Наприкінці жовтня 2022 року президент України Володимир Зеленський підписав закон №6482 про внесення змін до статті 1 закону «Про військовий обов’язок і військову службу». У ньому йдеться, зокрема, про можливість взяття жінок певних професій на військовий облік за їхнім бажанням.
Пізніше у Сухопутних військах ЗСУ пояснили, що з 1 жовтня 2023 року взяттю на військовий облік військовозобов’язаних підлягають жінки:
- які придатні до проходження військової служби за станом здоров’я та віком (від 18 до 60 років);
- які закінчили заклади професійної (професійно-технічної), фахової передвищої або вищої освіти й здобули медичну або фармацевтичну спеціальність.
Винятком є вагітні жінки та ті, що перебувають у декретній відпустці.
Водночас постановка на військовий облік – не мобілізація жінок-медиків (лікарів, медсестер, стоматологів, акушерів, фармацевтів), а узагальнення даних про наявний резерв фахівців медичної сфери в державі.
Згідно з новим порядком військового обліку, жінки з іншими спеціальностями – спорідненими з військовою – можуть стати на облік за власним бажанням. Із повним переліком таких спеціальностей можна ознайомитись у відповідному наказі Міністерства оборони.
Наразі знайти вакансії щодо працевлаштування у ЗСУ легко можна на будь-яких українських офіційних порталах із пошуку роботи. Вакансії там виставляють районні або ж міські ТЦК та СП, вказуючи вимоги, умови праці та заробітну плату.
Найчастіше на порталах із пошуку роботи жінкам пропонують такі вакансії у ЗСУ:
- медик;
- медсестра;
- психолог;
- діловод;
- ІТ-спеціаліст;
- кухар.
Зарплату пропонують від 21100 гривень. Якщо жінка виконуватиме бойові (спеціальні) завдання на підставі бойових (спеціальних) наказів (розпоряджень), вона може розраховувати на додаткову виплату у розмірі 30 тис. грн. Жінки, які беруть участь у бойових діях, як і чоловіки, отримують додаткову виплату у розмірі 100 тис. грн.
Окрім порталів із пошуку роботи існують також спеціальні рекрутингові платформи, де можна вибрати бажану посаду, як в тилу, так і на передовій та долучитись до Сил оборони. Тут вибір може бути навіть ширшим й набагато цікавішим. За наявності необхідних навичок та досвіду, можна обійняти посаду оператора дронів або ж снайпера.
Якщо жінка планує служити у конкретній військовій частині чи бригаді, звертатися необхідно безпосередньо до керівництва (або ж залишати заявки на сайтах чи сторінках у соціальних мережах).
Крім того, шукати вакансії можна на сайтах чи сторінках у соціальних мережах окремих бригад чи батальйонів.
Коментарі
Loading…