Усім нам відомий сюжет роману Володимира Набокова “Лоліта”. Це захоплююча історія. Автор роману восемь разів був номінований на Нобелевську премію з літератури (1963; 1964; 1965; 1966; 1968; 1969; 1970; 1971).
Але була справжня історія Лоліти, з якою здебільшого автор запозичив ідею роману. І оригінал був більш трагічний.
Життя з розбещеником, який вдавався батьком: історія справжньої «Лоліти»
Все почалося з безневинної витівки маленької дівчинки. Учениця 5-го класу Саллі Хорнер намагалася вкрасти зошит із магазину. Сам зошит їй був не потрібний, але дуже хотілося подружитися з дівчатами з класу. А ті поставили умову: хочеш потрапити до компанії — стягни щось із магазину. Хорнер росла в небагатій сім’ї та ще й без батька з мамою. Папа Хорнер наклав на себе руки кілька років тому, і, звичайно, в Кемдені про це знали всі.
Повернути справу Саллі так і не вдалося: її буквально спіймав за руку чоловік, пригрозивши, що матиме великі проблеми, адже він агент ФБР. Якщо вона не робитиме все, що він каже, то потрапить до в’язниці! Налякана до напівсмерті, Саллі пообіцяла дотримуватися всіх його наказів. Шантажистом виявився 50-річний Френк Ласалле, механік, який лише півроку тому сам вийшов із в’язниці, де він сидів за приставання до дівчат 11–14 років.
Саллі Хорнер тоді й не здогадувалася, що потрапить у сексуальне рабство до цієї людини, набагато більше вона побоювалася, що про її провину дізнається мати чи її заберуть у в’язницю. Через кілька місяців Ласалле зажадав представити його мамі – Саллі мала сказати, що він батько двох її однокласниць. За його словами, Саллі мала вирушити з ним у тривалу подорож до Атлантик-Сіті за наказом ФБР, але оскільки місія таємна, мамі вона мала збрехати, що це просто поїздка на канікули з однокласниками. Елла Хорнер погодилася відпустити дочку: їй дуже хотілося, щоб дівчинка відпочила влітку, а сама вона не могла дозволити звозити її кудись до моря.
Поїздка
Так Саллі Хорнер і Френк Ласалле вирушили колесити США. Спочатку Хорнер дзвонила мамі і розповідала, як проводить час. Спочатку Елла вірила дочці, але до кінця липня у неї закралися сумніви, і вона зв’язалася з поліцією, яка кинулася шукати дівчинку.
Життя з розбещеником, який вдавався батьком: історія справжньої «Лоліти»
Ласалле втік з Атлантік-Сіті і вирушив до Балтімора, де зґвалтував дівчинку. З того часу він робив це регулярно, постійно загрожуючи їй, що, якщо вона не буде слухняною, він розповість про крадіжку в магазині, і тоді їй точно не привітатиметься. З початком навчального року Ласалле записав дівчинку до школи, використовуючи вигадані імена, – він видавав себе за батька. Вони жили там близько півроку, але пізніше залишили ті місця і вирушили до Далласу, штат Техас. Протягом цього часу Саллі продовжувала вірити, що Ласалле — агент ФБР. У Далласі пара оселилася у трейлерному парку, і Хорнер пішла до іншої школи.
Хоча Саллі була потайливою дівчинкою, вона зважилася розповісти про ситуацію своїй однокласниці, і та жахнулася. Дівчинка переконала Хорнер, що те, що вони роблять із Ласалле, — погано, і Хорнер почала намагатися уникати сексу. Пізніше про цей зв’язок дізналася і жінка, яка живе поруч із Ласалле та Хорнер. Вона й повідомила поліцію. Ласалле не чинив жодного опору під час затримання, хоча до останнього намагався переконати служителів закону в тому, що він батько дівчинки.
Вже вдома, в Кемдені, Саллі, яка провела в полоні майже два роки, як і раніше, відмовлялася визнаватись у тому, що Ласалле ґвалтував її, бо боялася, що всі дізнаються про те, що вона намагалася вкрасти зошит із магазину. Тільки коли малу заспокоїли і запевнили, що їй нічого не буде, вона погодилася поділитися всім, що сталося.
Френка Ласалле засудили до 35 років ув’язнення.
Він помер у в’язниці, але хорошого кінця в цій історії все одно не сталося.
Смерть
Прокурор округу Кемден рекомендував Хорнерам покинути цей район та розпочати нове життя під чужими іменами. Елла відмовилася. Саллі переживала важкі часи: однокласниці труїли і знущалися з неї, а психологічна допомога жертвам сексуального насильства не допомагала.
Через два роки 15-річна Хорнер вирушила з другом у літню поїздку на берег Нью-Джерсі. Вона почала зустрічатися із 20-річним хлопцем на ім’я Едвард Бейкер, видаючи себе за сімнадцятирічну. Невідомо, чи вийшло б у них щось, — машина Бейкера потрапила в аварію, і Хорнер не пережила отриманих травм. Кажуть, Ласалле надіслав букет на похорон дівчинки.
Джерело: https://newrezume.org/load-16-1-0-3144
Коментарі
Loading…