in

Засекречення судового рішення про конфіскацію «грошей Януковича» — нонсенс

Той факт, що рішення Краматорського суду про конфіскацію «грошей Януковича» досі засекречене — нонсенс. Українці мають повне право знати, на підставі чого його ухвалювали. Адже, якщо прокурори допустились процесуальних порушень, Янукович легко оскаржить вирок у міжнародних судах.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (телеканал ZIK) висловив голова антикорупційного комітету ВР Єгор Соболєв.

Рішення про конфіскацію «грошей Януковича» Краматорський суд ухвалив дуже швидко — всього за два тижні. Однак сам цей вирок досі засекречений. «Це унікальна історія і нонсенс. Адже рішення суду приймається іменем України і Україна мала б повне право знати, у чому воно полягало, хто і на підставі чого його ухвалював», — наголосив Є. Соболєв.

Звичайно, є дані, що законодавство вимагає засекречувати. Однак інформація про те, як держава конфіскувала вкрадені у її ж громадян гроші, очевидно, до таких не належить. «Ми вирішили, що, очевидно, доведеться йти в суд. Адже це вже не перша історія, коли військова прокуратура в такий спосіб приховує від суспільства інформацію», — зазначив депутат.

Ні в кого не має сумнівів, що ці гроші точно привласнені «сім‘єю» Януковича. Однак все ж у будь-якому провадженні потрібно дотримуватись законодавчих вимог. «Рішення має ґрунтуватися на доказах — якщо забираються кошти, зароблені злочинним шляхом, має бути доведено, що вони такими є. У цьому ж випадку, як я розумію, піймали підставну особу і заставили взяти на себе провину, бо його паспорт вже і так засвітився в операціях. Тому Генпрокурор Юрій Луценко, разом із військовим прокурором Анатолієм Матіосом та із суменознаменитим прокурором Костянтином Куликом швиденько провернули усю операцію і дуже цим пишаються», —  вважає голова антикорупційного комітету.

Безперечно дуже добре, що кошти, буцімто, повернули. Однак, якщо це зробили в обхід законних норм, юристи Януковича можуть оскаржити рішення в міжнародних судах. «Для міжнародного правосуддя порушення процедури є не менш важливим, ніж сам склад злочину», — підкреслив Є.Соболєв.

Джерело: ЮВУ

Рейтинг публікації

Written by admin

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Кримського екс-прокурора судитимуть за держзраду

Законодавство про зняття судимості за тяжкі злочини можуть пом’якшити