in ,

Війна початку літа…

Привіт всім!

Незважаючи на те, що я був страшенно зайнятий цього тижня, було смішно стежити за цією війною. Особливо всі намотування вестерну Zombie Idiots. Наприклад: коли Блінкена спіймали на брехні, що США не стримують Україну від розгортання американської/західної зброї проти цілей у Російській Федерації….і як усі інші зомбі в Канаді та Західній Європі, тоді всі поспішили оголосити про свої дозволи Києву зроби так, “теж”…

…але брехав не лише Блінкен. Усе керівництво США: те саме, яке вже десятиліттями гірко нарікає, що закупівля зброї в Росії та/або Європі відбувається «з політичними зв’язками». На кшталт: якщо ви купуєте російську чи європейську, ви можете користуватися зброєю лише з дозволу Москви, Парижа, Лондона, і ви купуєте їхній політичний вплив у своїх внутрішніх справах, тощо. але, якщо ви купуєте американське…

…і потім виявляється, що ні: це американська зброя, яка доставляється не лише з Гордієвим вузлом, але й з повним набором зобов’язань. Справді, схоже, що американці очікують, що деякі їхні клієнти не випустять жодної кулі калібру 7,62 мм без їхнього дозволу. Не можна використовувати навіть проти Аль-Каїди без «так» з Білого дому, Капітолійського пагорба та кількох інших місць за Великим сараєм…

…який сюрприз тоді, коли один із моїх колишніх контактів із USMC зараз відчуває, що йому нагадують «Правила ведення бойових дій» для нього та його військ під час війни у ​​В’єтнамі…

Ну, я дивак, і ботанік, і теж суперечливий. Так кажуть. І, звичайно, я схильний називати речі своїми іменами в таких випадках, а потім відповідати на мої відомі — чи горезвісні — неприємні запитання. І так сталося, що я думаю, це робить очевидним, що в цьому відношенні український уряд повинен – терміново – запитати поради у трьох дуже конкретних різних урядів.

Гаразд, гаразд… зробіть це два – тому що ізраїльтяни настільки «нейтральні» в цьому конфлікті, і «це складно» пояснити, що Біббі не може розчарувати свого приятеля Пуддінга і запропонувати серйозну пораду чи допомогу Україні. І всі ізраїльтяни такі супер-особливі-відібрані Богом, що ніхто інший не має значення, і вони можуть піти з рук навіть геноцидом, який проводять у прямому ефірі по телевізору…

Але два інших принаймні такі ж хороші.

Візьміть Пакистан як приклад. Я маю на увазі: поряд чисту дурість не лише послідовних президентів США та їхніх адміністрацій, а й Конгресу США та Сенату; за винятком ізраїльтян, навряд чи є ще якась інша нація, яка б псувала США (і весь Захід), а Пакистан це робить. Так, звичайно: жителі Еміратів, Бахрейну, Катару, Кувейту, Саудівської Аравії тощо роблять це зі США ще краще – і це принаймні з 1980-х років. Але, принаймні, завжди є просте пояснення, як їм це вдається: це гроші та корупція. Зрозуміло. Тобто вони принаймні платять за те, що нас облажали, і в цьому нічого особливого.

Але те, як постійно збанкрутілий Пакистан робить це… о боже, це так надзвичайно особливо. І так уже десятиліттями. Вони розробили, організували та навчили талібів і приховували OBL; потім допоміг Талібану захопити владу в Афганістані. За 30 років. І що використовуючи американські F-16 для стрільби з американських AIM-120, поставлених в ім’я «війни проти терору», по індійських Су-30, МіГ-21 і «Міражів»… і пакистанці не тільки прийшли геть це: вони навіть переконали всіх провідних зомбі-ідіотів, що Пакистан є «найважливішим союзником США поза НАТО», навіть у той час, коли Пакистан запозичував ядерну зброю у Китаю, щоб він міг підробити свою ядерну державу та підірвати ці вгору «для тестування».

Круто, чи не так?

Я вважаю це супер-крутим.

І, порівняно з Пакистаном, інший гарний приклад є «мізерним». Майже неважливий.

Це Хорватія. Країна, щодо якої керівництво США має багаті традиції нетерпіння. Так. Вашингтон насправді ненавидить Хорватію. І все ж у 1994-1994 роках хорватам вдалося отримати достатню допомогу США, щоб вигнати сербських окупантів і повністю звільнити свою країну. А згодом вступили в НАТО, а потім і в ЄС…

Гей, думаючи про це, я задаюсь питанням: а чи не просто було б, власне, українцям наслідувати приклад хорватів? Дивіться: вони дозволили КВІР і Саудівській Аравії намагатися перевершити один одного, підтримуючи українських мусульман, як у 1990-х КВІР і Саудівська Аравія намагалися перевершити один одного, допомагаючи боснійським мусульманам. Саме це тоді спонукало Вашингтон підтримати Хорватію…

Я впевнений, якщо якийсь суперкрутий і славетний генерал у Києві більше 5 хвилин обмірковує це рішення, щось подібне спрацює і в Україні.

Принаймні така змова – однозначно – була б кращою ідеєю, ніж відправляти український спецназ ризикувати своїми задами, допомагаючи суданському військовому режиму, оскільки тоді – як тільки на півдорозі від російсько-еміратського союзника RSF – увійде до великої зброї. мати справу з Москвою, щоб тепер вона могла щасливо отримувати гроші від доставки артилерійських боєприпасів та іншого важкого озброєння до Росії.

(…тільки ніхто не кажи мені, що я не казав тобі тоді! Добре? Дякую…)

***

Після того, як я знову нарікав на себе, тепер ще одне застереження: через численні пов’язані останні події це оновлення буде «обмежено»

ПОВІТРЯНА ВІЙНА

За винятком того, що було смішно стежити за всіма зомбі-ідіотами на Заході, це також був смішний тиждень стежити за росіянами.

Для вашої легшої орієнтації, любий читачу: росіяни та всі можливі шанувальники пудингу на Заході не перестають хвалитися тим, як росіяни глушать зброю західного виробництва – ATACMS, HIMARS, РСЗВ, GLSBD, Excaliburs… що завгодно – так сильно і так добре, що ніхто не б’є їх і ніхто не може їх поранити. А якщо не вдається їх заглушити, то збивають все.

Настільки, залишається дивуватися, чому тоді – і це згідно з російськими контактами – 31 -ша дивізія ППО ВКС (Військово-космічних сил Росії), яка «захищає» окупований Крим, мала бути посилена С-300В-4. Сайт ЗРК Сухопутних військ/армії Росії (дивіться, як НАТО називає «SA-23 Gladiator»)?

9А83М ТЕЛАР (комбінована пускова установка та РЛС керування вогнем) ЗРК С-300В4. До речі, ще в жовтні 2022 року росіяни стверджували, що один з їхніх армійських С-300В4 збив два українські літаки – Су-24 і супроводжуючий Су-27 – на відстані 217 км, а потім ще один Су-27 на відстані 217 км. 150 км у березні 2023 року. Усі вони використовують свої ракети 40N6.

Так. Просте питання: навіщо розгортати спеціальну зброю для збиття балістичних ракет (С-300В4), якщо С-400 так добре збиває ATACMS?

….і навіщо будувати « сонцезахисні укриття» на таких базах, як Маринівка , якщо ні українські БПЛА, ні західна зброя не можуть їх вразити?

Жоден із росіян, яких я випадково знаю, — ані жоден із шанувальників Pudding за кордоном, які люблять хвалитися черговим успіхом С-400 тощо — не міг відповісти на це запитання. Що залишає мене в шоці.

…майже так само шоковані, як росіяни, коли українці в ніч з 29 на 30 травня розгорнули вісім своїх протикорабельних ракет «Нептун» (які летять низько, але повільно; на відміну від ATACMS, які літають високо і швидко), щоб атакувати кілька Російські кораблі в районі Керчі. Повідомляється, що вони пошкодили пороми Avangard і Conroe Trader , потопили лоцманський катер Mechat і два десантних катери, пошкодивши ще два десантні катери.

…і С-300В4 був настільки успішним проти українських «Нептунів», що тієї ночі «збив усі вісім ATACMS»…

…що нагадує мені репортаж Конашенкова про повітряно-морські бої над островом Зміїний, ще влітку 2022 року… я впевнений, що ви всі пам’ятаєте, росіяни теж вийшли суперпереможними з цього…

***

До речі, це було на додачу до ще одного з російських загоризонтних РЛС (ОРЛС), збитого вранці 27 травня – українськими БПЛА: цього разу черга була на РЛС «Вороніж-М» в районі Орська .

…звичайно, оскільки основне призначення таких радарів – виявлення та супроводження балістичних ракет, усі можливі росіяни тут же пояснюють це «підготовкою США до масованого ядерного удару по Росії». Це не так, якби Росія вторглася в Україну, і Україна ніколи б не атакувала ці радари, якби Росія лише відійшла з України… Ні. Для них також неважливо, що, як уже повідомлялося кілька днів тому, росіяни використовують ці радари для глушіння GPS-сигнали та супутниковий зв’язок України, включаючи StarLink… або що вони також можуть використовуватися для виявлення та відстеження літаків у повітрі над західною Україною, і, отже, для PSZSU може бути доцільно позбутися їх, перш ніж фактично отримати будь-який із F -16с із Зах.

ні Це ще одна велика змова Заходу з метою знищити Росію. Тому що, знаєте, священний пудинг не вміє робити це сам…

***

Ага, а далі… на Луганському напрямку було кілька ударів з ATACMS по різних цілях. Плюс хоча б один у Донецьку . Все це росіяни пояснювали «паленою травою», поки не виявилося, що не тільки розгорнута там російська ППО була збита з ладу, але одна-дві ракети знищили більшу частину паливних запасів Групи «Центр». Принаймні «місцеві росіяни» гірко скаржаться на брак пального і на те, що тепер вони змушені використовувати цивільні АЗС, щоб заправляти порожні баки своїх транспортних засобів…

Справді погані, ці українці: отримали кілька ATACMS і тепер підривають російські склади по всій «Новоросії»… треба готуватися до реакції Байдена-Блінкена-Саллівана…

***

Нарешті, раніше цього тижня уряд Швеції оголосив, що збирається надати Україні зброю та іншу допомогу на суму понад 1 мільярд євро. Цей «пакет» включатиме два літаки раннього попередження/спостереження Saab ACS.890.

Я швидко, але логічно, отримав багато запитань на кшталт «а що ви про це думаєте?»…

Ну, моя перша реакція була: «Тепер шведи зовсім божевільні?»

Так, божевільно… але дозвольте мені пояснити.

ACS.890… AFAIK, це шведське військове позначення того, що я знаю як Saab 340 Erieye. Турбогвинтовий бортовий літак раннього попередження на базі відремонтованого бізнес-джета S.100B, якого було побудовано лише близько дюжини.

Майте на увазі: «повітряне раннє попередження», немає «повітряного раннього попередження та управління». Щось на кшталт «кишенькового літака раннього попередження».

Звичайно, радар Ericson PS-890 AESA, встановлений на 340, є досить потужною системою. Однак, коли він був спочатку розроблений, для його повної експлуатації потрібні були додаткові комп’ютери та набагато більший блок живлення, ніж міг бути упакований у цей планер. Зрештою шведи не знайшли іншого рішення, окрім як завантажити свої радіолокаційні дані на наземну станцію, де вони потім оброблялися та використовувалися (для контролю та зв’язку). Тобто літальний апарат — це буквально «просто літаючий радар»: уся «контрольна та комунікаційна» частина місії здійснюється з землі….і якщо тоді зв’язок між літаком і наземною станцією переривається… наприклад під радіоелектронною війною… ну, ви розумієте, що я маю на увазі… (за винятком того, що ви один із Людей, які потребують свіжого повітря і вперто відмовляєтеся прийняти той факт, що, так, росіяни можуть глушити «такі штучки теж»).

Не дивно, що деякі більш серйозні клієнти позбулися своїх 340-х. Наприклад, греки були не дуже задоволені своїми двома і повернули їх; а потім Емірати. Нарешті, Пакистан і Саудівська Аравія замовили версію, встановлену на значно більшому літаку Saab 2000 (за іронією долі, деякі з пакистанських Saab 2000 AEW&C були підірвані їхніми власними талібами, яких вони підтримують, але це інша історія…).

Нарешті, китайці – так, Пекін придбав навіть ліцензію на внутрішнє виробництво системи, але не будемо говорити про це публічно: це може зашкодити репутації ні такої порядної компанії, як Ericson, ні такої гордої нації, як Швеція. – встановлювали свої радари Erieye (і власні, удосконалені їх варіанти) на місцеві версії середнього транспортного літака Антонов Ан-12. Тому що тут достатньо місця для всього необхідного джерела живлення, допоміжного обладнання та значного екіпажу. Вони називають це KJ-200, і воно служить близько дюжини років…

KJ-200 AWACS ВПС Народно-визвольної армії (тобто ВПС Китаю).

Але повернемося до Saab 340 AEW… Як уже було сказано, Erieye — потужна система. Він може вражати цілі розміром з винищувач на відстані до 350 км (200+ морських миль) і кораблі з відстані 300 км. Це можна порівняти з характеристиками російського А-50У. Він може одночасно супроводжувати 300 цілей і керувати шістьма власними перехоплювачами (що також можна порівняти з А-50).

Однак саме літак, на борту якого є Erieye – Saab S.100B – повільний: його крейсерська швидкість становить лише 300 км/год. Крім того, його запас ходу становить лише близько 2800 км (1700 миль).

Це означає: він буде дуже вразливим до перехоплень російськими військами, такими як МіГ-31, озброєні ракетами класу «повітря-повітря» великої дальності Р-37. Тому що МіГ-31, який летить зі швидкістю, наприклад, 2,2 Маха і висотою близько 15 000 метрів, може запустити Р-37 на висоті близько 7 000 метрів, що знаходиться в курсі Erieye, майже з-за меж радіусу дії радіолокатора, і останній буде дуже повільно реагувати – як спроба зануритися на малу висоту – на ракету Маха 4+, як R-37.

Таким чином, щонайбільше, PSZSU, швидше за все, розгорне його для цілей протиповітряної оборони – тобто для виявлення та відстеження наближаючихся російських крилатих ракет і ударних БПЛА Shahed – над західною Україною. Намагатися його експлуатувати десь на схід від лінії, що сполучає Київ з Кривим Рогом… ну, я б не рекомендував такі ідеї.

Дійсно, вразливість Saab 340 AEW&C така, що моя друга думка після того, як я почула про це шведське оголошення, була щось на зразок: «О… тоді це має бути першим елементом іншого, ще більшого пакету озброєнь для України, включаючи JAS. .39 Ракети «повітря-повітря» великої дальності Grippen і Meteor.

Однак, як йдуть справи зараз, нічого з цього не станеться. Дійсно, PSZSU «глибоко дивується» тим, що тільки розробляє свою першу ескадрилью F-16… і якщо в залежності від них захистити свої два Saab 340 від комбінації МіГ-31+R-37 — і це щось на зразок AIM-120C -7s… Ну, я б теж не рекомендував такі ідеї.

Підсумок: два шведські 340-і, безперечно, «приємно мати», але… ну, корисні лише для оборони Західної України.

(Моєму оптимісту хотілося б висловити надію, що, можливо, ці двоє будуть служити свого роду «початковим інструктором» для українських ВПС, поки вони не отримають… «щось набагато краще» в цьому з повагою… Але я перестав мріяти про такий розвиток подій ще влітку 2022 року.)

© 2024 Том Купер

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроекти щодо запобігання насильству та унеможливлення жорстокого поводження з дітьми та про дошкільну освіту

Ірина Сопілко «Чому абітурієнти обирають Юрфак Національного авіаційного університету?»