in , , , ,

Марія Магдалина є ключовою фігурою в Біблії, а саме в Євангелії Нового Завіту…

Марія Магдалина є ключовою фігурою в Біблії, а саме в Євангелії Нового Завіту. Роль цієї жінки у розвитку християнства неможливо переоцінити. Вона також продовжує служити предметом найзапекліших суперечок між богословами.

Кем на самом деле была Мария Магдалина: подлинная история самой знаменитой библейской грешницы

Ким насправді була Марія Магдалина: справжня історія найвідомішої біблійної грішниці.

Чому різні гілки християнства, а також представники інших релігійних структур (і не лише) описують Марію Магдалину по-різному? Що із цього приводу говорять професійні представники офіційної історичної науки?

Хто ж така Марія Магдалина?

У Новому Завіті Марія Магдалина описана як одна з найвідданіших послідовниць Господа Ісуса Христа. Саме вона була першою, хто засвідчив Його воскресіння з мертвих. Західна християнська церква протягом багатьох століть зображала цю жінку в образі грішниці, що розкаялася. Останні дослідження вчених піддають цю інтерпретацію сумніву. Багато хто прийняв версію гностичних Євангелій, які були виявлені нещодавно. Серед них було Євангеліє від Марії. Згідно з цими рукописами, Марія – це міркуюча, мудра спіритуалістка, якій надзвичайно благоволить Ісус.

 Мария
Марія Магдалина та Ісус Христос.

Ким є згідно з Біблією Марія Магдалина

Ця жінка була однією з найгарячіших послідовниць Ісуса, найвідданішою Його ученицею. Більшість того, що нам про неї відомо, ми дізналися в основному з Писань Нового Завіту. Експерти вважають, що Марія Магдалина мала єврейське походження, незважаючи на всі її язичницькі звички. Саме ім’я Магдалина походить від назви міста, в якому вона народилася, Магдала.

Подвір’я Марії Магдалини у її рідному місті.

Канонічні Євангелія від Матвія, Марка, Луки та Івана описують Марію як свідка розп’яття, поховання та воскресіння Ісуса Христа. Відсилання до Євангелія передусім говорять лише про її фізичну присутність і елементарні дії під час цих подій. Вони не дають нам жодного уявлення про її особистісні якості, характер або подробиці історії її життя. Протягом довгих століть західне християнство, європейське мистецтво та література епохи Відродження, а також сучасні засоби масової інформації не зображували Марію! Вона зображувалась  занепалою продажною жінкою, їй приписували роль коханки Ісуса і навіть його дружини!

 

 Образ
  Образ Марії Магдалини у кінематографі.

Хто Марія Магдалина для представників Західної гілки християнства

Наприкінці 6 століття папа Григорій I Великий, якого згодом католицька церква канонізувала і зарахувала до лику святих, промовив проповідь, присвячену Марії Магдалині. У цій проповіді він описав її як грішницю, що розкаялася. Високу оцінку духовної особи отримала ця жінка за свою відданість та любов до Ісуса. Папа Григорій припустив, що Марія Магдалина може бути тією грішницею з Євангелія від Луки, яка розбила дорогу алавастрову посудину і помазала Ісуса миром. Також вона могла бути Марією з Віфанії, сестрою Лазаря та Марфи – друзів Ісуса. Третє припущення торкнулося історії про вигнання семи бісів із жінки на ім’я Марія. Цих трьох жінок Григорій I об’єднав воєдино. З приводу вигнення демонів він сказав, що це схоже на опис семи смертних гріхів, серед яких не тільки гріх похоті, а ще жадібність і гординя. Після цієї проповіді у західному християнстві утвердилася саме така думка про Марію Магдалину.

 

 Папа
  Папа Григорій I Великий.

Представниками східної православної церкви цей образ Марії було відкинуто. Православна доктрина розглядала її лише з боку найвідданішої учениці та послідовниці Ісуса Христа. У середньовічній Європі образ Марії як грішниці, що розкаялася, зміцнився. Подібні уявлення процвітали у західному богослов’ї аж до останнього часу.

 

 Такой
  Таке зазвичай зображало Марію Магдалину мистецтво епохи Відродження.

Художники та скульптори зазвичай представляли Марію Магдалину у своїх творах одягненої як блудниця. Деякі представники мистецтва епохи Відродження зображували її зовсім оголеною. Наприклад, Тиціан, на полотнах якого вона лише прикрита своїм довгим світлим волоссям.

 

 

Магдалина, що кається, Тіціан.

Версія Марії Магдалини, яка стала канонічною в католицизмі, була оскаржена французьким гуманістом Жаком Лефевром д’Етаплем у 1518 році. Він дуже активно заперечував проти злиття двох Марій: сестри Лазаря та безіменної грішниці в Євангелії від Луки. Д’Етапль наполягав на неможливості цієї теорії. Його позиція отримала дуже незначну підтримку, а от опір у релігійних колах був величезним. Закінчилося все тим, що в 1521 погляди д’Етапля були офіційно засуджені французькими теологами.

 

 Жак
  Жак Лефевр д’Етапль.

У 1969 році Загальний римський календар поклав край цьому питанню. Він визначав різні дати, що стосуються появи Марії з Віфанії та невідомої грішниці в Євангелії від Луки.

 

 Сёстры
Сестри Лазаря – Марія та Марфа.

Ким представляють Марію Магдалину гностичні євангелії

Наприкінці 19 століття було виявлено уривки рукописів, які відомі під назвою гностичних євангелій. Серед цих рукописів були записи, названі євангелією від Марії. Рукопис був написаний у 3 столітті. У ній Марія Магдалина постає зовсім іншою людиною. Вона має особливі стосунки з Ісусом, глибоке розуміння самої суті Його вчення. Вона дуже розумна та освічена жінка. Євангеліє від Філіпа описує відносини Марії з Ісусом як партнерські чи товариські. Це було витлумачено багатьма як щось, що означає, що їхні стосунки могли бути близькими.

 

Що ж відомо про Марію після смерті Ісуса на хресті? Марія Магдалина зарахована до лику святих католицької, православної, англіканської та лютеранської церкв. Це незважаючи на те, що інтерпретації її особистості дуже різняться. Згідно з деякими історичними джерелами, вона супроводжувала святого Іоанна Богослова до міста Ефес, неподалік сучасного Сельчука, Туреччина. Дослідники стверджують, що там вона померла та була похована. Є документи, які описують її як євангелістку, яка проповідувала на Півдні Франції. Середньовічна легенда оповідає навіть, що вона була дружиною Івана.

 

Сучасні погляди на постать Марії Магдалини

Образ Марії Магдалини продовжує залишатися неймовірно популярним у всіх видах мистецтва. Ця жінка є справжнім об’єктом захоплення не тільки представників християнської релігії, але й абсолютно світських людей.

 

 Мария
  Марія Магдалина та Ісус Христос у фільмі Мела Гібсона «Страсті Христові».

Про Марію знято безліч екранізацій. Майже всі вони мегапопулярні. Один із найвідоміших – фільм за романом Нікоса Казандзакіса «Остання спокуса Христа», який зняв Мартін Скорсезе. Образ Марії Магдалини важливий у рок-опері Ендрю Ллойда Веббера та Тіма Райса «Ісус Христос – суперзірка». 2004 року Мел Гібсон зняв неймовірно сильну картину під назвою «Страсті Христові», де роль Марії зіграла чудова Моніка Белуччі. У цьому фільмі використаний образ Марії, як грішниці, що розкаялася, послідувала за Христом. 2003 року вийшов роман Дена Брауна «Код да Вінчі». Твір здобув шалену популярність, за романом було знято однойменний фільм. Там Марія Магдалина постає у образі, описаному у гностичних євангеліях.

 

 Мария
Марія Магдалина та Ісус Христос у фільмі «Марія Магдалина».

Історія Марії знову опинилася в центрі уваги під час прямої трансляції телесеріалу NBC «Ісус Христос – суперзірка» у великодню неділю 2018 року із Сарою Барейллес у цій ролі. Приблизно водночас біблійна драма «Марія Магдалина» з Руні Мара у головній ролі стала популярною у кінотеатрах. За сюжетом молода жінка намагається уникнути шлюбу з розрахунку. Роль Ісуса у цьому фільмі блискуче виконав Хоакін Фенікс.

 

Якщо вас зацікавила тема, шукайте статтю про те, які є докази того, що Ісус Христос є реальною історичною фігурою. (Если вас заинтересовала тема, статью о том, какие существуют доказательства того, что Иисус Христос – реальная историческая фигура.)

Джерело: https://newrezume.info/load/6-1-0-11454?utm_source=email

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

У Дії запрацює нова комплексна послуга для бізнесу: як долучитися до тестування

20 лет назад был подписан Договор о сотрудничестве в использовании Азовского моря и Керченского пролива