in ,

Військові події минулого тижня…

Всім привіт!

У той час як усі можливі зомбі-ідіоти на Заході продовжують доводити, що вони не можуть мислити далі, ніж повторювати всі ті самі помилки останніх 24 років, а більша частина політичного та військового керівництва в Києві нічого не може зробити для покращення Командування та підготовка ЗСУ, принаймні українські сили БПЛА доводять, що вони можуть непогано справлятися з підривом основних російських складів боєприпасів – і це без будь-яких дозволів Заходу. І отже, ця війна триває й триває: цього тижня, можливо, не було жодного драматичного «прогресу» щодо нових захоплених територій, але швидкість атак і втрат залишалася майже такою ж, як і останні місяці.

Як зазвичай, ми будемо висвітлювати розвиток подій на полі бою «за годинниковою стрілкою», тобто із заходу, через північ, потім на схід, на південь.

***

Курськ

Україна каже, що Росія направила 38 000 військових до Курська , включаючи кілька десантно-штурмових бригад з півдня України.

Російські танки на транспортниках, що рухалися в Курську, були знищені. https://x.com/NOELreports/status/1837026655438623076

***

Курськ – Західний сектор

Оскільки Україна розширюється на схід від наступу на Новий Путь, окуповані Росією села Синяк, Кульбаки та Новоіванівка зазнають тиску з обох сторін. Вони навряд чи відштовхнуть українців. Якщо вони не відступлять, то, швидше за все, потраплять в оточення. Україна знаходиться на краю Садового Товариства Глушково (STGlushkovo), який перекриває автомобільний рух дорогами з твердим покриттям між Глушковим і Коренево. На північ від С.Т.Глушково залишилося 1600 метрів ґрунтових доріг. За сім кілометрів на схід від С.Т.Глушково знаходиться Апанасівка, яка, здається, повернулася до окупованої України після того, як кілька разів переходила з рук в руки.

Розширюючись на захід вздовж кордону до Вольфіно/Красножовтневого, 8-й український полк спеціального призначення використовував FPV, міномети та кулемет на наземному безпілотнику, щоб убити одних росіян і переконати інших відступити. Наземний безпілотник витримав удари БПЛА та РПГ. На південному кінці Краснооктябрьского Україна використовує безпілотники-дракони, щоб випалити росіян з їхніх позицій.

Трохи бої навколо Обухівки (поруч з Веселим), під час яких було підбито чотири українські машини. Позиція російського ПТРК у Веселому збита з ладу, а потім росіяни в будівлі школи, по якій обстрілюють ВПС України. За шість кілометрів на схід знищено три російські транспортні засоби . На півдорозі між Веселим і Глушковим знищена російська ПРО , а також інша ПРО в північній частині Веселого.

Російські війська відстежуються та атакуються за допомогою безпілотників у північному Глушковому .

Російська БМД веде вогонь по українських позиціях в Обухівці, що на південний схід від Снагоста. Український безпілотник глушиться, коли наближається, і він врізається в землю. Ще два безпілотники, що працюють на різних частотах, влучили в БМД.

Два відео , на яких 95-й веде вогонь по росіянах біля Веселого, а 103-й – біля Любимівки.

Підбита, знищена або захоплена українська бронетехніка .

***

Курськ – Північний сектор

Під час однієї з перших російських контратак, ще в серпні, 810-а ОМБр РФ змогла увійти в Крем’яне і Шептуховку. Коли українці їх відтіснили, частина морської піхоти залишилася в цих селах. Відтоді Росія атакувала їх, щоб вирвати їх. Іноді вони доходять до сіл і привозять боєприпаси та провіант. Іноді штурмові підрозділи знищуються або змушені відступити. Українців, схоже, не хвилює ця ситуація: як і у випадку з Вовчанським агрегатним заводом, вона пропонує їм багато можливостей зайняти росіян і знову і знову підстерігати їх.

Безпілотники 83-го мотострілецького полку РФ спостерігають за авіаударами по українських позиціях.

***

Курськ-Східний сектор

Російський батальйон «Арбат» маневрує між Борками та Спальним і був одним із підрозділів, які змогли витіснити Україну з цих сіл.

41-ша бригада мала проблеми, що сприяли падінню району каналу Часів Яр, а потім була перекинута до Торецька, що сприяло просуванню росіян на цьому напрямку. Мілітаріленд розміщує їх десь в околицях Мартинівки. Бутусов має категоричну думку щодо командира 41-ї бригади та рішень, які призначили його командування, але його оцінка того, що 67-му бригаду несправедливо звинуватили в невдачах під Часовим Яром, суперечить багатьом повідомленням , зокрема тим, що воювали у складі 67-ї. Бригада.

***

Харків

Україна нарешті забрала Вовчанський агрегатний завод. Росіяни бомбардували його та інші цілі в руїнах міста.

Західно-Луганськ

Росія не наступала на Куп’янськ, а просунулася ще на два кілометри до річки Оскіл біля Піщаного. Також росіяни зруйнували міст через річку Оскіл у Садовому.

Міна і кілька безпілотників 3-ї десантно-штурмової бригади доглядають за російським танком-черепахою з мінним катком і БТР.

***

Терні

Росія досягла невеликих успіхів навколо Макіївки і просунулася майже на п’ять кілометрів до Невського.

На схід від Торського Україна просунулася приблизно на кілометр на трикілометровому фронті й взяла в полон трьох росіян. 11-хвилинне відео про те, як українці захопили їх під виглядом росіян.

Під час атаки була знищена російська бронетехніка .

***

Сіверськ

Після невдалого штурму частина росіян сім днів ховалася в окопі. Їх виявив і атакував український безпілотник. Після перезарядки та повернення один вижив залишився неушкодженим і запропонував здатися. Отримавши воду та записку, він повільно попрямував до українських рубежів. Його братські росіяни обстрілювали його з мінометів з гуманітарних цілей, але він добрався до українських позицій. Це коротка версія , а це довга версія .

***

Бахмут

Група безпілотників 23-ї ОМСБр ЗС України дозволила супроводжувати звіт під час нічної операції в районі Часового Яру. Головне для обох сторін було не помітити, тому команда безпілотників помчала до лінії фронту у фургоні, навантаженому вибухівкою, і швидко розвантажилася. Росіяни використовують дрони для мінування доріг і навіть висаджують на дорогу дрони FPV, щоб використовувати їх як міни, які важко помітити вночі.

Вони використовують підвал як притулок і готують місії там і ходять до полів, щоб запустити дрони. Вони кидають протитанкові міни по російських позиціях і мінують дороги, як росіяни. Вони також використовують безпілотник, щоб обливати позиції рідким вогнем. Використання односторонніх безпілотників безпечніше, але їм потрібно використовувати двосторонні безпілотники, щоб скинути більші корисні вантажі, і за цими безпілотниками можна стежити, коли вони повернуться. Якщо команда дронів дізнається, що їхній дрон помічено, вони посадять дрон і зачекають, поки російський дрон зникне, перш ніж забрати його. Якщо вони не думають, що за ними стежать, то вони негайно заберуть його, щоб підготуватися до іншої місії. Якщо російський безпілотник спостерігає, він може слідувати за командою назад до їхньої позиції, і вони достатньо важливі, щоб використати плануючу бомбу, щоб убити команду безпілотників.

Через нестачу персоналу групи безпілотників часто залишаються на передовій протягом кількох днів, перш ніж їх повернуть назад. Посилання на статтю розміщено тут , а ланцюжок у Твіттері з відео тут .

***

Торецьк

Українська позиція з терикону на захід спостерігає за боями в центрі Торецька. Бої залишалися важкими, але Росія просунулася лише на 1-200 метрів.

Українська команда Т-64 підтверджує реальність понад рік того, що безпілотники змінили те, як танки ведуть операції. Здебільшого вони діють як артилерія великої дальності, хоча нестача боєприпасів перешкоджає цій ролі. У них є глушники, які допомагають, але неефективні проти дронів, які працюють на частотах, відмінних від тих, на яких працюють глушники. Мовляв, багато хто сміявся з росіян за те, що вони створили танки-черепахи, але почали також бронювати свої танки. Старіші подаровані танки, такі як Leopard 1, не мали достатньої броні, щоб протистояти поточним загрозам, і їм було важко зрозуміти посібники, оскільки вони були написані німецькою мовою.

***

Покровська

Росія досягла перемог у Гродівці та інших місцях. Після перемоги над штурмом Хостре з 46 машин минулого тижня Україна не змогла втримати його цього тижня. Крім авіаударів, Росія направила 52 машини в 24 атаках, щоб знову атакувати Хостре. Росія втратила 13 одиниць бронетехніки (ще чотири були пошкоджені), а також 72 військових.

« Бредлі» двічі уражений ПТРК «Корнет», боєголовка вагою 4,6 кг. Усі троє членів екіпажу змогли втекти після того, як другий удар зупинив машину.

На західній стороні Михайлівки росіяни шукають прикриття від вогню зі стрілецької зброї в сараї, який потім потрапляє з безпілотника.

В українському звіті з Лисівки говориться, що станом на кінець минулого тижня вони тримаються, незважаючи на сильний артилерійський обстріл і численні піхотні обстріли.

Інтерв’ю з українськими офіцерами пояснює, як Росія просунулася на 30 км за шість місяців після того, як Авдіївка впала: 3-тя десантно-штурмова бригада була залучена для забезпечення відходу з Авдіївки. Коли це було завершено, їх змінили, а 68-му бригаду включили. За тепер уже звичною схемою, ротація була швидкою, і 68-а бригада не встигла ознайомитися з місцевістю чи поведінкою та тактикою противника. Що ще гірше, 3-й забрав із собою свої окопні системи РЕБ. Відразу ж почалися атаки російських безпілотників і м’яса, які так і не припинялися.

У той час як Росія повільно просувалася на півдні, ситуація на півночі була статичною, доки росіяни не вирішили просуватися вздовж залізниці, яка мала густі смуги дерев по обидві сторони колій. Якби цей шлях був замінований і захищений вкопаними оборонними спорудами, це була б міцна позиція. Але 115-та щойно замінила там 100-ту бригаду і нічого з цього не зробила. Сусідня бригада сповістила 115-ту, що Росія збирається наступати на Очеретине, а 115-та сказала, що готова: власне, ні мінних полів, ні оборонних позицій немає. Росіяни дійшли до Очеретино практично без опору, що розвалило українську оборону на всьому напрямку.

Росія продовжувала наступати з нескінченними атаками невеликих підрозділів у всіх напрямках, і українським підрозділам у цьому секторі було важко встановити лінію оборони, на якій дружні підрозділи були міцно прив’язані до сусідніх дружніх підрозділів. Завжди десь була діра, і невеликі російські підрозділи зрештою знаходили ці діри та зривали будь-яку частково встановлену лінію оборони. Коли російський наступ досяг Сокіла та Євгенівки, невеликі групи українців ходили, кидаючи виклик іншим невеликим групам, бо не могли визначити, дружні вони чи ворожі.

На Прогресі 46 бійців 31-ї бригади потрапили в пастку, коли росіяни проникали в діри, які ніколи не були закладені в українській лінії, або створювали діри, відкидаючи частини лінії, які слабко трималися. Деякі бійці 31-ї та суміжних підрозділів розповіли, що командир 31-ї ніколи не давав наказу виходити. Один старший офіцер 31-го полку не погоджується з цими повідомленнями та сказав, що командир особисто схвалив план виведення. У будь-якому випадку українських бійців, які опинилися в пастці, вдалося евакуювати за допомогою 47-ї бригади, командира 31-ї звільнили, а 31-шу врешті вивели зі складної ділянки.

Українські солдати сказали, що було кілька загальних факторів, які сприяли широкому наступу Росії. По-перше, у Росії більше людей і техніки. 108-й окремий батальйон («Вовки Да Вінчі») зараз воюють у Селидовому, головному вузловому пункті наступу росіян. Зазначається, що протягом доби позицію, на якій перебувають 4 українських військових, можуть атакувати до 80 російських військових. Один солдат у 68-й бригаді розчарований відсутністю артилерії та мінометних боєприпасів, а потім запитує, чому Росія завжди йде вперед. Він каже, що Росія стріляє більшою артилерією, ніж Україна стріляє меншими мінометами. Інша бригада отримувала лише три обстріли з 120-мм мінометів на день, але мала щонайменше 40-45 снарядів з 82-мм мінометів на день. (Примітка: це все ще невелика сума). Українські безпілотники є великою підмогою, але вони не можуть заповнити порожнечу через брак боєприпасів непрямого вогню.

Інший військовослужбовець 47-ї бригади насамперед вважає проблеми нестачею особового складу, потім недостатньою підготовкою того невеликого особового складу, який у них є, і, нарешті, різним ступенем компетентності командирів. 110-та бригада, яка два роки відбивалася від росіян в Авдіївці, досі стоїть на строю, хоча її чисельність становить 40%. 68-ма бригада в повному складі (але без відпочинку) була висунута з Куп’янська і втратила багато людей під Семинівкою. У Семинівці вони мали близько 90% досвідченого персоналу і 10% нового персоналу. Зараз у них близько 10% досвідченого персоналу, а середній вік нового персоналу становить близько 50 років із нижчим рівнем мотивації. Новостворені підрозділи, такі як 151-ша бригада, мали більше особового складу, але відсутність у них досвіду спільної роботи як окремих осіб, так і як штабу підрозділу означало, що їхня бойова міць постраждала, коли вони навчалися.

Інша проблема полягає в тому, що багато захисних споруд, підготовлених місяцями раніше, були розташовані на землі, яку було важко підтримувати, наприклад, бойові позиції посеред поля. Мало того, що дрони могли б легко помітити та атакувати таку позицію, заміни та запаси мали б перетинати відкрите поле без жодного прикриття, щоб дістатися до позиції. Або протитанкові рови, які були викопані в місцях, які дозволяли росіянам увійти та пройти ними непомітно аж до українських позицій. Або позиції, які могли б захищати лише 30 солдатів, коли сто метрів лінії оборони зазвичай захищають лише чотири солдати. Командир «Вовків Да Вінчі» сказав, що його підрозділ має створювати власні позиції за допомогою лопат, а не використовувати підготовлені позиції, які марні, або ще гірше: допомагати ворогові просуватися.

Росія та Україна мають приблизно однакову кількість підрозділів у Покровську з часів Курської операції, і Росія все ще просувається в цьому регіоні. Але Україна має перевагу на мобільному полі бою і знищує російські підрозділи за більш сприятливих умов на Курську, до того ж земля, яку знищують на цьому полі бою, є російською. Росії знадобиться багато резервів, щоб фактично взяти Покровськ, і багато з цих резервів витрачаються в Курську.

Макіївка

Окрім втрати Гостре, під контроль Росії потрапила й Георгіївка. Україна змогла зупинити інші великі атаки.

33-тя бригада під Побєдою за два дні знищила 16 одиниць бронетехніки . Частина вбивств сталася з ПТУР «Мілан», який ховався просто неба. Має радіус дії 3000 метрів.

46 бригада відправляє безпілотник для демонтажу російського танка черепахи .

(УВАГА: піхотинців атакують безпілотники). 35 БТРів і 9 танків наступали на Костянтинівку. Після того, як 5 машин було знищено, росіяни відступили, а безпілотники полювали на піхоту зі знищених машин, убивши 30 з них.

***

Вугледар

Росія захопила шахту № 3. Українці сильно замінували 115-метрову вежу, тож у росіян не було іншого виходу, як знести її . На схід від шахти №1 знищено або пошкоджено 13 одиниць російської бронетехніки. Російський штурм на північ від Пречистівки було зупинено.

Росіяни побудували нову залізничну колію , щоб забезпечити альтернативний шлях до Керченського мосту. Перший потяг, який їхав маршрутом, виїхав з Маріуполя з бортовим вагоном перед локомотивом, тому що партизани інколи ставлять міну на колію і борт підриває її.

***

Херсон

Український перехоплювач , схоже, збиває російський розвідувальний дрон через зіткнення та виживає після атаки.

***

Невідоме місцезнаходження

Український безпілотник збиває російського військового і не детонує , але відео продовжує транслюватися. Україна відправила ще один безпілотник.

Коли росіяни розуміють, що їхню машину стежить український безпілотник, вони зупиняють машину, щоб зійти з неї та стріляти по ній. Український безпілотник влучає в машину , але, схоже, в ній немає боєприпасів.

***

Росія

За даними росіян, Торопецьке сховище боєприпасів за 470 км від України вдарили з понад 100 безпілотників. Вторинні вибухи безперервні, якщо дивитися з відстані 4200 метрів . За даними ТАСС , кожен із 92 окремих бункерів міг вмістити до 240 тонн із загальним потенціалом 22 000 тонн складованих боєприпасів. Не всі боєприпаси були в бункерах. За оцінками, під відкритим небом могло зберігатися до 8000 тонн. Співробітник естонської розвідки сказав, що частину боєприпасів на відкритому повітрі щойно доставили потягом і що 2-3 місяці боєприпасів було знищено. Це було якраз з Торопецького депо.

Зареєстровано 11 вибухів силою від 2,5 до 2,8 балів за шкалою Ріхтера. Україна заявила, що на складах були 122-мм реактивні снаряди «Град», 82-мм артилерійські міни, зенітні ракети С-300 і С-400, балістичні ракети «Іскандер» і північнокорейські KN23. Російський блогер стверджує, що 200 військових вважаються зниклими безвісти. Під час удару по депо також був ешелон з боєприпасами з понад 50 вагонами . Справді: українці, схоже, приурочують такі атаки до прибуття російських ешелонів з боєприпасами: відкрите сховище боєприпасів і завантажений ешелон виявилися набагато вразливішими для безпілотників, ніж бункери. Вторинні вибухи відкритих боєприпасів пробили більшість бункерів.

Північний Торопецький склад боєприпасів: ліворуч фото 7 вересня. Праворуч зображення 18 вересня.

Ось краєвиди з Торопця (3 км), сусідніх населених пунктів та з космосу . А потім хакери протролили веб-сайт місцевого муніципалітету .

Близько 75% бункерів було зруйновано. Коли його побудували у 2018 році, Міноборони Росії заявило, що він може витримати ядерний вибух. Заступника міністра оборони , який брав участь у будівництві, заарештували у липні 2024 року за звинуваченням у корупції. Конструкція бункерів була неякісною , так само будується склад боєприпасів у Котово (58.48363346878169, 33.49239236308424).

Значна частина боєприпасів на північному Торопецькому складі зберігалася просто неба, а не в бункерах. Це стосується й інших складів, наприклад цього на південний схід від Брянська .

За 16 км на південь від Торопецького Північного складу боєприпасів розташований Торопецький Південний склад боєприпасів, який може вмістити 17 тис. тонн боєприпасів. Минулого тижня на нього також було здійснено напад , у якому відбулися драматичні вибухи. Супутниковий знімок .

Також було уражено депо в Тихорецьку (45.885547955063906, 40.04169322412793) Краснодарського краю . В одному звіті говориться, що два безпілотники були перехоплені, і, природно, їхні уламки спровокували вибухи, які могли включати північнокорейські ракети. Цей майданчик може вмістити до 12 000 тонн боєприпасів. Частина боєприпасів зберігалася просто неба . Це також матеріально-технічний центр, і під час атаки там перебував потяг, який перевозив 2000 тонн північнокорейських боєприпасів. Те, що під час нападу на два з трьох депо були присутні потяги, ймовірно, не випадково.

Вранці повторні вибухи в Тихорецьку продовжилися. Інша ракета з Тихорецька впала за 10 км . І супутникові знімки депо .

За 10 км на південний захід від окупованого Маріуполя було вражено склад у Глибокому .

На початку літа 2022 року HIMARS прибув, і десятки великих російських складів боєприпасів були знищені в радіусі 80 км системи озброєння. Великі склади є більш ефективним способом переміщення боєприпасів, але вони також більш вразливі для атак. Росія відповіла, використавши більше складів, які були меншими , але вони також зазнали нападу . Росія налагодила та розподілила їхні склади на ще менші склади в межах досяжності української зброї. Ці менші склади вимагали більшої кількості транспортних засобів для транспортування боєприпасів, і це в той час, коли російські підрозділи забирають цивільні транспортні засоби, оскільки їм бракує вантажівок. Окрім знищення тонн боєприпасів, швидкість руху боєприпасів на фронт сповільнилася.

Українська артилерія розширює зону бойових дій від лінії фронту до приблизно 30 км за нульовою лінією. HIMARS і РСЗВ збільшили цю дальність приблизно до 80 км. Українські безпілотники розширили зону бойових дій аж на 1800 км . Атакам піддавалися нафтопереробні заводи, склади палива, склади на авіабазах і великі склади підтримки наземних сил. Вантажівки вже завантажували боєприпаси з Тихорецька , а це 280 км від Донецька. Завантаження зі складів, розташованих далі, або з менших складів, з’єднаних із залізничною лінією, займе більше часу, щоб транспортувати боєприпаси на фронт.

Не всі бункери на цих складах були знищені і, можливо, не всі бункери були заповнені. Але лише за п’ять днів згоріло кілька десятків тисяч тонн боєприпасів. За деякими оцінками, було знищено 25% річного виробництва боєприпасів . Боєприпасів вистачить, щоб убити і поранити кілька тисяч українських військових і цивільного персоналу.

Залишається побачити, як часто ці атаки можна відтворити за допомогою безпілотників. Самі дрони навряд чи проникли в бункери. Їм допомогла наявність ешелонів, навантажених кількома тисячами тонн боєприпасів, і тонни боєприпасів, які зберігалися просто неба. Потужні вторинні вибухи змогли пробити бункери. І все ж, якщо Україна зможе визначити, коли прибудуть потяги та коли вони будуть завантажені боєприпасами, шкода, яку вони можуть завдати, буде величезною. Оскільки Росія не використовує піддони для транспортування обладнання, завантаження та розвантаження потягів займає більше часу, і це сприятиме здатності України націлюватися на них.

Жодна з цих атак сама по собі не припинить війну, але всі вони сприяють її завершенню. Російські боєприпаси продовжуватимуть надходити до лінії фронту, але з часом виробництво сповільниться, швидкість пересування зменшиться, а інтенсивність атак знизиться. А стратегічні бомбардування України продовжуватимуть посилюватися.

Україна атакувала цілі на відстані до 1800 км, розширюючи поле бою та загрожуючи логістиці Росії в межах цієї дуги.

Військова база поблизу Почепа (52.86883598916418, 33.47398789265318) 856-го самохідно-артилерійського полку 144-ї гвардійської мотострілецької дивізії була вражена чимось, швидше за опорний безпілотник . Оскільки один із військових назвав його безпілотником, це міг бути турбореактивний дрон «Паляниця» . Мета страйку невідома.

Усі страйки в Росії з 2022 року : авіабази, військово-морські бази, нафтопереробні заводи, нафтобази, заводи та інфраструктура. Деякі отримали кілька ударів.

У грудні 2023 року Путін збільшив чисельність російської армії до 1,32 мільйона осіб. У грудні 2024 року ця цифра зросте до 1,5 мільйона .

Росія заробила $1 млрд на продажу вкраденого в України зерна. Частина цього зерна була вивезена з порту Азов. Україна зачепила зерновий термінал у цьому порту ще в травні. Минулого тижня ракета “Нептун” щось підпалила в Азовському порту.

Протягом останніх кількох років росіяни випробовували міжконтинентальні балістичні ракети. Три з чотирьох випробувань закінчилися невдачею. 21 числа під час старту вибухнула ще одна ракета .

Україна

Десь на початку цього року Україна заявила про 80 ​​000 загиблих і 400 000 поранених. Райан О’Лірі каже, що кількість загиблих українців становить від 100 до 150 тисяч. Кількість поранених занадто низька, оскільки більшість повертається до строю: на його думку, тих, хто отримав надто важкі поранення, щоб продовжувати службу, налічується близько 250-300 тис. Він оцінює кількість загиблих росіян у 250-400 тисяч загиблих.

У його підрозділі з 65 чоловік майже всі були поранені у 2023 році. З них троє не змогли повернутися до служби: двоє через ампутації, один через те, що осколки, що залишилися в його мозку, могли рухатися разом із вибуховою хвилею. Одна людина в його підрозділі була застрелена двічі за три тижні. Ще один отримав двічі за сім днів осколкові поранення.

Він також має ідеї щодо прийому, навчання та організації іноземних волонтерів.

Гепарди мають невелику дальність, але дуже ефективні проти дронов Shahed.

Іноземний волонтер навчає надавати першу допомогу на полі бою.

Харківська рятувальна група рятує тварин із зон бойових дій. Літня жінка відмовляється піти, кажучи: «Якщо не сьогодні, то завтра я помру».

***

Дипломатія

Тімоті Снайдер має свою думку щодо Російської імперії та її впливу на політичні рішення Заходу.

Європарламент проголосував за зняття обмежень щодо можливості використання Україною зброї в Росії та закликав країни ЄС і союзників по НАТО направити Україні 0,25% свого ВВП у вигляді військової допомоги. За це проголосували 425 осіб, 131 – проти, 63 – утрималися.

У 2023 році у Вірменії було дві спроби державного перевороту, і вони щойно заарештували людей, які їздили на навчання до Росії .

Оскільки правляча партія в Грузії відходить від демократії, ЄС розглядає можливість скасування для них безвізового режиму в блоці.

Підрозділи армії США зараз розгортаються за кордоном з більшою швидкістю , ніж під час піку воєн в Іраку та Афганістані. У разі служби за кордоном понад 30 днів вони отримуватимуть щомісячні бонуси від 210 до 450 доларів залежно від рангу.

Карта, яку Радянський Союз представив Німеччині з запропонованою лінією поділу, коли вони планували вторгнутися до Польщі в 1939 році.

Міністерство закордонних справ Росії намагалося переписати історію Другої світової війни, заявивши, що вони запропонували договір про взаємну оборону з Польщею, але отримали відмову, оскільки Польща мала власну експансіоністську програму. Вони намагалися представити радянське вторгнення до Польщі 17 вересня як акт милосердя після того, як польський уряд утік, а українське та білоруське населення в Польщі опинилися під загрозою з боку німців. Міністерство закордонних справ Німеччини опублікувало карту, надану Радянським Союзом Німеччині, з пропозицією про те, як вони повинні розділити Польщу згідно з пактом Молотова-Ріббентропа, зі словом «Серйозно?»

***

Обладнання

Повітряна війна між російськими та українськими операторами безпілотників розгорається. Водночас деякі російські розвідувальні безпілотники мають «сплячу» систему РЕБ . Коли він виявляє певну частоту, він активується, щоб заглушити цю частоту, сподіваючись порушити сигнал українським безпілотникам, які намагаються їх перехопити.

© 2024 Том Купер

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

До України йде аномальне тепло з Балкан та Туреччини

В Україні збираються збільшити мінімальну допомогу по безробіттю