in ,

Війна стала нашим життям…

Всім привіт!

Трохи пізно цього понеділка, ось огляд Дона за останній тиждень.

***

Курськ

Наразі здається, що кожна з українських бригад, залучених до цієї кампанії, розгортає лише один батальйон на території Росії. Інші два батальйони повернулися в Україну, відпочивають і ремонтуються, або готуються замінити батальйон, який знаходиться в Курську. Така практика вже застосовувалася, коли 3-тя десантно-штурмова бригада почала наступ на південь від Бахмута в травні 2023 року. Російські неофіційні звіти стверджують, що у них багато безпілотників, але в Україні вдвічі більше.

Російський блогер каже, що український штурм починається з того, що підрозділ РЕБ розгортається безпосередньо за лінією фронту для глушіння російських безпілотників. Тоді українські безпілотники, що працюють на різних частотах, постійно атакують позиції росіян. Поки російська оборона пригнічується атаками безпілотників, українська піхота наступає групами по 4-6 осіб і займає розчищені безпілотниками окопи. Потім українські підрозділи РЕБ знову піднімаються вгору і процес повторюється.

Буданов зазначив, що наступ на Курську ускладнив плани Росії щодо наступальних операцій і що Росія спрямовує свої сили на головну мету, імовірно, в районі Покровська.

***

Курськ – Західний сектор

Бойові лінії зараз набагато більш розбиті, більшість бойових дій зосереджено в районі Комарівки. У районі Снагоста є відео діяльності російських безпілотників. Відео активності українських безпілотників – по лінії від Комарівки до Синяка. З огляду на те, що російський пропагандист бігає навколо Теткіно та роздає провіант цивільним особам, я сумніваюся, чи дійсно село відрізане українськими силами, незважаючи на заяви Росії минулого тижня. Російські авіаудари останніх кількох днів залишаються сильними, але в основному спрямовані на комунікації – як-от дороги та перехрестя – всередині України.

Росія продовжує замінювати зруйновані понтонні мости, щоб забезпечити свої війська, нехай навіть на кілька годин. Цей знаходиться за 2800 метрів на північ від Глушково. Як показник того, наскільки важливі ці мости, подивіться, скільки боєприпасів Україна витрачає на цей один міст, щоб спочатку затопити його, а потім потопити . Це відео включено, щоб показати, що міст все ще функціонував, коли був занурений . (Позначено на карті як (1)Понтон зруйновано). Авіаудар знищив цей понтон . (Позначено як (2) Знищений понтон).

Підготовка авіаударів по Званному і Глусковому мостах пару тижнів тому. Цього тижня були вражені цілі в Глушковому . Ще один російський мародер , цього разу в Глушково.

103- тя окрема територіальна бригада з безпілотників атакувала цілі в районі Новоіванівки та Кульбаків. Українська техніка була знищена минулими тижнями на дорозі Новоіванівка – Комарівка.

На підстанцію в Тетькіно було скоєно напад. Російський блогер проводить двохвилинну екскурсію Тетькіно. У росіянина згоріла хата .

***

Курськ – Північний сектор

Кілька осередків росіян, які були оточені за українськими лініями, було ліквідовано, і росіяни продовжують зайняті спробами досягти решти ізольованих підрозділів. Бойові лінії не так сильно рухаються, але українські підрозділи багато рухаються по лінії фронту. Вони змінюють оборонні позиції після нападу. Вони рухаються через будь-які проміжки в лінії, щоб атакувати позиції росіян з боків і з тилу, а потім відступати. У цьому північному секторі не вистачає відео атак російських безпілотників, ймовірно, через глушіння.

Російський солдат проводить екскурсію центром Коренево .

Росіяни штурмують українські позиції за 2 км на схід від Олександрівки .

Звуки нічного обстрілу Льгова . 82-га бригада вночі атакує російські об’єкти з безпілотників, а міна, встановлена ​​одним із їхніх безпілотників, наїжджає на російський БТР.

На півдорозі між Суджою та Кромськими Биками Росія бомбить українські позиції.

***

Курськ-Східний сектор

Україна захищала Пушкарне, але в іншому бойові лінії були стабільними. Росія все ще сильно просувається на фронті.

Російські мирні жителі намагаються за допомогою техніки створити блокпост . Російська авіація завдала удару по Мартинівці .

Удар російської авіації за 4 км на північний схід від Малої Локні.

***

Харків

На південь від Глибокого українська 13-та штабна бригада Національної гвардії планувала, відпрацьовувала та здійснила штурм позицій, які утримували росіяни понад три місяці. Також допомагав один із батальйонів 3-ї бригади. У підсумку вони вбили 34 і поранили 23 росіян і просунулися на 1,5 кілометра. Дві російські артилерійські установки в Росії були пошкоджені і ще одна знищена.

92-га бригада опублікувала 4-хвилинне відео , як безпілотники знищують російську техніку в районі Глибокого. А на схід від Глибокого 42-га бригада застосувала безпілотник-терміт.

У Вовчанську росіяни наступають невеликими групами. Вони втратили два МТ-ЛБ і БМП. На цьому відео вони атакують українців безпілотниками , але українці виживають.

На російському боці кордону знову грабують російські війська

Західно-Луганськ

Росіяни змогли просунутися на два кілометри на вузькому фронті, щоб увійти в Синьківку , де українці сильно вдарили по них з БПВ.

116-та бригада обливає термітами позиції росіян за 3800 метрів на північ від Синьківки. Росіяни розповідають про те, як навчилися розгортати сітки, щоб українські безпілотники не залітали в їхні бліндажі, і як за допомогою накидок маскували тепловий сигнатур від тепловізійних камер (із різним ступенем успіху). Тепер вони думають, що мають створити свої позиції за допомогою піску, вогнетривкої цегли та бетону . Як зазвичай у російській армії, за матеріали доводиться платити самостійно.

Під Піщаним знищено російський танк . Цього тижня Росія здобула там дуже мало позицій. 4-та бригада швидкого реагування — «Рубж» — підрозділ Нацгвардії, який вів бойові дії під Гостомелем, Сєвєродонецьком і Бахмутом. Вони прибули до Піщаного, щоб разом із 77-ю повітряно-десантною бригадою стримувати наступ росіян.

***

Терні

Росія використовувала запальні бомби після облоги Маріуполя та Ізюма. Українська 60-та бригада зараз за допомогою безпілотників скидає терміт на російські окопи. Це горіння при температурах 2500°C або 4500°F – і, таким чином, горить майже все в природі або створене людиною. Росіяни розповідають про атаку українського запального безпілотника.

***

Бахмут

Росія продовжує намагатися перетнути канал Сіверський Донець – Донбас. Іноді вони перебираються на інший берег і виживають пару годин, поки дрони врешті-решт не вбивають їх. Тоді як терміт використовується в інших районах, а українські групи безпілотників тут скидають коктейлі Молотова. Росіяни не змогли переправитися в достатньо великій кількості, щоб просунутися глибше в Часів Яр. Однією з причин є те, що знищений MT-LB блокує шлях, яким могли б скористатися транспортні засоби, а менші шляхи закриті знищеними мотоциклами. Це означає, що росіянам доводиться підходити пішки, що повільніше і дає Україні більше часу, щоб відреагувати та обстріляти росіян, що наступають.

Розташування всіх знищених російських безпілотників на відео нижче.

Перед тим, як перейти на Покровськ, 93-тя полювала на російські безпілотники в районі Бахмута, знищивши 36 «Зала», 7 «Суперкам», 5 «Орланів» і 1 «Ланцет», як показано в цій підбірці відео.

Інший перегляд того ж відео: синіми символами безпілотників позначено кожне місце, де українським безпілотником-перехоплювачем було ліквідовано російський розвідувальний безпілотник.

***

Торецьк

Є загальні підтвердження, що українська контратака 12-ї Азовської нацгвардії та 53-ї бригад у Нью-Йорку була успішною і вони відкинули росіян від Неліпівки приблизно на 1300 метрів. Однак Росія все ще окупує південний Нью-Йорк.

28-ма бригада знаходить і переслідує цілі на своєму секторі.

***

Покровськ-Авдіївка

Для свого першого призначення як новосформована бригада 47-а очолила наступ у Роботині з червня по жовтень 2023 року. Їх витягували на відпочинок і одужання, коли їх довелося терміново доставити до Авдіївки, звідки вони воювали З жовтня по серпень, досить часто зосереджувалися на найзапекліших боях на фронті та допомозі найближчим бригадам. Нарешті їх відтягнули і замінили 93-ю бригаду.

Подібно кілька кілометрів південніше. Понад два роки 59-та бригада утримувала свої рубежі і не здала більше 5 км землі. Через крах оборони на їхніх флангах і навіть у тилу їм довелося почати відхід, щоб не потрапити в оточення. На відео видно, що 59-та бригада відійшла принаймні з частини загрозливого осередку навколо Красногорівки та Невельського. Водночас вони ведуть бої в Галицинівці , намагаючись зупинити просування росіян на південь і перерізати шлях відходу. 59-й також стверджував, що вони збили російський розвідувальний безпілотник за допомогою ЗРК «Стріла-10» (за даними ASCC/НАТО «SA-13 Gopher»), придбаного в Йорданії, а потім модифікованого українськими електротехніками.

Росіяни сильно відчувають свою присутність новоприбулої 15-ї Карадагської бригади Національної гвардії. Вони знищили три російські машини, які намагалися проїхати під залізничним мостом біля Михайлівки, починаючи з цієї . Танк штовхає під залізничним мостом палаючий російський МТ-ЛБ , який блокував дорогу. Пожежа та будь-які вибухи також пошкодили б міст, якби він залишився під ним. Коли вогонь погас, інша машина перевіряє, чи проїзд відкритий . Вони також захопили покинутий росіянами танк . Згодом росіяни зруйнували міст однією зі своїх плануючих бомб. Не вражений, 15-й продовжив полювати на росіян за допомогою безпілотників.

(УВАГА: ГРАФІКА!!) 15-й вбив або поранив понад 70 росіян лише за кілька днів.

Український БТР-70 кілька разів потрапив під вогонь росіян у Гродівці, поранивши військовослужбовців, які ще залишалися всередині після першого попадання (судячи за тим, що у деяких з них не було спорядження, швидше за все, вони були поранені під час евакуації: це один з «улюблені цілі» російських операторів безпілотників). Наразі невідомо, до якого підрозділу належав цей автомобіль.

(ПОПЕРЕДЖЕННЯ): У кінці відео є тіло. Російського військового, який біжить дорогою, переслідує дрон. Йому вдається зловити дрон руками, якийсь час ходить з ним… а потім кидає його.

Оскільки 47-ма бригада (завжди) перебуває в самому центрі бойових дій, багато її техніки пошкоджено та знищено. Механіки бригади ремонтують пошкоджену техніку, щоб вони знову могли битися.

Російська авіація завдала удару по Покровську.

***

Вугледар

Росіяни витратили багато часу на скорочення української оборони навколо Пречистівки. Оскільки 72-га бригада була (нарешті) у процесі заміни 58-ою бригадою, росіяни напали та взяли село. Вони продовжують атаку , хоча й не без втрат.

Ендрю Перпетуа склав знімок усіх авіаударів і ударів керованими ракетами з вертольотів по Пречистівці з червня, задовго до того, як 72-га була замінена 58-ою. Наближалася атака, і обмін підрозділами був вдалим моментом для її початку.

Таким же чином росіяни били по позиціях ЗСУ на шахті №1 у Водяному – як з РСЗВ, так і з безпілотників. Потім штурмували шахту №1 на початку тижня. Бомбардували і штурмували Водяне. Вуледар все ще утримується Україною, але зараз йому загрожують російські позиції в Павлівці та шахті № 1. Крім того, відвал на шахті має висоту 234 метри, що на 130 метрів вище, ніж будь-яка навколишня місцевість. Вони зможуть спостерігати за будь-яким транспортом у Вугледарі, який знаходиться лише за 3 км. Україна не контратакувала в цьому регіоні, тому російський контроль над шахтою та териконом поставив під загрозу Вугледар, інакше сильну оборонну позицію.

За минулі місяці росіяни здійснили кілька атак на шахту, але 72-га бригада завжди їх зупиняла або відкидала контратакою. За кілька днів після того, як 72-у бригаду замінили новою, грізна оборонна позиція почала руйнуватися.

Деякі російські блогери повідомили, що сам Вугледар був забитий, але на відео було навчання за 80 км.

***

Запоріжжя

(УВАГА: ГРАФІКА!!!) Росіяни послали групу через відкрите поле, і вони намагалися продовжувати наступ, доки всі не були вбиті 65-ю бригадою.

***

Херсон

Авіаудар по Козачі Лагері зруйнував центр двох чотириповерхових будинків. Більше українських авіаударів високоточними боєприпасами.

80-та арктична мотострілецька бригада спеціалізується на арктичних війнах вздовж норвезького та фінського кордону. Їх відправили воювати за острови в Дніпрі. 80% з них були вбиті або поранені. Фахівці почали поповнювати свої лави з місць позбавлення волі. Деякі новобранці живуть лише тиждень, і багато хто гине, не дізнавшись імен один одного.

Російська гаубиця знищена безпілотником 73-го центру спеціального призначення ВМФ.

***

Невідомий

У невстановленому місці та час (імовірно: кілька місяців тому) знищено радіолокаційну зону С-400 .

Росія

Понад 100 тисяч тонн пального було знищено українськими БПЛА на двох сховищах у Ростовській області минулого місяця. Об’єкти спочатку були побудовані під землею в 1962 році і були спроектовані як бомбозахищені. Оскільки об’єкти деградували, було вирішено відновити їх над землею, оскільки це було дешевше. На будівництво пішло 15 років, а на руйнування – один тиждень.

Російські парашутні ракети та оборонні вогні з трасуючими по Новоросійську: це нинішня головна база Чорноморського флоту Росії.

У підмосковному залізничному депо сталася пожежа .

Потрапив у склад боєприпасів у Воронежі. Через дві години боєприпаси все ще вибухали . Вид зверху сайту наступного дня.

США вважають, що Росія продовжить пошкоджувати підводні кабелі .

Станом на 2017 рік Росія виробила 230 ГВт електроенергії. (Для порівняння, США виробляють 1213 ГВт, Китай виробляє 2920 ГВт, а Індія виробляє 495 ГВт). У Росії 800 електростанцій, у тому числі 15 атомних станцій з 35 реакторами. Має 31 тисячу підстанцій. Україна не зможе знищити 800 електростанцій, але їй це не потрібно, щоб вплинути на економіку Росії.

З січня по березень цього року в Москві були постійні відключення електроенергії «не більше 12 годин», оскільки виробництво не могло задовольнити попит. У липні в Краснодорі відбулися протести через те, що під час спеки не вистачало електроенергії, щоб усі могли користуватися кондиціонером. Пару тижнів тому у Владивостоці відключили електроенергію. Крім того, у Дагестані тривалі відключення електроенергії через майнінг криптовалюти, і в липні (місяць високого попиту) Путін попередив, що майнінг криптовалюти може призвести до постійних відключень. На видобуток криптовалюти припадає 1,5% енергоспоживання Росії, тому різниця між попитом і пропозицією може бути дуже невеликою, і кожна електростанція, яка буде виведена з ладу, буде навантажувати систему. Коли попит на електроенергію перевищує виробництво, тоді потрібно зробити вибір щодо залізниці ( 86% російських потягів працюють на електриці ), заводів і будинків, і, маючи вибір, російський уряд завжди змушуватиме своїх громадян платити ціну.

0,1% облікових записів Twitter/X були відповідальними за 80% дезінформації та дезінформації на виборах у США 2016 року . Пекка Калліоніемі пише про те, як російські інформаційні операції переключилися з маленьких облікових записів ботів і тролів на облікові записи підтримки з великою кількістю підписників. Він також розповідає про те, як Росія фінансує творців оплачуваного контенту, які мають сім мільйонів підписників . Міністерство юстиції США висунуло звинувачення двом співробітникам Russia Today у відмиванні грошей, щоб приховати 10 мільйонів доларів, які вони використовували для виплат суперпоширювачам впливу. З якоїсь причини Скотт Ріттер також постраждав.

***

Україна

Дві ракети влучили в навчальний центр військового зв’язку в Полтаві. Ракети впали через кілька секунд після того, як прозвучала сирена повітряної тривоги, і 55 людей було вбито і понад 300 поранено, коли вони поспішали до сховищ.

Зеленський качає свій урядовий апарат .

МіГ -29 вночі б’є з безпілотниками.

Вартість війни продовжує зростати різними способами. У Києві найбільш проблемні діти 6-го класу, які не люблять дисципліни, ігнорують вчителів і їм важко всидіти на місці. «Це складна група, — сказав учитель. «Ці діти голосні. Вони хочуть щось кричати. Але ми ніколи не питали, про що вони кричать. Ці діти волають про допомогу. Вони як кровоточить рана, і ніхто цього не бачить». Мистецький проект класу допомагає їм говорити .

***

Дипломатія

Після майже десяти років переговорів і угоди, підписаної в 2018 році, країни Балтії від’єднаються від електричної мережі Росії/Білорусі та приєднаються до електричної системи ЄС 8 лютого 2025 року. На підготовку до події було витрачено 1,2 мільярда євро. Після семи років планування переходу на мережу ЄС 22 лютого 2022 року Україна почала 72-годинний тест нового з’єднання. Через чотири години Росія вторглася. Вони не повинні були фактично перейти до 2023 року, але виконали річну роботу за два тижні та були повністю інтегровані в електричну мережу ЄС до 16 березня.

Україна та Естонія обговорюють добровільне повернення українських чоловіків за кордон . Ще в грудні Естонія заявила, що немає законних підстав для їх репатріації.

Голова Міжнародного агентства з атомної енергії радий зустрічі з російськими окупантами .

Коли проти Росії були введені санкції, експорт до Киргизстану різко зріс. Росія є найбільшим торговим партнером Киргизстану.

Торгівля з Киргизстаном зросла після відкритого вторгнення Росії в Україну і продовжує зростати . Навіть із скороченнями в деяких країнах це все ще набагато вище, ніж показники до 2022 року. 5,3% їхнього імпорту становить електроніка. 4,8% їх експорту становить електроніка.

Імпорт китайських кулькових підшипників у Киргизстан зріс на 1562 відсотки з 2021 по 2023 рік. Без великої внутрішньої потреби в них вони, швидше за все, були відправлені в Росію для використання в танках і вагонах. Імпорт усіх китайських товарів зріс на 168 відсотків порівняно з рівнем 2021 року.

Обладнання

Дикі Шершні встановили на свій безпілотник автомат .

Perpetua сказав, що Росія літає 300 розвідувальними безпілотниками на день і що їхня доктрина полягає в тому, щоб мати 8 безпілотників у своєму інвентарі на кожен дрон, яким вони літають, що означає, що вони повинні мати щонайменше 2500 безпілотників у будь-який час. Український FPV-перехоплювач дозволяє нам зблизька розглянути цей безпілотник Zala Lancet із чотирма крилами під назвою Izdeliye 51 . Десь на фронті росіяни отримують відео з українських перехоплювачів і спостерігають, як вони наближаються та знищують російський розвідувальний безпілотник.

Це поточні темпи виробництва в США. Плани щодо збільшення виробництва в інших країнах також перераховані тут . До кінця 2026 року США планують будувати 330 Javelin на місяць.

Оскільки Росія споживає транспортні засоби, що зберігаються, залишаються лише ті, що знаходяться в поганому стані .

Німеччина доставила частину гепардів, які купила у Йорданії . Німці також відновили виробництво боєприпасів для цієї зброї.

Україна використовує протипіхотну міну ПФМ-1 для протидії зростанню використання Росією мотоциклів. Результати можна побачити тут.

Переглянувши відео цього тижня, Perpetua помітила, що 50% російських снарядів РСЗО – це дурниці.

Нагадування з попередніх публікацій: США завершать виробництво ще 100 Bradley до січня . Тим часом деяка невизначена кількість Бредлі прямує до України. Остання партія Bradleys в Україну покрила їхні збитки на ту дату, плюс ще кілька. Більшість зі складених «Бредлі» перетворюються на заміну допоміжним машинам M113 (медевакуатори, міномети, командні машини тощо). Майбутнє України – це 1000 CV-90, які вони отримають протягом наступних 2-10 років . Після того, як потужність буде створена, будівництво CV-90 займає два роки. Україна будує завод у рамках спільного зі Швецією підприємства.

***

Вторинні санкції та валютні резерви

Армії можна перемогти, знищивши людей і обладнання на полі бою, знищивши заводи, що виробляють обладнання, або зруйнувавши економіку, яка дозволяє заводам функціонувати.

Після відкритого вторгнення Росії долари та євро, які вони мали в банках, були заморожені, і вони не могли вести подальшу торгівлю цими валютами. Китайські та індійські торговельні партнери не прийняли нестабільний російський рубль, тому китайський юань став домінуючою валютою торгівлі для Росії.

Навесні 2023 року Китай закупив 3 тисячі прицілів для танків і відправив їх до Білорусі. Російські танки з такими прицілами зійшли з конвеєра в травні 2024 року. У лютому 2024 року китайська компанія придбала прецизійні деталі в Японії та відправила їх до Білорусі, яка потім постачала їх до Росії. Продукція подвійного призначення може використовуватися як у цивільних, так і у військових цілях, а 90% товарів подвійного призначення, які Росія отримала, надходили з Китаю ( схема в статті ). Оскільки китайська торгівля допомагає російській економіці та військовому виробництву, у травні США оголосили , що розглядають можливість накладення санкцій на китайські фінансові установи, які сприяють цій торгівлі.

Хоча Росія є основною країною, щодо якої застосовуються санкції , кожен, хто допомагає Росії ухилитися від цих санкцій, може потрапити під додаткові санкції . США чітко дали зрозуміти, що якщо китайські банки продовжуватимуть сприяти торгівлі Росії з юанями, ці банки будуть виключені з системи SWIFT , яка дозволяє країнам ефективно та безпечно торгувати доларами. (Торгівля все ще може відбуватися, але повільніше та з можливістю людської помилки, створюючи невигідне конкурентне становище). Китай та інші країни повинні були вибирати між веденням бізнесу з Росією (де можна було отримати прибуток) або веденням бізнесу з рештою світу за допомогою доларів. Долар є настільки домінуючим механізмом світової торгівлі, що багато компаній відмовляються від потенційного прибутку в Росії на користь значно прибутковішого світового ринку.

(Половина світових операцій здійснюється з доларами. Якщо США перебільшать свою здатність маніпулювати використанням долара для досягнення політичних цілей, це може підштовхнути країни до інших валют, щоб уникнути впливу санкцій. Але якщо ці країни вирішать використовувати юань, тоді вони дадуть Китаю такий самий потенційний вплив на світову політику, як китайські санкції посилилися з 2018 року , і використовувалися для націлювання на осіб та організації, які «втручалися» у те, що він називає «внутрішніми справами», наприклад, у Сіньцзяні (де. проживає більшість уйгурів), Гонконг і Тайвань).

Насправді запровадження широкомасштабних санкцій проти китайських установ може порушити світові ринки, оскільки Китай є найбільшим у світі експортером. ($3,5 трлн порівняно з $3 трлн для США). Постійні погрози запровадити санкції, не роблячи цього насправді, можуть зменшити вплив погроз.

Але загроза вторинних санкцій подіяла. Конкретна погроза з боку США в грудні призвела до значного скорочення торгівлі між Росією і Туреччиною. Великі китайські комерційні банки відмовилися приймати платежі з Росії в юанях. У квітні Росія визнала, що має проблеми з оплатою комп’ютерів та електронних систем зберігання. Санкції 2014 року проти Росії означали, що вони більше не могли використовувати Visa або Mastercard, тому Центральний банк Росії створив картку «Мир» у 2017 році, а Киргизстан і Казахстан припинили використання карткової системи «Мир» у 2024 році.

Тим не менш, менші китайські банки з меншим впливом на міжнародну фінансову систему продовжували вести справи з Росією. Застосування санкцій для них мало б ефекту, оскільки вони не використовують систему, з якої їх було б виключено. І були знайдені рішення для уникнення вторинних санкцій, наприклад, купівля золота, переміщення його до Гонконгу для продажу та внесення готівки від продажу на рахунок у місцевому банку. Існують матеріально-технічні обмеження для фактичного переміщення 300 метричних тонн золота, які Росія все ще має.

Вони також використовували посередників у третіх країнах для обробки транзакцій, але ці рішення додали три тижні до часу платежу та додали 6% витрат на посередницькі транзакції. Обсяги торгів різко впали . І не всі знайшли миттєве рішення. До серпня мільярди юанів застрягли в підвішеному стані, поки росіяни шукали механізм обміну. Ті менші китайські банки, на які не могли вплинути вторинні санкції, мають застарілі ІТ-системи та персонал, якому бракує необхідних навичок для виконання необхідного обсягу бізнесу.

У 2021 році юань використовувався як оплата в 0,4% усіх російських експортних операцій . У травні 2024 року 53,6% валютних торгів Росії велося з юанем. До липня 99,6% біржових торгів проходили в юанях . З таким високим попитом на юань у Росії та меншою кількістю джерел для їх отримання поставки юанів у Росії вичерпалися, і рубль впав по відношенню до юаня на 5%, що зробило купівлю юаня дорожчим. Російський центральний банк щодня продавав юанів на суму 7,3 мільярда доларів, але майбутні прогнози показують, що він зможе продавати юанів лише на 200 мільйонів доларів на день.

Це означає, що Росії буде дедалі важче платити за все, що вона купує в іншій країні, і країнам буде дедалі важче платити за російську нафту та газ. Крім того, все, що купує Росія, буде дорожчим.

Ці фактори є значним тиском на російську економіку, яка вже обтяжена скороченням робочої сили, високою інфляцією та зменшенням резервів іноземної валюти (зараз вони становлять половину рівня 2022 року). До того ж українські стратегічні бомбардування за допомогою безпілотників і ракет посилюють свій вплив на виробництво нафти, газу та електроенергії. Російські поїзди працюють на повну потужність і можуть задовольнити лише 93% попиту на перевезення. Будь-які українські атаки на російську залізничну систему матимуть негайний вплив на здатність Росії переміщувати товари, навіть якщо лише частки відсотка. Російські засоби захисту від цього тиску змусили вісім європейських міністрів фінансів заявити, що російська економіка повертається до радянської моделі.

Бен обговорює економіку Росії під час війни. Витрати на військовий персонал вирівнюються зі збільшенням на 25% цього року порівняно зі зростанням на 120% у 2023 році. Витрати на військову техніку зростають такими ж темпами (54% цього року порівняно з 47% минулого року), що відображає те, що потрібно більше танків будувати з нуля, а не відновлювати зі складу.

Економіка фінансується за рахунок готівкових резервів, що збільшує інфляцію, що призводить до ще одного раунду підвищення процентних ставок для боротьби з інфляцією, що ускладнює запозичення грошей, необхідних для економічного зростання. Згодом запаси готівки вичерпаються. Щоб вичерпати половину російських запасів, знадобилося 2,5 роки. У грудні 2022 року Росія вилучила 37 мільярдів доларів на покриття дефіциту. У грудні 2023 року вона вилучила 20 мільярдів доларів на покриття дефіциту. У неї залишилося лише 54 мільярди доларів.

Під тиском вторинних санкцій швидкість виснаження зросте. Якщо ціни на нафту чи золото впадуть, це серйозно вплине на російські резерви. Якщо ціна на нафту чи золото зросте , це виграє Росію більше часу. Коли резерви вичерпаються, Росія або перейде до неефективної командної економіки в поєднанні з рівнем корупції, якого не було в радянську епоху, або просто розвалиться.

Невдача російської економіки може змінити війну таким чином, чого не можуть змінити бойові дії на землі.

© 2024 Том Купер

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Шольц готує “мирний план” для України: деталі

Дайджест судової практики Верховного Суду щодо вирішення спорів у сфері публічних закупівель