in

«Згода спадкоємця на прийняття спадщини: окремі ремарки в ракурсі судової практики» – стаття судді ВС Василя Крата

Важливі питання, пов’язані зі згодою спадкоємця на прийняття спадщини та її юридичними наслідками, проаналізував суддя Верховного Суду Василь Крат у статті про згоду спадкоємця на прийняття спадщини в ракурсі судової практики, опублікованій у журналі «Мала енциклопедія нотаріуса», 2024, № 5 (137).
Зокрема, у статті розглянуто такі питання: чи допускає ЦК України можливість вчиняти такий правочин, як згода спадкоємця, який прийняв спадщину, спадкоємцю, що пропустив строк для прийняття спадщини, подати заяву про прийняття спадщини; чи може спадкоємець, який надав письмову згоду на подання заяви про прийняття спадщини, відмовитися від неї і хто має сприйняти таку відмову від правочину.
У статті також акцентовано на важливості розуміння односторонніх правочинів у контексті цивільного законодавства та практики Верховного Суду, у тому числі в питаннях відмови від згоди на прийняття спадщини.
Детальніше про правові тонкощі прийняття спадщини читайте на порталі Supreme Observer – surl.li/fqqnhh.
Джерело:
https://supreme.court.gov.ua/supreme/pres-centr/news/1731428/

Рейтинг публікації

Written by Vasyl

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

У разі систематичної повної несплати орендної плати договір оренди землі підлягає розірванню на підставі п. «д» ч. 1 ст. 141 ЗК України, а в разі часткової несплати (недоплати) орендної плати – на підставі ч. 2 ст. 651 ЦК України – ВП ВС

Особа може бути оголошена судом померлою через 6 місяців від дня завершення активних бойових дій на місці її ймовірної загибелі або від дня події, що призвела до її загибелі внаслідок воєнних дій, але сталася поза межами території активних бойових дій