in

Як розподілити кредит під час розлучення?

Життя непередбачуване: сьогодні у вас любов, морква, спільне господарство, депозит, авто і позика на https://clickcredit.ua/. А завтра — розлучення та дівоче прізвище. Після розставання часто доводиться вирішувати питання з поділом усього нажитого важкою працею. Це стосується не тільки заробленого, а й взятого у борг. Як розподілити кредит під час розлучення?

Що станеться з кредитом під час розлучення

Кредит, отриманий у шлюбі, не завжди визнається спільним. Все залежить від того, чи оформляло подружжя кредит спільно, чи хтось узяв зобов’язання на себе. Також важливо, на що саме витрачалися позичені гроші. Якщо на спільні сімейні потреби, цілком можливо, що суд зобовяже виплачувати кредит обох.

Проте варто розуміти, що таке рішення суду не означає, що заборгованість відразу поділять навпіл. На практиці зазвичай відбувається приблизно так: офіційний боржник тобто, вказаний у договорі) має право вимагати частину боргу від колишньої пари лише після закриття кредиту. Банки, зі свого боку, намагаютьс підстрахуватися від можливих проблем та вимагають у боржника письмову згоду від другого подружжя на отримання кредиту. Більше того, кредитори часто наполягають, щоб один із подружжя виступав у ролі поручителя. Це дає банку можливість стягнути борг із поручителя, якщо боржник потрапить у прострочення.

Як діляться кредити під час розлучення?

Існують два способи розділити кредит під час розлучення: судовим і досудовим шляхом. У другому випадку колишнє подружжя не просто домовляються між собою, а складають нотаріально засвідчену угоду, в якій чітко вказується порядок розподілу кредиту. Та навіть якщо колишній парі вдалося домовитися, розподіл боргу може не влаштувати кредитора. Тоді гасити борг усе одно доведеться офіційному позичальнику, а розрахуватися між собою колишні партнери зможуть після закриття кредиту.

У першому випадку, якщо до питання залучається суд, кредитні зобов’язання можуть бути розподілені між двома особами рівнозначно або пропорційно отриманої долі. Проте суд малоймовірно визнає кредит спільним, якщо один із позичальників оформив його не на сімейні, а на власні потреби. Наприклад, на оплату свого навчання або на самостійну подорож.

Як діляться кредити в спірних ситуаціях

  1. Кредит був взятий до шлюбу

Один із подружжя може стягнути свої витрати з другого, якщо зможе довести в суді, що брав участь у виплаті боргу. Для цього варто зберігати усі чеки та квитанції, які стануть доказом того, що гроші були витрачені на спільні родинні потреби.

  1. Кредит оформлений на двох

У такому випадку чоловік і жінка є співпозичальниками та зобов’язані виплачувати борг у пропорції, вказаній у кредитному договорі.

  1. Подружжя офіційно в шлюбі, але не разом

Це прирівнюється до окремого проживання. Отже, усі доходи та кредити не є спільними. Довести в суді нескладно, зібравши показання родичів і сусідів, зміну прописки тощо.

  1. Один з подружжя отримав кредит без відома іншого

Питання спірне. Проте, якщо один з супругів зможе довести, що гроші пішли на сімейні потреби, цілком можливо розділити кредит після розлучення через суд.

  1. Якщо пара не перебувала в офіційному шлюбі

Досягти поділу спільного майна та кредитів в такому випадку досить складно, але можливо. Доведеться надати докази на користь того, що громадянський союз був довгостроковим, сім’я вела спільний бюджет і вносила платежі по кредитах разом.

Звісно ж, найкраще — не доводити справу до суду, а домовитися між собою. Десь в ідеальному світі, можливо, так і стається: подружжя живе в любові та радості все життя та навіть, розлучившись, залишаються добрими друзями. В реальному житті досягнути такого “дзену” ой як важко. Тому, якщо переговори безуспішні, варто звернутися до кредитора із заявою про розподіл позики. Зазвичай кредитори йдуть назустріч.

Якщо ж кредитор не дав згоду на розподіл, офіційний позичальник може виплатити позику самостійно, а потім стягнути половину суми з колишньої пари через суд.

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Рішення Європарламенту про Україну. Європа все поставила по місцях. Радіти не має чого.

Пін Ап вход до особистого кабінету: які привілеї на вас чекають