in

За результатами Саміту голів парламентів Польщі, Литви, Латвії, Естонії та України, очільники парламентів ухвалили спільну декларацію

У межах Саміту «Роль Польщі, країн Балтії та України у зміцненні безпеки в Європі» очільники парламентів Польщі, Литви, Латвії, Естонії та України ухвалили спільну декларацію про поглиблення парламентської співпраці у сфері безпеки у світлі подальшої ескалації загарбницької війни росії проти України.

Як зауважується у документі, спікери парламентів Польщі, Естонії, Латвії, Литви, України, визнаючи тривалу загрозу, яку російська загарбницька війна становить для регіонального, європейського, трансатлантичного та глобального порядків, сповнені рішучості посилити роль Польщі, Естонії, Латвії та Литви у турботі про безпеку в Центральній і Східній Європі та у підтримці України.

Підписанти вшановують мужність і героїзм усіх громадян України, військовослужбовців Збройних Сил України, зокрема, тих, хто віддав життя у боротьбі за волю України, а також тих, хто продовжує боротися проти російської збройної агресії.

Вони також засуджують гібридні дії, кібератаки та дезінформацію кремля, що суперечать Статуту ООН та спрямовані проти міжнародної системи, заснованої на праві та демократичних цінностях.

Окрім того, сторони погоджуються, що санкції проти російської федерації є недостатніми для того, щоб зупинити військову машину путіна, та що вони мають бути посилені, а їх обходу потрібно ефективно протидіяти.

Очільники парламентів вважають, що умовою забезпечення сталого миру в Європі є забезпечення місця України в євроатлантичних структурах, та очікують, що липневий саміт НАТО у Вашингтоні сприятиме визначенню безповоротності шляху України до членства.

Вони також зобов’язуються продовжувати роботу над двосторонніми угодами про співпрацю у сфері безпеки та їх імплементацію у межах Декларації G7 та розглядають як пріоритет зобов’язання щодо сталої довгострокової військової допомоги Україні.

Очільники парламентів Польщі, Латвії, Литви, Естонії та України привітали готовність деяких країн приєднатися до міжнародної коаліції та направити у зручний для них час інструкторів в Україну для навчання українських військових. Адже значне загострення ситуації, яка створить загрозу українській державності, вимагатиме від проукраїнської коаліції більш рішучих дій.

Водночас вони висловили підтримку Формули миру Президента України Володимира Зеленського: «Лідери наших країн висловили готовність взяти участь у Глобальному саміті миру у Швейцарії, і ми закликаємо всі держави, які поважають принципи та цілі Статуту ООН, приєднатися до наших країн».

Насамкінець вони погодилися, що переговори про вступ України до Європейського Союзу є стратегічною метою для України та Європейського Союзу, — і тому Перша міжурядова конференція з відкриття переговорів про вступ з Україною має відбутися не пізніше червня 2024 року. Польща, Естонія, Латвія та Литва підтримують Україну та готові поділитися досвідом свого 20-річного членства в Євросоюзі.

Джерело:

https://www.rada.gov.ua/news/Top-novyna/250575.html

Рейтинг публікації

Written by Vasyl

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Реєстр “Оберіг” автоматично отримуватиме дані з ПФУ

Про особливості вилучення мобільного телефону розповіла суддя ВАКС Катерина Сікора на VІI Київському полілозі