвокатів через їх думки та погляди, а також своєю бездіяльністю допустила нищення прав та гарантій адвокатської діяльності з боку правоохоронних органів України.

Адвокати Київщини покладають відповідальність на Ізовітову Л. П. за те, що вона цинічно знехтувала правом адвокатів зібратися в будь-який час і з будь-якого приводу та зробила все для того, щоб Конференція адвокатів Київської області, запланована на 10 вересня 2016 року, не відбулася.

Рада адвокатів України та особисто Ізовітова Л. П. були повідомлені про рішення Ради адвокатів Київської області від 3 червня 2016 року в той же день, тобто за три місяці до проведення запланованої конференції.

Із моменту отримання повідомлення в Ради адвокатів України виник обов’язок затвердити квоту представництва, порядок висування та обрання делегатів конференції. Однак з особистих мотивів, зловживаючи своїм становищем, Голова Ради адвокатів України Ізовітова Л. П. проігнорувала численні письмові звернення Ради адвокатів Київської області й стала на заваді, щоб органи адвокатського самоврядування Київщини своєчасно отримали квоти та відповідний порядок обрання делегатів. Більше того, Голова Ради адвокатів України Ізовітова Л. П. умисно призначила засідання Ради адвокатів України з розгляду зазначеного питання на 13 вересня 2016 року, тобто вже після проведення запланованої конференції адвокатів Київської області.

Найбільшим проявом цинізму стало те, що Рада адвокатів України прийняла рішення № 179, яким роз’яснила, що Рада адвокатів Київської області провела конференцію 10.09.2016 року всупереч вимогам Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а саме без затверджених квот представництва, а тому рішення такої конференції не мають юридичних наслідків.

Тобто та ж Рада адвокатів України та її Голова протягом трьох місяців не виконували свій обов’язок, свідомо уникали затвердження квот представництва й відповідного порядку, а в результаті Раді адвокатів Київської області поставили в провину власну недобросовісність.

Більше того, рішення № 179 прийняте Радою адвокатів України поза межами її повноважень. Як вбачається зі змісту ст. 55 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», Рада адвокатів України може скасовувати виключно рішення рад адвокатів регіонів. До повноважень Ради адвокатів України не входить скасування або визнання недійсними рішень конференцій адвокатів регіонів.

Ненадання квот представництва та прийняття зазначеного рішення № 179 було ініційовано Ізовітовою Л. П. всупереч думки адвокатської спільноти Київщини виключно для захисту інтересів наближеної до неї особи – Ковбасінської Г. В., адже саме на цій конференції адвокати прийняли рішення про дострокове відкликання її з посади голови Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області.

Таким чином, Голова Ради адвокатів України Ізовітова Л. П., зневажаючи й порушуючи принципи незалежності адвокатського самоврядування незаконно узурпувала всі важелі впливу на прийняття рішень та намагається позбавити адвокатів законного права брати участь у проведенні конференції і, як наслідок, приймати рішення з питань адвокатського самоврядування без отримання дозволу Ради адвокатів України.

Голова Ради адвокатів України своїми діями не сприяє, а навпаки, перешкоджає реалізації визначених статтею 44 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», таких завдань адвокатського самоврядування, як забезпечення незалежності адвокатів та створення сприятливих умов для здійснення адвокатської діяльності. Так, ч. 1 ст. 47 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» визначено, що квота представництва, порядок висування та обрання делегатів конференції адвокатів регіону затверджуються Радою адвокатів України.

Законом не передбачено обов’язку щодо затвердження Радою адвокатів України квоти представництва, порядку висування та обрання делегатів на кожну окрему конференцію. Тому з метою дотримання принципу незалежності адвокатського самоврядування, Рада адвокатів України повинна була забезпечити можливість радам адвокатів регіонів України реалізувати гарантоване законом право на скликання та проведення конференцій шляхом прийняття уніфікованої квоти представництва для всіх регіонів.

Однак усупереч інтересам адвокатської спільноти Ізовітова Л. П. запровадила процедуру затвердження квот представництва щоразу при проведенні конференцій, тим самим зосередивши в своїх руках контроль над регіональними органами адвокатського самоврядування.

Крім іншого, Ізовітова Л. П. систематично втручається в професійну діяльність адвокатів, здійснює переслідування адвокатів, пов’язані з їх громадянською позицією, порушує основоположні принципи та засади здійснення адвокатської діяльності, визначені статтею 4 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», зокрема принцип незалежності.

Зазначені дії неодноразово проявлялись у переслідуванні за діяльність в органах адвокатського самоврядування та свою принципову позицію як членів РАУ, так і інших адвокатів.

Всіма своїми діями Ізовітова Л. П. руйнує систему адвокатури України та розколює адвокатську спільноту, керуючись при цьому виключно своїми власними інтересами та інтересами вузького кола наближених осіб, нехтуючи інтересами адвокатів та інституту адвокатури України в цілому. Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокатура України – недержавний самоврядний інститут, що забезпечує здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги на професійній основі, а також самостійно вирішує питання організації і діяльності адвокатури в порядку, встановленому цим законом.

Частиною 3 ст. 2 цього закону встановлено, що адвокатське самоврядування діє з метою забезпечення належного здійснення адвокатської діяльності, дотримання гарантій адвокатської діяльності, захисту професійних прав адвокатів, забезпечення високого професійного рівня адвокатів та вирішення питань дисциплінарної відповідальності адвокатів в Україні.

Голова Ради адвокатів України Ізовітова Л.П. постійно намагається вибудувати жорстку ієрархічну систему управління адвокатурою, що суперечить зазначеним нормам та фактично перетворює Раду адвокатів України з органу адвокатського самоврядування на карний орган, який бореться з незалежністю адвокатів, переслідує їх за висловлення власної позиції та поглядів.

Це зводить нанівець принципи адвокатського самоврядування і перешкоджає регіонам належним чином виконувати свої функції та реалізовувати визначені законом завдання, позбавляє їх незалежності при вирішенні найважливіших питань, що стосуються розвитку адвокатури.

Відповідно до п. 9 ч. 4 ст. 55 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» Рада адвокатів України сприяє забезпеченню гарантій адвокатської діяльності, захисту професійних і соціальних прав адвокатів.

Згідно з п. 1 та 4 ч. 1 ст. 44 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» завданнями адвокатського самоврядування є, зокрема, забезпечення незалежності адвокатів та створення сприятливих умов для здійснення адвокатської діяльності.

У зв’язку з цим та з метою зупинення погіршення становища адвокатів, захисту незалежності органів адвокатського самоврядування й відновлення авторитету адвокатури в суспільстві конференція адвокатів Київської області визнала роботу Ізовітової Л. П. з виконання делегованих їй повноважень незадовільною і висловила їй недовіру.

Враховуючи вищезазначене, зважаючи на системний характер протиправних дій Голови Ради адвокатів України, які мають негативний вплив на стан дотримання прав адвокатів усіх регіонів України, конференція адвокатів Київської області звертається до рад адвокатів регіонів і пропонує приєднатись та висловити недовіру Голові Ради адвокатів України, Національної асоціації адвокатів України Ізовітовій Лідії Павлівні.

Із повагою та за дорученням
звітно-виборчої конференції
адвокатів Київської області
від 18 лютого 2017 року,

Голова Ради адвокатів Київської області
П. А. БОЙКО

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Справа «Петриченко проти України»

Про безпеку дорожнього руху по-українськи