in , ,

ТАКА НЕБЕЗПЕЧНА ПРОФЕСІЯ – АДВОКАТ ПО СІМЕЙНИМ СПРАВАМ…

ХТО І ЯК ЗАГРОЖУЄ ЮРИСТАМ У СПРАВАХ ПРО РОЗЛУЧЕННЯ І ПОДІЛ ШЛЮБНОГО МАЙНА  

За даними соціологічних досліджень в США адвокати у сімейних справах стикаються з такою ж кількістю погроз та насильства, як і юристи у сфері кримінального судочинства. 

У 2017 році у штаті Вісконсін чоловік убив адвоката своєї дружини, яка хотіла розлучатися за американськими законами, а не за звичаями народу хмонгов, до якого належала пара. У 2018 році в Арізоні від рук озлобленого чоловіка загинули два помічники адвоката та психіатр, які допомогли отримати розлучення його дружині. А ще юристи у сімейних справах постійно одержують погрози, їм проколюють шини, розбивають вікна, телефонують ночами.

На очах адвоката з Канзасу, який займався поділом подружнього майна, чоловік застрелив свою дружину, а потім убив себе. Юристу з Айови у телефонній розмові обіцяли зґвалтувати його неповнолітню дочку.

“Це ризик, на який ви йдете, коли займаєтеся дуже конфліктними та емоційними справами”, – розповів адвокат з Аляски, який вирішив призупинити свою практику. На адвокатів часто дивляться як на причину всіх проблем, бо є бажання знайти головного винуватця у сімейних конфліктах. Правозахисники зазначають, що у людини можна багато чого відсудити, але коли мова заходить про її дітей, спрацьовує нездоровий захисний механізм.

В особливій зоні ризику знаходяться адвокати, які представляють інтереси жертв домашнього насильства. Протилежна сторона схильна до агресії та звикла контролювати свого партнера.

Втім, незважаючи на постійні загрози, реальне насильство застосовується до адвокатів досить рідко.  Зазвичай обмежуються негативними відгуками на сайтах адвокатських рейтингів чи соціальних мережах, необґрунтованими скаргами в адвокатські асоціації, скандалами в суді або офісі юриста.

Президент Американської академії адвокатів у шлюбно-сімейних справах Меделін Марзано-Лесневич зазначає, що цю тему недостатньо обговорюють у професійних колах. Юристи рідко змінюють свою поведінку через загрози і , зазвичай, не сприймають їх серйозно. Втім, експерти з самооборониі вважають це помилкою.

Загрози юристам поширені і в Росії. Одному адвокату підкидали голубів з відірваними головами, Іншого закрили у вбиральні, аби він не зміг потрапити на засідання у справі про розділ шлюбного майна.. Довелося кликати на допомогу судових приставів, Ще одному адвокату дружина клієнта обіцяла “закопати”. Нерідко лякають “чеченськими ліквідаторами”, навести порчу тощо. А ще палять автівки, проколюють шини. Жінкам бажають, щоб у них “випало геть усе волосся….”

Експерти з питань особистої безпеки радять адвокатам:

  • Закривайте двері до кабінету, якщо ви знаходитесь в офісі на самоті.
  • Не зустрічайтеся з агресивними наодинці, обов’язково запрошуйте свідків або охорону. Ще один варіант — бачитися лише у суді
  • Якщо ви працюєте зі складними справами і вам постійно надходять загрози, встановіть металодетектор під час входу в офіс, приймайте відвідувачів лише за записом, у всіх клієнтів перевіряйте документи.
  •  Встановіть “тривожну кнопку” в офісі.
  • Завжди будьте ввічливі, спокійні, не реагуйте на провокації.
  • Видаліть свої соціальні мережі або закрийте доступ до них. В Інтернеті не вказуйте особистої інформації.
  • Не ставтеся до загроз легковажно, не зволікайте із зверненням до правоохоронних органів.

За матеріалами іноземної преси

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

СУЧАСНИЙ ПОГЛЯД НА СТАРОДАВНЕ ПРАВО – ЛЕГАЛІЗОВАНИЙ ДЕРЖАВОЮ ПРАЙС-ЛИСТ НА ЗЛОЧИНИ

Мінюст створює перешкоду прийняттю незаконних правових норм.