in

В Україні створять щонайменше 200 центрів ментального здоровʼя

В Україні планується створити щонайменше 200 центрів ментального здоров’я на базі кластерних та багатопрофільних надкластерних лікарень по всій Україні. Про це повідомили у МОЗ.

Що таке центри ментального здоровʼя?

Центри ментального здоров’я — це простори турботи, де кожен може отримати професійну допомогу. Тут працюють мультидисциплінарні команди, до складу яких входять лікарі-психіатри, психологи, психотерапевти та інші фахівці.

Центри ментального здоров’я створюються в кластерних і надкластерних лікарнях спроможної мережі по всій країні. Також такий центр може бути клінічною базою профільних кафедр закладів вищої та післядипломної освіти. Їх облаштовують у модернізованих приміщеннях із сучасним обладнанням, а працівники проходять спеціальне навчання.

Такі простори функціонуватимуть як структурні підрозділи закладів охорони здоров’я і надаватимуть допомогу амбулаторно, стаціонарно або за місцем перебування пацієнта. Зокрема, центри забезпечуватимуть:

  • психосоціальну допомогу (амбулаторно та стаціонарно);
  • психіатричну допомогу мобільними мультидисциплінарними командами (амбулаторна або за місцем проживання (перебування) пацієнта);
  • підтримку на рівні громад і допомога найбільш вразливим категоріям населення (діти, ветерани, переселенці та інші).

Допомогу тут можуть отримати пацієнти:

• які звернулися самостійно;

• яких направив лікар або надавач психосоціальної допомоги.

Що вже зроблено? 

Наразі вже укладено 100 договорів та сформовано 119 мультидисциплінарних команд фахівців. Також фактично (інфраструктурно) створено 23 центри у 8 областях: 7 на Тернопільщині, 5 на Вінниччині, 4 на Львівщині, 3 на Полтавщині, по одному у Дніпропетровській, Житомирській, Рівненській та Сумській областях. Завдяки новому типовому положенню їх діяльність буде стандартизована, а кількість таких центрів суттєво зросте.

З 1 січня 2025 року центри ментального здоров’я надаватимуть допомогу за новим пакетом Програми медичних гарантій. Це забезпечить доступність і фінансування послуг на рівні держави.

Мета ініціативи — забезпечити громадян доступною, якісною та ефективною психосоціальною підтримкою в умовах війни.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Яке право такє і зловживання ним…

Навіщо Росія вдарила ракетою “Орєшнік” по Україні: аналітики ISW