in , ,

Чи зможуть банки фінансово обмежувати ухилянтів від мобілізації: позиція НБУ

У Національному банку України заявили, що наразі не існує можливості фінансово обмежувати людей, які ухиляються від мобілізації, – передає УНІАН.

«У рамках того законодавчого поля, яке існує на сьогодні, я, відверто кажучи, такої можливості не бачу. На сьогодні будь-яка інформація, яка є в банках і стосується кожної конкретної особи, може розкриватися тільки в окремих випадках. У більшості випадків – за рішенням суду. Тобто, окремі правоохоронні органи мають більше можливостей, але все ж таки вони не безмежні», – сказала заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова в ефірі «Ми-Україна».

Вона зазначила, що Україна представляє себе як цифрову країну, тому їй не варто вдаватися до «таких фінансових репресій».

«Мають бути задіяні інші механізми. Я не військова, але я думаю, що ті бази даних, які мають наші воєнкоми, ті плани мобілізації – всього цього можна в цивілізований спосіб досягти», – додала Рожкова.

Своєю чергою голова НБУ Андрій Пишний заявив, що Національний банк України готовий долучитися до консультацій у Верховній раді щодо фінансових норм законопроєкту про мобілізацію.

«Я думаю, що в процесі його опрацювання в парламенті у нас повинні відбутися дискусії та обмін думками», – сказав він.

Як зазначив Пишний, питання мобілізації не входять до компетенції НБУ, оскільки це – питання Кабміну, Міноборони та Генштабу. Але в законопроєкті передбачені фінансові обмеження для ухилянтів, тому НБУ готовий включитися в процес.

Нагадаємо, раніше Кабмін вніс в парламент законопроєкт, який передбачає скасування в Україні такого поняття як обмежено придатний до військової служби. Згідно з ним, чоловіків можуть розподіляти на придатних та непридатних. Також законопроєкт передбачає:

  • зменшення призовного віку до 25 років;
  • удосконалення процедури військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів;
  • скасування строкової військової служби і запровадження для всіх громадян молодше 25 років базової загальновійськової підготовки;
  • обмеження прав людей, які ухиляються від взяття на військовий облік та проходження військової служби.

Днями у Комітеті Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони і розвідки повідомили, щорозглядають цей законопроєкт постатейно. Рішення можуть ухвалити вже 8-9 січня.

Рейтинг публікації

Written by ysp2008

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Стрес і хвороби відступлять: 12 щоденних звичок можуть суттєво зміцнити здоров’я

150 тис. доларів за домашній арешт: заступник голови ФПУ намагався дати хабар суддям