in , , , ,

Тотальна війна руйнує все… особливо наші души

Всім привіт!

Завжди смішно дивитися інтерв’ю з росіянами … чи, скажімо, москвичами – тому що в Росії так то «Москва», то «Петербурзький»…. які «важливі»….і потім, довго, довго після цього, «інші росіяни» – які не мають найменшого значення . І «основне правило» полягає в тому, що поки москвичі та «Бургери» задоволені, Пудинг (чи хтось інший при владі) безпечний.

Звичайно, багатьом тут, на «Заході», може здатися «абсурдним» спостерігати за їхніми реакціями та поясненнями на кшталт «перемога буде за нами», і що «перемога буде, коли буде мир». Проте варто мати на увазі: система Путін тримає їх під контролем і за 20 років привчає не лізти в політику – інакше буде жорстке покарання. Крім того, вона вчить їх уже в школах і терпляче годує їх власною версією. Нарешті, країна величезна, населення (швидко зменшується, але все ще) величезне; дуже мало москвичів поки що серйозно відчули війну, а маса подій в україні «дуже-дуже далеко». Отже, чому людей має хвилювати….?

Крім того, хто сказав, що ми тут, на Заході, справді можемо сказати, що «ми» набагато кращі, і що ми самі вирішуємо про наше майбутнє? Останні 20 з гаком років лише 30-40% тих, хто має право голосу, йдуть на вибори; ми залишили нашу олігархію, яка ухиляється від податків, підірвати наші плюралістичні політичні системи, обрали цілі армії корумпованих некомпетентних людей і/або в найближчі два-три місяці збираємося знову переобрати ті самі банди в кількох країнах. І, поклавши руку на серце: скільки «нас», тут, на «Заході», дбає про «Україну»…і навіщо нам?

Літні канікули, нова машина, Олімпіада… все набагато важливіше.

Додайте до цього системне невігластво Pudding, який підтримує підрив нашої політичної системи – тому що: чому наша олігархія та політика повинні припинити співпрацю з Pudding, коли є такі гарні прибутки? – …і не дивно, що ми на порозі скочування в точнісінько таку ж ситуацію, в якій вже перебувають росіяни.

Але, звісно, ​​це ще одна моя вигадка про політику; «це росіяни», а ми «не такі тупі» і «з нами цього ніколи не трапиться»… поверх, “це не для того, що ви натиснули на посилання на саркастозавра”…

Гаразд, гаразд… тоді дозвольте мені «переглянути» події на полях битв за останні три тижні. Я зроблю так, тому що, зрештою, вони призвели до «нової» та «цікавої» ситуації. Таким чином, я почну сьогодні з цього – «замість» з повітряної війни, яка буде наступною.

Викликати шок і благоговіння – передусім на «Заході», і особливо серед рядів наших славетних політиків і головних засобів масової інформації – і замість того, щоб витрачати свої механізовані підрозділи на черговий штурм мінних полів глибиною 20 км і сильно укріплених російських позицій усередині Україну чи нехай бомблять російські плануючі бомби, ЗСУ атакували там, де росіяни зовсім не були готові. У Курську.

Хоча (як широко відомо… або саме тому) він планував саме такий випадок принаймні з 24 лютого 2022 року, і тому все розвивалося згідно з його планом, Пуддинг відреагував, наказавши VSRF розгорнути лише підрозділи з Росії для протидії. . І доручив ФСБ керувати тим стихійним лихом… ем… «АТО».

Генштаб у Москві відреагував, розгорнувши близько 15 000 військових із різноманітних підрозділів, які перебували в Росії та перебували в процесі «відновлення» після того, як зазнали величезних втрат в Україні. Лише частково переобладнаний і укомплектований погано навченими призовниками, VSRF зазнав невдачі, і близько 5000 спочатку залучених військовослужбовців ЗСУ продовжували наступ протягом двох тижнів. Це, мабуть, сприяло діям Групи ВСРФ «Центр» на Донбасі: там, підтримуючи постійні удари авіації з використанням плануючих бомб УМПК, вона продовжила наступ у напрямку Покровська, захопила Нью-Йорк і увійшла до Торецька.

Немає заперечень: ще одна блискуча стратегічна ідея Пуддинга працювала саме за планом… тобто: принаймні остання частина, яка була очевидною принаймні станом на березень цього року . Частина в Курську взагалі не працювала, але: не будемо вдаватися в такі подробиці. Особливо шанувальники пудингу за кордоном, але також і кілька росіян, які читають це, можуть образитися, якщо я висловлю критику їх головного стратега. Зрештою, усі знають, що це не було і ніколи не могло бути провиною Пуддинга: він ніколи не звинувачує у власній корупції або в тому, що його власні губернатори, його власне Міністерство оборони, його власний Генштаб і його власний сектор оборони , знову було доведено як корумпований і некомпетентний.

Нерелевантно, чи не так?

Гаразд, тоді настає «перша найкраща частина»…

Невдовзі стало очевидно, що ФСБ не може набрати достатньо військ ВСРФ, щоб витратити їх на вигнання ЗСУ з Курська. Одна контратака за іншою закінчилася… багато розпещених російських призовників. І багато облаштованих або полонених Ахматів, ФСБ-шників тощо. Відповідно Генштаб у Москві почав виводити підрозділи з північного Харкова, Бехмута та південного Запоріжжя та передислокувати їх до Курська.

Це дуже «смішно», тому що,

а) Це блюзнірство! Пудинг замовив щось інше!

b) Як альтернатива, якщо Пуддінг справді сказав, що ФСБ (і, отже, Генштаб) має відбити український наступ на Курськ, не передислокуючи війська з Донбасу (як повідомляють деякі провідні західні «воєнні спостерігачі»), але тоді

в) «хтось там» – яким може бути лише Генштаб у Москві – почав передислокувати підрозділи з України до Курська, потім

г) про це має знати і ФСБ.

e) Що, у свою чергу, у цьому рядку «новини» означає, що ФСБ знає, що GenStab порушує наказ Пуддінга, але нічого з цим не робить? Навпаки: це підтримує, а Пудингу бреше?

Дійсно, виникає питання: скільки ФСБ – чи хтось інший – про що інформує Пудинга?

Звичайно, наразі має бути абсолютно ясно, що в системі Путіна ніщо, що хтось каже, не варте ні копійки. Єдине, що має значення, це те, хто має останнє слово. (Можливо, Російська Федерація не є винятком із цього правила: усі славні «західні ліберальні демократії» весь час «проповідують воду і п’ють вино»). І, мабуть, Пуддинг є першим, хто (регулярно) порушує власні обіцянки, зобов’язання, плани тощо. Тому це майже напевно буде виглядати абсолютно нерелевантним.

…але… я дивак із тим відомим/сумнозвісним свербінням у мізинці ноги… і «зосереджений на Росії». Отже, давайте відкинемось назад, зробимо глибокий вдих і подумаємо про наступне: звичайно, це, ймовірно, буде «новиною» для багатьох, але незалежно від того, де – у Москві, у Вашингтоні, у Берліні, у Римі, у Лондоні… у Лілонгве , у Сантьяго-де-Чилі, у Ватикані чи в Науру – те, що може почути політик на вершині, те, що йому/їй дозволяють почути його/її найближчі помічники. Немає значення, чи є цей політик на вершині «президентом» чи «канцлером», демократично обраним політиком чи кровожерливим диктатором, ситуація завжди однакова: щоб достукатися до нього/неї, будь-який вид інформація спочатку повинна подолати ряд перешкод, створених чоловіком/жінкою. Іноді це провідні служби розвідки, іноді найближчі помічники та радники, чи високопоставлені особи різних політичних партій… принаймні так само часто це люди, «прості» (зазвичай: жінки) секретарки, які відповідають на телефонні дзвінки. Це «правило № 1» у політиці, і з цього правила немає винятків.

Це призводить до ситуації, коли всі найвищі особи, які приймають політичні рішення, живуть у своєрідній «інформаційній бульбашці».

Можна стверджувати, що масу інформації, яку не досягають, можна назвати «несуттєвою» для прийняття ними рішень. Однак…

… якщо диктатор, чия система правління базується на беззастережній лояльності та підтримці ФСБ (на додаток до тотального контролю над суспільством і всіма державними органами), тоді сама ФСБ не повідомляє, що ФСБ і Генштаб йому брешуть …?

Ну, так, цей «свербіж у моєму мізинці» говорить мені, що це «важливо», коли ФСБ або ховається від Пуддинга, або бреше йому про те, що Генштаб у Москві передислокує підрозділи з України до Курська. З іншого боку, принаймні так само важливо, якщо Пудинга проінформували про це, але він (у 719- й раз) вирішив скасувати власний наказ.

Так чи інакше, оскільки GenStab вивело (з дозволом Пуддинга чи без нього і, отже, ФСБ) 2 -гу бригаду спецназу, 10 -ту бригаду спецназу, елементи 11  бригади ВДВ і 98  дивізії ВДВ, 56- ї бригади спецназу Полк ВДВ (7  дивізія ВДВ), а потім кілька полків 4  танкової, 20- ї та 144  мотострілецьких дивізій, а також принаймні один полк ППО ВКС з України…. щоб назвати лише ті приклади, які спадають мені на думку, «відразу» – і передислокував їх у Курську область, просування ЗСУ – в основному – зупинилося. Тобто: у той час як українці зайняті подоланням численних «кишень» оточених російських військ у своєму тилу, росіяни почали створювати лінії фронту навколо районів, «щонайменше підозрюваних» як під контролем ЗСУ, якщо не блукати їх рейдовими групами.

Вигляд на моніторі, на якому транслюється відео з БПЛА: видно Т-90М одного з підрозділів VSRF, нещодавно перекинутих у південно-західну Курську область – після того, як «дещо привернули увагу» українських FPV.

Кадр із відео, знятого «десь усередині Російської Федерації», на якому зображені БМД 56-го полку ВДВ у процесі передислокації з півдня Запоріжжя в Курську область.

Інша причина полягає в тому, що ЗСУ тим часом має близько 10 000 військових всередині Росії. Це потребує значних матеріально-технічних зусиль, і це напружує систему матеріально-технічного забезпечення до межі: високошвидкісні операції маневрування не тільки швидко виснажують залучених військ, але й ковтають неймовірну кількість боєприпасів і палива (і це «лише боєприпаси та пальне») , тобто не кажучи про воду, їжу, запасні частини, зношеність техніки та бойові втрати….і далі елемент, абсолютно невідомий VSRF: турбота про мирне населення підкорених районів). Більше того, ЗСУ має під рукою лише дві дороги до Суджанського району, а надійну залізничну колію ще не забезпечено…

Так чи інакше, результат (не дивний) такий, як я згадав вище. Останні два дні надходить дуже мало повідомлень про додаткові українські просування: «лише» повідомлення про те, що їхні підрозділи БПЛА дедалі частіше знищують російські механізовані контратаки (і так: зазвичай у районах «далеко за межами лінії фронту», залучених різними онлайн-війнами -картографи).

Отже, перший етап битви під Курськом закінчений. Або, принаймні, «ось-ось закінчиться». Перш ніж ви всі лякаєтеся: це не повинно означати, що ЗСУ «зазнали великих втрат», тим більше, що українці можуть припинити наступ чи захоплення того чи іншого місця. Але часи «безкоштовного роумінгу на 10-25 км за російськими кордонами» минули.

…ось чому я – «нарешті» – почуваюся «вільним» перейти до обговорення останніх подій у сфері повітряної/ракетної війни.

Тепер «Частина 2» – і про останні події в цій повітряній війні.

Щоб зрозуміти наступне, потрібно знати «основи». Основою цієї повітряної війни (і будь-якої іншої) є усвідомлення ситуації. Уже неодноразово пояснював це, але – для новачків – це знання про свої та ворожі можливості, позиції та наміри.

Ситуаційна обізнаність базується на двох факторах — датчиках і об’єднанні даних, і я вже кілька разів пояснював «основи» цих факторів. Таким чином, щоб легше орієнтуватися, особливо новачки в цьому блозі можуть захотіти перевірити раніші функції, такі як Assault Mode Part, 1 , Assault Mode Part 2 , Assault Mode Part 3 , Assault Mode Part 4 , Assault Mode Part 5 і Assault Mode Частина 6, а також серіал Святі, громи та блискавки Частина 1 , Святі, громи та блискавки Частина 2 , Святі, громи та блискавки Частина 3 та Святі, громи та блискавки Частина 4 ….. (думаючи про це, розглядаючи, що означає дотримуйтесь, можливо, ви захочете продовжити зі Знай свого ворога та кілька інших, особливо Синдром Мобуту Частина 3 і Синдром Мобуту Частина 4 …)

Цього разу я піду «нижче»: від ситуаційної обізнаності та злиття даних через створення інтегрованих систем протиповітряної оборони (IADS) до операцій з ракетами «земля-повітря» (SAM). А потім: ЗРК із радіолокаційним самонаведенням (або «важкі ЗРК»).

***

Для початку нагадаю, що коли говорять про датчики, більшість людей відразу згадують про радари. І, звичайно, радари важливі. Однак у сучасній повітряній війні – і з причин, пояснених у функції « Штурмовий режим, частина 3» ще в травні – «інші датчики» тим часом навіть важливіші.

Причина в тому ефекті, який я описав як «ручна лампа на затемненому (футбольному?) стадіоні вночі»: по суті, маса радарів (особливо тих, що мають великий діапазон виявлення) випромінює так багато електромагнітної енергії, і Системи збору розвідувальних даних (ELINT) настільки вдосконалені, що будь-хто, хто вмикає радар, миттєво розкриває положення та тип цього радара. Як би іронічно це не звучало, навіть якщо увімкнення радара «обіцяє» покращити ситуаційну обізнаність (наприклад, оскільки радар може виявити ворожий літак або ракету), насправді це невизначено: немає гарантії, що радар збирається взагалі щось виявити. Але зі 100% впевненістю виявити свою позицію ворожим системам збору ELINT, у свою чергу, призводячи до ситуації, коли вона фактично зменшує власну позицію та покращує обізнаність противника про ситуацію.

Як прийшло?

Незалежно від того, наскільки просунуті, радари залишаються сприйнятливими до належного поводження (або неправильного поводження) з боку їх операторів, до атмосферних умов, топографії та штучних перешкод, до кривизни Землі (тому що… блін, так: Земля кругла!) і до засоби електронної протидії противника. Понад усе, масу довгих радарів легко виявити – зазвичай приблизно вдвічі більше, ніж максимальна дальність виявлення.

У свою чергу, завдяки сучасним ELINT-системам, інша сторона майже на 100% впевнена знати не лише положення радара, але й його тип, а отже, і його можливості – включаючи те, що він може виявити, а що ні.

Ось чому більшість радарів, які розгорнули обидві сторони у цій війні, є «мобільними». Їхня мобільність схожа на «обіцянку кращої живучості». Оскільки, чим мобільніші вони – чим частіше їх можна перерозгортати з однієї точки в іншу – тим більша ймовірність того, що радари раннього попередження/спостереження виживуть (або принаймні «проживуть довше»).

Це з «мобільним» насправді «відносним». За винятком тих, що встановлені на кораблях чи літаках, я не знаю про жодну радіолокаційну систему, що працює в Росії чи Україні, яка може буквально «працювати під час руху». Особливо далекобійні радари (тобто радари раннього попередження/спостереження) все ще є великою та складною технікою. Звичайно, багато з них встановлюються на вантажівках або причепах, їх можна скласти/упакувати за 5-30 хвилин і знову розгорнути в інше місце. Але це єдина причина, чому вони вважаються «мобільними»: після зупинки їх спочатку потрібно стабілізувати та вирівняти, потім відкалібрувати (щоб розпізнавати місцеві топографічні перешкоди, як-от пагорби, наприклад), і лише потім їх можна включити. . Перш за все: під час будь-яких «дій» вони фіксуються на місці.

Те ж саме стосується 99% зенітно-ракетних систем (ЗРК): так, звичайно, всі ті, які зараз розгортають російські та українські збройні сили, є «мобільними», але, за винятком останніх варіантів російсько- зробив ЗРК Tor (яких на озброєнні чи не десяток) не можна «стріляти в русі». Якщо не з інших причин, то тому, що системи наведення їхніх ракет повинні знати, де вони знаходяться (або, точніше: де їх немає) для їх належного функціонування.

У результаті всього цього, плюс через те, що українці збили два дорогоцінні російські радари раннього попередження А-50, обидві сторони у цій війні сильно покладаються на «мобільні» радари раннього попередження.

Наступною проблемою, пов’язаною з цими радарами (за винятком їх фактично дуже обмеженої «мобільності»), є рельєф, рослинність і кривизна Землі. По суті (і занадто спрощено), усі три «змовилися» з метою серйозно обмежити здатність радарів виявляти літаки та/або ракети, що летять на низьких рівнях. Навіть якщо працювати на ідеально рівній місцевості, через кривизну Землі радар, встановлений на «рівні землі», не зможе виявити цілі на відстані більше 45-50 км. Додайте пагорби, дерева, високі будівлі… і вони «закривають огляд радара» в певних напрямках.

Ось чому обидві сторони прагнуть розташувати свої «мобільні» радари на вершинах природних висот — як-от пагорбів — і чому обидві сторони використовують так звані «радари, встановлені на щоглах». Такі системи, як Podlet K1, у випадку з ВКС, наприклад:

«Мобільний» радар Podlet K1 VKS, як видно з його антеною на вершині повністю зведеної щогли.

На жаль, в Україні немає прямого підвіски до Podlet: хоча Pelikan може бути навіть трохи кращим у виявленні та роздільній здатності (і особливо його охолодженні, що неймовірно важливо, враховуючи всю кількість тепла, що виділяється такими системами), йому не вистачає щогли. монтована версія. Ось чому ми знову і знову бачимо, як росіяни використовують «Іскандер-М» або «Ланцети», щоб вражати або щоглові радари 40В6М С-300 PSU, або радари TRML-4D українських ЗРК IRIS-T. Тому що, особливо ближче до лінії фронту (скажімо: менш ніж за 50 кілометрів від неї), БП «не має нічого кращого» для сканування на малій висоті над полем бою.

Pelikan — один із найсучасніших радарів на озброєнні PSU — як його бачили під час атаки атакуючим БПЛА Lancet у червні 2023 року.

Не дивно, що знищивши «ближній щогловий радар» – або російськими протирадіолокаційними ракетами Х-31, або «Іскандерами», «Ланцетами», або навіть керованими артилерійськими снарядами «Краснопіль», або AGM-88 HARM, випущеними українськими Су-27, або за допомогою РСЗВ M142 HIMARS або M270, або за допомогою ударних БПЛА, або за допомогою артилерійських снарядів – це одна з перших речей, які робляться щоразу, коли одна чи інша сторона планує будь-яку «спеціальну» операцію.

Наступна дія, яка зазвичай виконується після або приблизно в той самий час, коли атакують «радар, встановлений неподалік» — це прямий удар по ворожим ЗРК. Існує багато «шкіл думки» про те, як це потрібно робити, чи «зробити належним чином», чи «зробити найефективнішим способом», «але», тим часом (після деяких «експериментів» у 2022 році), у Росії та Україна насправді це рідко робить літаками. Замість цього обидві сторони воліють «кинути» на ворожі ЗРК якісь тактичні балістичні ракети «Іскандер-М», «Точка-У» чи ATACM. Оскільки це простіше, безпечніше та заощаджує багато часу, водночас – як правило – забезпечує вищий ступінь успіху. В якості альтернативи, залежно від наявності, PSU може розгорнути деякі зі своїх ракет Storm Shadow of SCALP-EG для таких цілей, тоді як росіяни тим часом часто розгортають для таких цілей свої ударні БПЛА Lancet.

У цьому відношенні є такі плюси та мінуси: більшість старих систем включають один радар раннього попередження/спостереження та один радар керування вогнем (або два радари керування вогнем, як у випадку з MIM-23 HAWK виробництва США). , експлуатується ПДУ). Значить: зазвичай «досить» вивести з ладу один, можливо, два радари, і вся ЗРК виводиться з ладу. Він може мати 100+ ракет на своїх пускових установках і 100+ перезарядок під рукою, але не може стріляти, оскільки його радари не працюють.

Ось чому (на основі досвіду бойових дій у В’єтнамі та на Близькому Сході кінця 1960-х і початку 1970-х років), починаючи вже з таких «старіших» радянських систем, як «Оса-АК/АКМ», потім «Бук», а потім С-300В (не кажучи вже про новіші «Тунгуску», «Тор», «Панцир» тощо), РЛС керування вогнем додавали до кожної їх «мобільної» пускової установки. Так з’явився так званий «TELAR»: транспортно-монтажна пускова установка з радаром.

Очевидно, що виведення з ладу таких об’єктів ЗРК є «трохи» складнішим, оскільки воно вимагає майже одночасного влучення як в радар раннього попередження/огляду, так і в радар управління вогнем і TELAR – у той час як усе більш вдосконалене обладнання об’єктів ЗРК уможливлює їх все більш нерегулярне розгортання.

Наприклад: під час війни у ​​В’єтнамі однією з головних загроз для повітряних сил США над Північним В’єтнамом була система ЗРК радянського виробництва С-75 (кодове ім’я ASCC/НАТО «Керівництво SA-2»). Це було «просто»: один радар раннього попередження, один радар керування вогнем (SRN-75, він же «Fan Song» для західних) і шість пускових установок. Вибив СРН-75 і весь ЗРК став марним. І, щоб зробити все ще простіше, радянська влада зазвичай розгортала їх у так званій схемі «риби-зірки», яку було легко виявити з повітря.

Розвідувальна фотографія місця розташування ЗРК С-75 (SA-2) у Північному В’єтнамі 1966-1967 років. Завдяки «шляхам», які використовуються для розгортання обладнання та перезарядки ракет, його було відносно легко побачити зі значної відстані. Крім того, його єдиний радар керування вогнем SRN-75 («Fan Song») завжди розташовувався в його центрі: вибили його, і весь об’єкт був виведений з ладу.

На цій війні нічого подібного немає. Навіть старі українські (або колишні польські) С-125 («СА-3 Гоа») більше не розгортаються подібним чином і часто мають по два, а то й три РЛС керування вогнем на один об’єкт.

Дійсно, найпоширенішим «важким» ЗРК на озброєнні обох сторін є «Бук» («SA-17 Grizzly»). ЗРК «Бук М3» (під керуванням ВКС) має радар раннього попередження/огляду, а також один радар керування вогнем на кожному з чотирьох-шести TELAR. Навіть старіший «Бук М1» (яким керує PSU) має такий радар раннього попередження/спостереження, а також радари керування вогнем принаймні на двох TELAR. Означає: можна вивести з ладу радар раннього попередження/спостереження та один із TELAR, але сайт залишається в робочому стані, доки всі його TELAR не вимикаються.

TELAR ЗРК “Бук М3”. За винятком шести (з максимум 12) каністр/контейнерів з ракетами, на передньому плані праворуч чітко видно його радар керування вогнем – і кожен окремий TELAR цієї системи має один.

І щоб це зробити, спершу їх потрібно знайти, тому що ніхто більше не настільки дурний, щоб вишикувати всі TELAR перед або позаду радара керування вогнем або розташувати їх у красиве коло навколо нього…

Ще одна перевага додавання кількох радарів керування вогнем полягає в тому, що (звичайно, також завдяки підтримці все більш досконалих комп’ютерів) вони дозволяють одночасно вражати все більшу кількість цілей. Наприклад: у той час як старі С-75 могли вражати лише одну ціль за один раз (і обстрілювати її окремими ракетами з шести різних пускових установок), ЗРК «Бук М1», схожий на розгорнутий ПСУ (і незалежно від того, чи все ще ведеться вогонь оригінальними ракетами чи Ракети RIM-7 Sea Sparrows/Aspide) можуть одночасно вражати 3 або 4, направляти три ракети на кожну з них і одночасно відстежувати 24 інші цілі. І насправді це відносно застаріла система, тому що такі речі, як PAC-2, PAC-3 або IRIS-T, на 40 років вдосконаленіші.

Ось про «основи». Тепер давайте подивимося, як це застосовано в деяких нещодавніх боях.

Перша – і, мабуть, найочевидніша – кампанія, яку українці ведуть проти росіян в окупованому Криму. Він проводиться з пізньої весни 2023 року. Його первісною метою було виведення з ладу комплексної системи протиповітряної оборони (ЗРС) 31  дивізії ППО ВКС.

На початку війни це включало кілька радіотехнічних підрозділів (обладнаних радарами раннього попередження/огляду, системами радіоелектронної боротьби та системами зв’язку) і п’ять полків, які володіли С-400 і Буками М3 – усі вони добре захищені кількома короткими панцерами. системи протиповітряної оборони далекого бою (SHORAD) або «системи озброєння близького розташування» (CIWS).

Тепер, оскільки, як наполягають промисловці PRBS з Pudding, «НАТО забезпечує нескінченні постачання новітньої зброї та технологій» в Україну – у формі обмеженої кількості 30-40-річних MGM-140 ATACM та різних версій ракет для M142 HIMAR, українцям знадобилося близько десятка великих атак і більше року, щоб знищити цей IADS. Вони б вибили один ЗРК С-400, щоб нанести удари, наприклад, по іншим цілям в районі Джанкоя або в Севастополі. Кілька днів потому росіяни замінили зруйноване обладнання, перезавантажили свій IADS, і він знову запрацював. Потім, через кілька тижнів, українці повторили б навчання… і росіяни привезли б нові місця розташування та відновили свою IADS….зрештою, за останні 14 місяців українці знищили так багато 31- ї дивізії протиповітряної оборони ( включаючи саму штаб-квартиру та систему автоматичного тактичного управління «Фундамент-М»), і так багато замін, що росіяни були змушені вивести всі свої вцілілі засоби протиповітряної оборони з Джанкоя та сформувати Севастополь назад у район Приморсько-Керчі, а потім до посилити це своєю єдиною оперативною системою ЗРК С-500 для захисту морського руху через Керченську протоку та Керченський міст. Тому що: вони можуть вивести свій флот із Севастополя до Новоросійська, без проблем. Але вони не можуть «вилучити» важливу опору у своєму матеріально-технічному забезпеченні Криму та військ VSRF у південному Херсоні: вони повинні підтримувати їх поповнення через міст та через залізничні пороми.

Минулого тижня українці знову поцілили в одну з установок ЗРК С-300 саме в цьому районі. Таким чином і після (принаймні) 14 місяців подібних операцій вони буквально «просвердлили великий коридор» у російській IADS…. а потім, вранці 22 серпня, випустив принаймні одну «протикорабельну» ракету R-360 Neptune: вона влучила в пором Conro Trader (який ледве пережив дві попередні атаки), оскільки він перевозив 30 цистерн з пальним. Підпалили, судно затонуло біля причалу: рятувальні роботи тривають, але навіть якщо росіяни очистять причал – наразі у них немає поромів, щоб замінити цей, і, здається, вони не довіряють собі рухати потяги з паливними цистернами над Керченським мостом…

Начебто цього було недостатньо, приблизно в той самий час українці врахували той факт, що ВКС створила ще один «ЗРК-коридор» на півночі, оскільки вона вивела звідти ЗРК, щоб посилити протиповітряну оборону Криму, і провела Удар БПЛА по сміттєзвалищу ФАС РФ у Пролетарську (Ростовсько -Дненська область; каламбур): це викликало такий пожежа, що вогонь вийшов з-під контролю і почав з’їдати весь комплекс, перед тим, як поширитися на місто Пролетарськ.

На «краще», я думаю, о 05:00 23 серпня українці знову вдарили по сайту, маючи на меті підірвати одну з цистерн з гасом… останнє, що я чув (сьогодні рано вранці), близько 30+ Горіло понад 70 танків, і росіяни припинили спроби загасити пожежу.

Пожежі в Пролетарську ще не вщухають…

Приблизно в той же час (тобто також вранці 22 серпня) українці скористалися ще одним «коридором ЗРК», пробуреним у російській IADS за цей час, щоб завдати великого удару БПЛА по АВ Маринівка, приблизно за 400 км на схід від Сєвєродонецька. і 70 км на захід від Волгограда.Сама по собі Маринівка була нічим особливим там після попередніх ударів українських БПЛА по АБ Морозовськ.

Тепер PRBS-промисловці Pudding спочатку пояснили, що в Маринівці взагалі нічого не постраждало; потім, що всі літаки вилетіли вчасно тощо… зрештою, супутникові фотографії, доступні приблизно через 36 годин, показали, що цю авіабазу було повністю розгромлено. Підірвані об’єкти технічного обслуговування, сховище ГСМ та боєприпасів, знищено щонайменше 2 Су-34 та 1 Су-24, щонайменше пошкоджено 2 Су-34 та 1 Су-24. Що робить це найуспішнішим українським ударом БПЛА по будь-якій російській авіабазі… на сьогодні.

Кілька пошкоджених Су-24 і Су-34 всередині «ангарів», зроблених із тонких металевих листів, як видно на Маринівці АВ після удару, який зруйнував більшу частину цього об’єкта, рано 22 серпня.

Нарешті сьогодні рано вранці Україна застосувала свій новітній ударний БПЛА «Паляниця» з дельтоподібним крилом, щоб вразити та підірвати склад боєприпасів у Воронезькій області.

…. все це, насправді, «нічого нового». Швидше «кумулятивний ефект» системної та тривалої кампанії «буріння коридорів» у російській IADS. І, оскільки росіяни просто не можуть «надрукувати» нові ЗРК С-400, а С-500 запізнюється на роки… це «просто мало статися», рано чи пізно.

***

Це приблизно «стратегічний та оперативний рівні». Далі я збираюся обговорити тактичну повітряну війну за останні кілька днів (і тижнів), що також пояснить, чому я почав цю тему з такої кількості обговорень про ЗРК із радіолокаційним самонаведенням. Отже, «продовження буде»…

Час поновити інформацію щодо нашого збору для 151-ї окремої механізованої бригади ЗСУ, яка зараз воює в районі Покровська.

«Наперед» оновлена ​​інформація про колекцію та поточні результати.

Ми розпочали цей збір 7 серпня . Ви були такі люб’язні, що зрозуміли терміновість, і таким чином до 12 серпня ми зібрали загальну суму 15 256 доларів США, з яких 8 665 84 доларів США через PayPal і 190 478 58 гривень через банківський рахунок.

Початковим наміром було придбати Mitsubishi L200 Rickshaw. Як це часто трапляється на війні, «жоден план не витримає зустрічі з ворогом», тому Анастасія отримала натомість Nissan Navara. Машину привезли з Великобританії (тому кермо з правого боку кабіни) в Україну, відремонтували та перефарбували, а потім відправили (по потягу) в Дніпро, для доставки до 151-ї механізованої. Це фото автомобіля по прибутті туди:

На той час у нас були такі витрати:

  • вартість автомобіля: GBP 4700,— (або 249100,— грн.)
  • доставка по Україні: EUR 580,— (або 26 564,— грн.)
  • обслуговування та ремонт: 17 050 грн.,—
  • доставка до 151-ї (тобто перевалка зі Львова до Дніпра): 5700 грн,—

Це загалом 7190 доларів США або 298 414 грн.

У вівторок машину «офіційно передали» 151-й механізованій:

Під час організації передачі Анастасії повідомили, що тому ж підрозділу 151-ї необхідна деяка додаткова техніка, зокрема генератор та зарядний пристрій. Як зазначено в Оновленні 3 , їх вартість склала 49 847 грн.

Анастасія була так люб’язно все завантажити та налаштувати, що після передачі задня частина кабіни виглядала так (включаючи картонні коробки з генератором та зарядним пристроєм):

Тож завдяки ВАМ – вашим пожертвам, вашим коштам – 151-ша механізована бригада ЗСУ отримала «як новенький» позашляховик Navara, генератор та зарядний пристрій.

Тепер, коли приїхав за Наварою, старий позашляховик L200 151-го підрозділу виглядав так:

…і потребувала нової пари передніх стійок, передніх амортизаторів, нової правої листової ресори тощо…. «Повне одкровення», я рекомендував повний ремонт. Тим паче, що один з амортизаторів був зламаний, а одна з шин… ну, «начебто не зовсім придатна для руху в мирний час»:

Панове сказали, що вони можуть впоратися з більшістю проблем (і, мабуть, на початку цього року я проїхав понад 300 км зі зламаним амортизатором). Плюс, ну, на жаль, ситуація в Покровському районі така, як є. Таким чином, вони поспішали. L200 отримав «лише кілька дрібних ремонтів» і пару нових шин, які були доступні «на місці».

Ціна: 17 300 грн.

….і вони пішли, прямо в битву, з «як новою» Novara та «мінімально відремонтованим» L200 (але тепер «вдягнувши» пару нових шин).

Майже немає потреби це говорити, панове з 151-го механіка всі надсилають своє ВЕЛИКЕ ДЯКУЮ!!

***

Після всіх цих витрат рахунок виглядає так:

  • PayPal: 5 021 86 доларів США
  • Банківський рахунок: 80 146 грн.— (це 2 292 дол. США), та
  • готівка: 15 000 грн (горище від різного зняття на оплату ремонту та обслуговування, яке потрібно було платити готівкою).

Загалом, завдяки тому, що ви були такими добрими та готовими допомогти, у нас залишилося: 7313 доларів США.

Якщо ніхто не заперечує, а враховуючи, що 151-а більше нічого не вимагала, то Анастасія зараз готується придбати другий позашляховик для цієї ж частини 151-ї механізованої. Причина проста: позашляховики менші та швидші за вантажівки, тому їх важче вразити для російських FPV, а також вони кращі на бездоріжжі (майте на увазі: влітку їздити по бездоріжжю «легко», але незабаром вони будуть осінь з глибокою багнюкою, а потім і зима…).

Цього разу Анастасія націлена на Nissan X-Trail: здається, є такий у кращому стані, ніж ця Navara, та й швидше його придбати.

Сподіваюся, це добре для всіх: якщо хтось має під рукою кращі рішення (наприклад: знає когось, хто може запропонувати «кращий» автомобіль?) або не погоджується з цим рішенням, будь ласка, повідомте мені про це в коментарях. .

І, якщо є зацікавленість у продовженні збору для 151-го Mech (як згадувалося раніше, я хотів би, щоб ми всі «прийняли» цю одиницю та допомагали їм далі), ми можемо продовжувати робити це через PayPal, щоб:

…принаймні до тих пір, поки влада не оформить Анастасію статус волонтера: тоді ми переходимо до наступного пов’язаного «проекту».

***

***

Окрім допомоги 151-му МЕХ, минулого тижня ми також підтримали збір для 209-го батальйону 113-ї бригади територіальної оборони (див. нижню частину «Оновлення 3» тут ).

Як завжди, ви всі були просто фантастичними, і Едуард Бургардт отримав таким чином близько 2000 євро, — – за допомогою яких він налагодив ремонт та обслуговування позашляховика цього підрозділу.

ОСОБЛИВА ДЯКУЮ!!

Очевидно, далі буде більше: я збираюся тримати вас в курсі зусиль Анастасії щодо другого позашляховика для 151-го, а також продовжу перевіряти, чим ще ми можемо допомогти.

© 2024 Том Купер

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Правова держава повинна мати й незалежне судочинство

Синод РПЦ осудил решения Киева в отношении православной церкви