in

Мін’юст координуватиме роботу Реєстру відомостей щодо дітей, депортованих або примусово переміщених через збройну агресію рф проти України

Про це повідомила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції – Міністр юстиції України Ольга Стефанішина на експертній сесії «Отримання вичерпної та точної інформації» під час Міністерської конференції з людського виміру в рамках 4 пункту Формули миру України «Звільнення всіх ув’язнених і депортованих осіб». Цьогоріч Конференція проходить 30-31 жовтня у Монреалі, Канада.

Від початку повномасштабного вторгнення російської федерації незаконні збройні формування та окупаційна влада систематично депортують або примусово переміщують українських дітей, порушуючи норми міжнародного гуманітарного права. Така агресивна політика створила для України нагальну потребу у захисті прав та інтересів цих дітей, які закріплені як у нашій Конституції, так і передбачені міжнародним правом.

«Захист прав та інтересів депортованих або вимушено переміщених дітей є надзвичайно важливою складовою державної політики нашого Уряду. Проведення збору, аналізу та обліку даних про таких дітей, вжиття заходів щодо їх повернення на територію України, а також постійний обмін інформацією та співпраця з міжнародними інституціями сприятиме запобіганню та припиненню серйозних порушень норм міжнародного гуманітарного права», — зауважила урядовиця.

Аби захистити права та інтереси дітей, які постраждали внаслідок російської агресії, Міністерством юстиції було розроблено та подано на розгляд Уряду відповідний проєкт постанови. Так, 29 жовтня Кабінет Міністрів України затвердив постанову щодо забезпечення захисту прав дітей, депортованих або примусово переміщених у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації проти України.

«Оскільки Мін’юст буде держателем Реєстру, ми зможемо налагодити інформаційну взаємодію між органами державної влади та іншими державними інформаційними ресурсами. Також для забезпечення функціонування Реєстру може використовуватися інформація з баз даних, створених неурядовими організаціями та міжнародними організаціями», — підкреслила Ольга Стефанішина.

Також вона поінформувала учасників, що нещодавно в Україні було створено Міжвідомчу робочу комісію з перевірки та актуалізації даних Реєстру, яка включатиме експертів з прав людини, гуманітарного права, представників органів державної влади, власників різних баз даних в Україні та за кордоном, що допоможе верифікувати дані з Реєстру. За її словами, зокрема, це спростить роботу Національного інформаційного бюро з питань військовополонених, примусово депортованих та зниклих осіб, створеного відповідно до Женевської конвенції.

Як повідомила посадовиця, існують механізми міжнародної співпраці, що дозволяють припустити депортацію або примусове переміщення дитини за відсутності іншої інформації про її місцезнаходження. Це підтримує принцип презумпції депортації: кожна дитина в Реєстрі, вивезена РФ чи підконтрольними їй суб’єктами, вважається депортованою, якщо не доведено протилежне (за стандартом доведення поза розумним сумнівом). Відтак Україна, згідно зі своїми міжнародними зобов’язаннями, повинна захищати кожну дитину під своєю юрисдикцією та створити належний механізм перевірки нових даних у Реєстрі.

«Необхідно створити єдине перевірене джерело інформації для ефективної міжнародної співпраці. І ми як країна дуже серйозно ставимося до всіх зобов’язань, взятих на себе за міжнародним та гуманітарним правом. Тому кожна інституція в Україні зобов’язана їх виконувати — чи то правоохоронні органи, які розслідують злочини, чи судово-медичні установи, які збирають докази злочинів, а також міжнародні організації, які, мають бути наділені точними, достовірними, перевіреними даними і не зможуть сказати, що у них немає достатньо перевіреної інформації, щоб виконувати свої повноваження. Це головна мета з боку Уряду України, і я сподіваюся, що ми зможемо розвинути цей напрям роботи після сьогоднішньої дискусії», — резюмувала Віце-прем’єр-міністр.

Джерело:

https://minjust.gov.ua/news/ministry/minyust-koordinuvatime-robotu-reestru-vidomostey-schodo-ditey-deportovanih-abo-primusovo-peremischenih-cherez-zbroynu-agresiyu-rf-proti-ukraini

Рейтинг публікації

Written by Vasyl

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Ольга Стефанішина зустрілася з Міністром з питань європейської інтеграції Сербії Танею Мишевич на полях Конференції щодо Формули миру у Монреалі