16 грудня 2024 року Тернопільська спеціалізована прокуратура у сфері оборони відкрила кримінальне провадження за фактом застосування нестатутних заходів впливу до підлеглих (ч. 5 ст. 426-1 КК України) командуванням 211-ї понтонно-мостової бригади. Розслідування доручено Державному бюро розслідувань. Про це повідомили у ДБР.
Працівники ДБР розпочали розслідування кримінального провадження щодо виявлення можливих фактів застосування посадовцями 211 понтонно-мостової бригади Сил підтримки Збройних Сил України нестатутних заходів впливу та насильства до підлеглих.
Слідство досліджуватиме матеріали, зібрані у ході службових перевірок бригади Головною інспекцією Міністерства оборони України, повідомлення у медіа та соціальних мережах щодо знущань над бійцями.
Зауважимо, що в ДБР до цього не надходило жодних матеріалів щодо цієї ситуації ні від офіційних осіб, ні від бійців бригади.
Принагідно, Державне бюро розслідувань закликає військовослужбовців одразу звертатись до Бюро з офіційними скаргами у разі наявності в їх військових формуваннях подібних випадків. Це дозволить не лише оперативно реагувати на порушення, а й уникнути подібних випадків в майбутньому.
Крім того, Національна поліція також проводить розслідування щодо керівництва бригади за фактом залучення підлеглих до будівництва свого будинку на Хмельниччині, замість їхньої служби в районі бойових дій.
Сьогодні йому повідомлено про підозру у зловживанні службовим становищем із тяжкими наслідками (ч. 2 ст. 364 КК України).
Журналісти з’ясували про масштабні проблеми у 211-й понтонно-мостовій бригаді Сил підтримки ЗСУ. У публікації йдеться, що командири знущаються з підлеглих, вимагають гроші, застосовують насильство, прив’язують до дерев’яного хреста тощо. З’ясовано, що ядро 211 понтонно-мостової бригади формувалося з людей, пов’язаних давніми службовими, дружніми або сімейними стосунками.
Командир бригади, полковник Олег Побережнюк, дружина якого працювала у ТЦК. Серед таких “сімейних підрядів” вирізнялася родина Пастухів. Начальник штабу Валерій Пастух та його син перебували у прямому підпорядкуванні один одному, що заборонено законом, та активно використали своє становище для особистої вигоди.
За даними ЗМІ, однією з найгучніших історій зловживання стало будівництво будинку для Побережнюка. Чотири солдати, відряджені нібито для виконання завдань у зоні бойових дій, насправді будували будинок командира на Хмельниччині. За уявну участь у бойових діях їм виплатили премії по 100 тисяч гривень.
Коментарі
Loading…