Одеський апеляційний суд своєю постановою від 16.06.2021 у справі №509/2090/21 скасував рішення районного суду про притягнення ОСОБИ до відповідальності за порушення карантину.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, 24 квітня 2021 року о 10:20 год. ОСОБА_1 по АДРЕСА_2 здійснювала реалізацію промислових товарів без засобів індивідуального захисту маски, яка закриває рот та ніс. Накладено на ОСОБА_1 стягнення у вигляді штрафу в розмірі 17000 (сімнадцять тисяч ) гривень.
В обґрунтування доводів апеляційної скарги ОСОБА_1 зазначає, що вона дійсно перебувала 24.04.2021 р. о 10:20 годині по АДРЕСА_2. В даний час ОСОБА_1 знаходилась в приміщенні контейнеру та обідала, засіб індивідуального захисту (маска) був спущений з рота та носа, в цей же час зайшла жінка. Працівники поліції почали складати протокол про вчинення адміністративного правопорушення, при цьому жінка, яка зайшла – зникла та її даних не було вказано як свідка в протоколі про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ст.62 Конституції України усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачяться на її користь.
З огляду на зазначене, апеляційний суд вказує, що провина скаржника підтверджується лише протоколом про адміністративне правопорушення, який не може бути визнаний беззаперечним доказом вини особи, оскільки за своєю правовою природою протокол не є самостійним беззаперечним доказом, а обставини викладені в ньому повинні бути перевірені за допомогою інших доказів, які б підтверджували вину особи, що притягується до адміністративної відповідальності.
За таких обставин направлені до суду матеріали та їх аргументація є суперечливими.
Суд повинен обґрунтувати свої висновки лише доказами, які є достатньо переконливими, чітко сформульованими, тобто такими, які не залишають місце сумнівам, оскільки наявність останніх не узгоджується зі стандартом доведення «поза розумним сумнівом». Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачяться на її користь.
Коментарі
Loading…