in , ,

Світова думка про війну в Україні.

СВІТ ПРО ВІЙНУ В УКРАЇНІ
(X)lpsos – одна з найбільших міжнародних організацій з дослідження ринку і громадської думки провела опитування населення у 27 країнах. Воно показало, що 70% людей уважно стежать за тим, що відбувається в Україні.
82% респондентів усіх країн вважає, що “спецоперація” є загрозою для всього світу. Більше всього так бачать жителі Японії (92%). Менший рівень занепокоєнь висловлюють в Бельгії (73%), Ізраїлі (72%), Франції (67%), Саудівській Аравії (61%).
В середньому 61% в усіх країнах вбачають загрозу для своїх держав: 77% – у Польщі, 75% – у Швеції, 74% – в Італії, 87% – в Японії, 77% – Південній Кореї, по 72% – в Індії та США. Тоді як побоювання на власному рівні (сімʼя, бізнес) перебуває на рівні 34-37%.
Більшість в 72% вважає, що “моя країна повинна підтримувати суверенну країну, якщо на неї здійснюється збройний напад” – у Польщі – 83%, Швеції – 83%, Великобританії (82%). Менше всього таку точку зору поділяють у Мексиці (52%), Угорщині (53%), Бразилії (54%).
З цією оцінкою перегукується думка, що “коли не вдаватися до жодних дій в Україні, то це підштовхне Росію до інших воєнних спецоперацій в Європі або Азії” – таку точку зору поділяють 68% учасників опитування. Понад 66% вважає, що економічні санкції – це “ефективна тактика, яка може сприяти припиненню воєнного конфлікту”.
Показовими є відповіді на питання анкети: “необхідність платити більше за пальне і газ у звʼязку з санкціями щодо Росії, це виправдана міра для захисту суверенної країни?” Число згодних ненабагато переважає кількість незгодних – 54% і 46%.
Безумовну підтримку більшості населення зустрічає надання прихистку біженцям із зони конфлікту. В середньому – 74%, тоді як в Швеції – 89%, Голландії – 86%, Іспанії – 85%.
Водночас 61% вважає, що “враховуючи поточну економічну кризу, моя країна не може собі дозволити надання економічної допомоги Україні”. А 39% населення дотримується позиції, що “проблеми України повністю не наша справа, і ми не повинні туди втручатися”. 72% виступають проти безпосередньої воєнної участі їх країн у цьому конфлікті. В Угорщині таких 90%, Німеччині – 76%. Лише 17% мають протилежну думку. Практично в усіх європейських країнах 10-15% пропонують направити в Україну військові контингенти. В Угорщині таких лише 3%.
Зважаючи на те, що США відіграють ключову роль у підтримці України, потрібно також звернути увагу на американську суспільну думку: 90% американців вважають, що дії Росії в Україні не можуть бути виправдані, 77% підтримують санкції, 78% – заборону на імпорт російського газу і нафти, 77% схвалюють відправку озброєння в Україну, а 66% – направлення військових для допомоги європейським союзникам у захисті від Росії. 63% – занепокоєні тим, що конфлікт в Україні може призвести до застосування ядерної зброї.
За публікаціями у ЗМІ.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Почався фінальний етап дипломатичного марафону за рішенням про вхоження до Європейського Союзу.

Це терор, просто терор!