in

Публічне право: нові вимоги сьогодення

У Києві пройшов V Всеукраїнський форум із публічного права

Днями в столиці відбувся Всеукраїнський форум Асоціації адвокатів України з публічного права, в якому взяли участь понад 150 учасників з різних регіонів країни. За традицією форум відкрив президент ААУ Олег Рачук, який підкреслив важливість та актуальність тем, винесених на обговорення, а це — основні напрямки розвитку сучасної правової системи України, перш за все судової реформи та ролі Вищої ради правосуддя, а також реформування адвокатури тощо.

Модератором першої сесії виступив член правління ААУ, керуючий партнер АО «Фортіс» Микола Пашинський. А розпочав дискусію секретар секції Вищої ради юстиції з питань призначення суддів на посади та звільнення їх із посад Олексій Маловацький, який зупинився на питанні порядку формування ВРЮ. На його думку, Вища рада юстиції є квазісудовим органом із питань призначення суддів. Ішлося в його виступі й про компетенцію та функції майбутньої Вищої ради правосуддя.

Темі реформування адвокатури присвятив свій виступ завідувач відділу представництва інтересів Президента України в судах адміністрації глави держави Віктор Короленко. Натомість Сергій Шкляр, заступник міністра юстиції з питань виконавчої служби, закцентував увагу присутніх на майбутніх змінах та нововведеннях у діяльності державних виконавців судових рішень. А його колега – заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Павло Мороз озвучив новації в сфері реєстрації прав на нерухомість. Про важливість участі адвокатів в законотворчому процесі говорив народний депутат України VIII скликання Руслан Сидорович.

Далі слово взяв начальник Головного територіального управління юстиції в м. Києві Станіслав Куценко, який розповів про онлайнбудинок юстиції. До дискусії також долучилися адвокат, кандидат юридичних наук, голова Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Олександр Дроздов; суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Володимир Донець; кандидат юридичних наук, доцент Олександр Москалюк; член Вищої ради юстиції Тетяна Малашенкова.

Друга сесія проходила в режимі двох паралельних секцій, присвячених актуальним питанням медичного й фармацевтичного права та податкового права. У роботі секції з податкового права, зокрема, взяли участь суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Ольга Дегтярьова, адвокат, керуючий партнер АО «Вдовичен та Партнери» Олег Вдовичен, доктор юридичних наук, професор кафедри фінансового права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, президент «Асоціації податкових радників» Данило Гетманцев; адвокат АО «SK Group» Віталій Тимчук та Віталій Оджиковський, старший радник, адвокат «КМ Партнери». Модератором сесії виступив Євген Пронін, керуючий партнер «Pronin Partners law Firm». Так, Ольга Дегтярьова в своєму виступі роз’яснила способи захисту платників податків під час оскарження судових рішень.

Далі з темою «Податкові перевірки в кримінальних провадженнях» виступив Олег Вдовичен. На актуальних питаннях адміністративного судочинства в податкових спорах та прогалини законодавства зупинився Данило Гетманцев.

Модератором сесії «Актуальні питання медичного і фармацевтичного права» виступила Радмила Гревцова, адвокат, керуючий партнер консалтингової компанії «Yurkraft medical», голова профільного комітету ААУ. Відкриваючи дискусію, вона озвучила тенденції розвитку законодавства і юридичної практики у сфері медицини, фармацевтики та громадського здоров’я. Натомість експерт сесії Олег Спіженко, адвокат і фінансовий керівник медичного центру «Кіберклініка імені академіка Юрія Спіженка», висловив свою точку зору щодо правового регулювання державно-приватного партнерства в сфері охорони здоров’я. А доктор юридичних наук, професор, в.о. завідувача кафедри адміністративного права КНУ імені Тараса Шевченка Володимир Бевзенко звернув увагу присутніх на захист прав суб’єктів медичного та фармацевтичного права в порядку адміністративного судочинства.

Ішлося також про актуальні проблеми призначення і проведення судовомедичної експертизи (начальник Головного бюро судово-медичної експертизи МОЗ України Віталій Кондратенко), правові питання застосування IT технологій у медицині (Максим Баришніков, адвокат, партнер ЮК «Бі Кей Бі»), правові аспекти реклами лікарських засобів (Олег Рачук, адвокат, керуючий партнер «Oleh Rachuk law Firm», президент ААУ).

На третій сесії, де модератором була адвокат, керуючий партнер ЮК «AVG group» Катерина Власюк, аналізувалися актуальні питання інтелектуальної власності та корпоративного права. Тут дискусія вийшла більш емоційною. Так, Наталя Ульянова, директор департаменту міжнародного податкового планування «ICF Legal Service», зупинилася на темі деофшоризації, а Олена Перцова, адвокат, керівник судової практики «Pavlenko legal group», в додаток до попередньої теми наголосила на проблемних аспектах рейдерства в Україні. У свою чергу Юлія Бойко провела захоплюючий майстер-клас про стратегічне планування діяльності та контроль продуктивності підприємства. Про роль та функції під час проведення судових експертиз торгово-промисловими палатами йшлося в доповіді Костянтина Іванова.

Роль модератора секції з права інтелектуальної власності виконувала Анна Кравчук, яка виступила з доповіддю стосовно податкових наслідків виплати платежів за договорами щодо розпорядження правами інтелектуальної власності. До роботи секції також долучився Серій Лебідь з темою «Алгоритм збору доказів щодо кримінального правопорушення у сфері інтелектуальної власності». Про найпоширеніші порушення з недобросовісної конкуренції йшлося у виступі Оксани Манько.

До дискусії стосовно проведення судових експертиз у сфері інтелектуальної власності також долучилися Олег Чорнобай, адвокат, керуючий партнер ЮФ «Чернобай та партнери», Олена Лапчевська, суддя судової палати з цивільних справ Апеляційного суду м. Києва, Олена Орлюк, директор Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент НАПрНУ та Олександр Дорошенко судовий експерт.

Загалом же V Всеукраїнський форум із публічного права виявився досить продуктивним. Тож сподіваємося й на практичну реалізацію висловлених ідей та побажань.

Підготував Ілля МОРОЗ,
спеціально для ЮВУ

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Рада амністувала учасників АТО

Столичну прокуратуру очолив екс-заступник Шокіна