Зеленський, розповів, що президент Франції Мануєль Макрон, пропонував йому відмовитися від частини суверенітету, щоб дати «зберегти обличчя Путіну»
Чомусь мені здається, що сам Макрон пішов би на таку Угоду в аналогічних умовах, і навіть не тому, що боягуз, а тому що Франція за свою вікову історію мала багато військового досвіду. В тому числі і досвіду капітуляцій.
В нас такого власного досвіду нема. Навпаки, в нас є величезний досвід боротьби за власну країну, і нація яка формується, не готова віддавати омріяну незалежність, тим більше для «збереження обличчя тирана».
Це була помилка Макрона. Системна помилка. Тому, що навіть сьогодні він боїться України в ЄС, як нової крові що може дуже сильно вплинути на розстановку сил в середині союзу. На фоні млявої, поки позиції Макрона, ми набагато привабливіши. Та ще й сильніші у військовому плані..
Тай навіть якби він умовив Зеленського це зробити, хто б йому дав…
1. На зустрічі міністрів фінансів G7 у Петерсберзі під Бонном наступного тижня країни Групи семи хочуть ініціювати бюджетну підтримку України на суму майже 30 мільярдів євро.
За словами учасників переговорів, Україна сама озвучила цю фінансову потребу до кінця року. Близько п’яти мільярдів євро щомісяця витрачалося, наприклад, на виплати чиновникам чи пенсіонерам, які Україна не може виплатити самостійно. Міжнародний валютний фонд вважає ці розрахунки справедливими і теж приходить до подібних цифр.
Допомога буде надаватися у формі позик та грантів. Тож Києву не доведеться повертати всю суму. Сума в 30 мільярдів євро передбачає, що військові дії закінчаться протягом року.
Глава МЗС Дмитро Кулеба закликав країни Групи семи до конфіскації російських активів і їх передачі Україні для відбудови.
Про це він сказав на полях зустрічі G7 у Німеччині, на яку запросили Україну і Молдову, повідомляє “Європейська правда”.
2. Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель анонсував надання нового траншу військової допомоги Україні у розмірі 500 млн євро.
Про це він заявив перед зустріччю глав МЗС країн Групи семи в Німеччині.
Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що ситуація з постачанням зброї Україні покращилася, однак потрібно забезпечити постійні постачання.
Зокрема, наголосив міністр, Україна потребує ракетних систем залпового вогню. За його словами, ведуться переговорами з представниками G7 про можливість надання цих систем.
Друга прогалина, яку треба заповнити – це авіація. Це стало гучною історією протягом останніх 2,5 місяця і питання залишається невирішеним.
Федеральна рада безпеки Німеччини розглядає питання ймовірної передачі Україні системи протиповітряної оборони IRIS-T SLM.
Система IRIS-T SLM має дальність дії 40 кілометрів та висоти до 20 кілометрів.
За допомогою IRIS-T SLM можна збивати бойові літаки, гелікоптери, крилаті ракети, реактивну артилерію, дрони, протирадіолокаційні ракети.
3. Високий представник ЄС з питань зовнішньої політики і політики безпеки Жозеп Боррель висловив переконання, що держави-члени узгодять нафтове ембарго проти Росії незважаючи на нинішню опозицію Угорщини.
Глава МЗС Дмитро Кулеба заявив, що якщо ЄС схвалить шостий пакет санкцій без нафтового ембарго, це буде приводом для святкування російського президента, оскільки єдність Євросоюзу вперше буде порушена.
Міжнародні санкції проти Росії мають бути скасовані лише після того, як усі її війська покинуть Україну.
Про це заявила міністр закордонних справ Великобританії Ліз Трасс на зустрічі міністрів закордонних справ G7.
Ядумаюу, пані Трасс трохи поспішає. Санкції можна буде скасувати ли ще після повної передачі ядерної зброї Росією під дієвий міжнародний контроль і виплати в іх репарацій Україні.
4. Знову «відзначилась УПЦ МП», сіном якої, що проходив вчора заявив, що одним з приводів для війни стала діяльність Петра Порошенка та ПЦУ. При всьому моєму «делікатному» відношенню до справ церковних, УПЦ МП вкотре підтвердила свій статус ідеологічного провідника російських наративів. Думаю, що якщо «складні часи вимагають складних рішень» , то треба його приймати. Заборонити УПЦ МП. Справа за парламентом.
5. Президент Володимир Зеленський ветував закон про відповідальність за пропаганду символіки, яку використовують збройні сили РФ у війні проти України.
Зеленський пропонує додати до законопроєкту, що символіку вторгнення Росії в Україну можна законно розміщувати в експозиціях музеїв, на тематичних виставках, у бібліотечних фондах, підручниках, у процесі наукової діяльності тощо.
Також президент пропонує, щоб використання символіки російського вторгнення було заборонено не лише для партій, а і для громадських об’єднань..
Ми переходимо до наступної фази війни. Міністр оборони Олексій Резніков пояснив, що наразі війна переходить у затяжну фазу, поки українські захисники на фронті не отримають критичну кількість важкого озброєння від західних партнерів.
Міністр закордонних справ Франції Жан-Ів Ле Дріан заявив, що міжнародні лідери повинні готуватися до того, що війна в Україні триватиме, і враховувати її довгострокові наслідки.
Це, так би мовити, стратегія.
Щодо оперативних змін на фронті, вони змінюються і стають більш зрозумілим .
Росія докладає значних зусиль у районі Ізюму та Сєвєродонецька, намагаючись добитися прориву до Слов’янська та Краматорська.
Про це йдеться у щоденному звіті британської розвідки, разом з тим Інститут вивчення війни пише, що окупанти можуть відмовитися від намагань оточити українські війська уздовж лінії Ізюм-Слов’янськ-Дебальцеве через невдалі спроби наступу. Сили, що залишилися, будуть перекинуті, аби добитися хоча б якогось успіху в напрямку Сєвєродонецька та Лисичанська.
Станом на 12 травня російські війська скоріш за все контролюють майже все Рубіжне та місто Воєводівка на північ від Сєвєродонецька. Найімовірніше, найближчими днями загарбники вчинять спробу почати наземний наступ на Сєвєродонецьк або його околиці.
Відносний успіх російських військ біля Сєвєродонецька в поєднанні з їх невдалими спробами просунутися вперед зі сторони Ізюма та помітним зниженням сили атак свідчать про те, що Росія, можливо, відмовляється від Ізюмської осі.
В ISW додають, що дані про просунення російських військ в Попасній на північ, у бік Сєвєродонецьк-Лисичанськ, а не на схід до траси Слов’янськ-Дебальцеве, підтверджують цю гіпотезу.
Наш генерал ний штаб видав наступне зведення:
6. На Слобожанському напрямку основні зусилля противник зосереджує на забезпеченні відходу своїх підрозділів від міста Харкова та недопущенні виходу підрозділів Сил оборони в тил російського угруповання військ, зосередженого в районі міста Ізюм. Підрозділи противника обстрілювали позиції наших військ в районах населених пунктів Петрівка, Питомник, Руські Тишки та Тернова.
7. На Слов’янському напрямку противник основні зусилля зосереджував на наступі в районі населеного пункту Богородичне, успіху не мав. Вів артилерійські обстріли по районах населених пунктів Нова Дмитрівка і Краснопілля. Здійснив авіаудари по районах населених пунктів Долина та Адамівка.
8. На Донецькому і Таврійському напрямках ворожі підрозділи продовжують обстрілювати наші війська. Окупанти намагалися встановити контроль над населеними пунктами Новоселівка Друга, Кам’янка, Мар’їнка і Новомихайлівка. На Лиманському напрямку ворог безуспішно намагається закріпитись в районі населеного пункту Олександрівка. На Сєвєродонецькому напрямку здійснює активний вогневий вплив в районі населеного пункту Рубіжне.
9. На Бахмутському напрямку противник вів штурмові дії у напрямках населених пунктів Золоте та Комишуваха, успіху не мав. Здійснює обстріли населених пунктів Тошківка та Оріхове. На Авдіївському напрямку, за підтримки артилерії, веде наступальні дії у напрямках населених пунктів Кам’янка та Новоселівка, успіху не має.
10. У Маріуполі основні зусилля окупанти зосереджували на блокуванні наших підрозділів в районі заводу “Азовсталь”, продовжують обстріли.
11. На Південнобузькому напрямку активних бойових дій ворог не проводив, обстрілював підрозділи Сил оборони зі ствольної артилерії та мінометів. Продовжував ведення повітряної розвідки.
Бережіть себе, вірте в ЗСУ і все буде Україна!
Коментарі
Loading…