Із наближенням дати набрання чинності Законом «Про судоустрій і статус суддів» Асоціація правників України спільно з Вищою кваліфкомісією суддів провели круглий стіл, присвячений формуванню Громадської ради доброчесності.
Громадська рада доброчесності утворюється з метою сприяння ВККСУ у встановленні відповідності судді критеріям професійної етики та доброчесності для цілей кваліфікаційного оцінювання. До її завдань входитимуть: збір, перевірка й аналіз інформації щодо судді, підготовка інформації та доповідь висновку на засіданні ВККСУ щодо кваліфікаційного оцінювання судді.
«Громадська рада доброчесності — абсолютно новий для нашої судової системи орган, який стане важливим інструментом у процесі кваліфікаційного оцінювання суддів. Саме тому процес створення Ради повинен бути максимально публічним та зрозумілим. Зі свого боку Асоціація правників України має наміри не лише взяти активну участь у формуванні Громадської ради доброчесності, а й інформаційно супроводжувати цей процес від старту до завершення», — коментує президент АПУ Денис Бугай.
Разом із тим, на сьогодні чимало практичних аспектів роботи Громадської ради доброчесності не врегульовані законом. І це, на думку Романа Куйбіди, головного експерта групи «Судова реформа» громадської платформи «Реанімаційний пакет реформ», є позитивним моментом. «Рада має сама визначати правила своєї роботи. Діяльність цього недержавного органу не повинна бути занадто зарегульована», — переконаний він.
Коментарі
Loading…