Сьогодні, 19 серпня, суддя Вищого антикорупційного суду затвердила угоду про визнання винуватості, укладену між прокурором САП та обвинуваченим – засновником підприємтсва. Його, разом із групою осіб, обвинувачували у незаконному заволодінні землями державної власності сільськогосподарського призначення, що знаходяться у Київській області.
Обвинувачений визнав себе винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 209 КК України.
Тож, на підставі угоди про визнання винуватості, йому призначено покарання із застосуванням ст. 69 КК України у виді позбавлення волі строком на 5 років.
На підставі ч. 2 ст. 75 КК України суд ухвалив рішення звільнити обвинуваченого від відбування основного покарання у виді 5 років позбавлення волі з випробуванням, встановивши іспитовий строк 3 роки.
На нього також покладено обов’язки:
– періодично з’являтися для реєстрації до уповноваженого органу з питань пробації;
– повідомляти уповноважений орган з питань пробації про зміну місця проживання, роботи або навчання;
– не виїжджати за межі України без погодження з уповноваженим органом з питань пробації.
Заставу у розмірі 5 млн грн, яку було внесено за обвинуваченого, за згодою заставодавця було перераховано на підтримку Збройних Сил України;
Додатково за умовами угоди про визнання винуватості обвинувачений зобов’язаний:
– співпрацювати у викритті кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 209, ч. 3 ст. 209, ч. 2 ст. 364, ч. 1 ст. 366 КК України, які розслідуються детективами НАБУ, шляхом надання під час його судового розгляду правдивих викривальних показань щодо осіб, причетних до вчинення вказаних кримінальних правопорушень;
– зробити внесок на офіційний рахунок, відкритий Національним банком України, на підтримку Збройних Сил України (Проєкт UNITED24 «Армія Дронів») упродовж 30 днів після затвердження угоди Вищим антикорупційним судом у розмірі 5 млн грн та упродовж року після затвердження угоди ‒ 2,5 млн грн.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку з урахуванням особливостей, передбачених ч. 4 ст. 394 КПК України, та обмежень, визначених у ч. 2 ст. 473 КПК України, упродовж 30 днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Вищий антикорупційний суд до Апеляційної палати Вищого антикорупційного суду.
Джерело:
https://hcac.court.gov.ua/hcac/pres-centr/news/1653425/
Коментарі
Loading…