У Національному банку України заявили, що наразі не існує можливості фінансово обмежувати людей, які ухиляються від мобілізації, – передає УНІАН.
«У рамках того законодавчого поля, яке існує на сьогодні, я, відверто кажучи, такої можливості не бачу. На сьогодні будь-яка інформація, яка є в банках і стосується кожної конкретної особи, може розкриватися тільки в окремих випадках. У більшості випадків – за рішенням суду. Тобто, окремі правоохоронні органи мають більше можливостей, але все ж таки вони не безмежні», – сказала заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова в ефірі «Ми-Україна».
Вона зазначила, що Україна представляє себе як цифрову країну, тому їй не варто вдаватися до «таких фінансових репресій».
«Мають бути задіяні інші механізми. Я не військова, але я думаю, що ті бази даних, які мають наші воєнкоми, ті плани мобілізації – всього цього можна в цивілізований спосіб досягти», – додала Рожкова.
Своєю чергою голова НБУ Андрій Пишний заявив, що Національний банк України готовий долучитися до консультацій у Верховній раді щодо фінансових норм законопроєкту про мобілізацію.
«Я думаю, що в процесі його опрацювання в парламенті у нас повинні відбутися дискусії та обмін думками», – сказав він.
Як зазначив Пишний, питання мобілізації не входять до компетенції НБУ, оскільки це – питання Кабміну, Міноборони та Генштабу. Але в законопроєкті передбачені фінансові обмеження для ухилянтів, тому НБУ готовий включитися в процес.
Нагадаємо, раніше Кабмін вніс в парламент законопроєкт, який передбачає скасування в Україні такого поняття як обмежено придатний до військової служби. Згідно з ним, чоловіків можуть розподіляти на придатних та непридатних. Також законопроєкт передбачає:
- зменшення призовного віку до 25 років;
- удосконалення процедури військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
- скасування строкової військової служби і запровадження для всіх громадян молодше 25 років базової загальновійськової підготовки;
- обмеження прав людей, які ухиляються від взяття на військовий облік та проходження військової служби.
Днями у Комітеті Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони і розвідки повідомили, щорозглядають цей законопроєкт постатейно. Рішення можуть ухвалити вже 8-9 січня.
Коментарі
Loading…