Під час семінару-практикуму, організованого Мін’юстом та Центром комерційного права за сприяння Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), що відбувся в Одесі, заступник міністра юстиції Сергій Шкляр, розповів про стан реалізації реформи в системі виконання судових рішень.
За його словами, Мін’юстом у стислі терміни було докладено багато зусиль для реалізації реформи й наразі повністю підготовлено базу для старту нової професії приватного виконавця. «Ми зробили все необхідне для того, аби втілити в життя усі новели законодавства: розроблено ряд підзаконних нормативно-правових актів, запрацювала нова автоматизована система виконавчого провадження, створено Єдиний реєстр боржників. Розроблено також програму навчання кандидатів у приватні виконавці й усе підготовлено для складання ними кваліфікаційних іспитів. Наразі сформовано 4 потоки по 210 осіб, перший потік уже розпочав навчання. На сайті Міністерства юстиції опубліковані питання для іспиту й приклади ситуативних та практичних завдань», — сказав заступник міністра.
Водночас, як зазначив Сергій Шкляр, Мін’юст і надалі проводить багато заходів з організації втілення реформи: формуються нові групи осіб на навчання, готуються члени тимчасової кваліфікаційної комісії для прийняття іспитів, розробляються й друкуються навчальні посібники та здійснюється низка інших кроків, спрямованих на подальше втілення реформи. «Це – не реформа про приватних виконавців, а комплексна реформа виконання судових рішень та рішень інших органів. При тому ми запропонували цікаву мотивацію не лише для приватних, а й для державних виконавців. Буде конкуренція як між першими та другими, так і в приватних виконавців між собою. Це сприятиме зростанню кількості виконаних рішень, скороченню термінів виконання, стягувачі отримають значно якісніші послуги, а боржники — оптимальне безконфліктне вирішення проблем з їхніми зобов’язаннями. Те, що реформа відбудеться, в мене немає жодних сумнівів», — запевнив Сергій Шкляр.
Він також нагадав, що на заході професія приватного виконавця є однією з найпрестижніших і найповажніших у юридичній сфері, такою вона повинна стати і в Україні.
«Наш семінар покликаний, по-перше, заохотити учасників опанувати нову професію. А подруге, допомогти стати успішним приватним виконавцем. Адже в результаті це позитивно вплине і на виконання судових рішень, і на систему правосуддя, і на економічне зростання нашої країни», — додала до сказаного директор Центру комерційного права Валентина Данішевська.
Підготувала
Анастасія КАРТАШОВА
Коментарі
Loading…