in

Україна в Курську: урок стратегічної зухвалості

Переслали цей електронний лист? Підпишіться тут, щоб дізнатися більше

Раптовий наступ України на Курськ не тільки застав Росію зненацька, але й шокував її союзників, оголивши контраст між українською сміливістю та боязкістю Заходу.

26 серпня

 ЧИТАТИ В ДОД 

Українська атака на Курськ у Росії, яка триває вже третій тиждень, стала тактичною та оперативною несподіванкою для росіян. Для цього є багато причин, зокрема те, що Росія не зібрала всі наявні дані розвідки, щоб передбачити українську атаку, український план обману та несмиренність з боку режиму Путіна та військових.

Здивували українці і своїх прихильників на Заході. Значною мірою це сталося через те, що Україна навмисно приховувала деталі атаки на Курськ, щоб зберегти оперативну безпеку, збільшити свої шанси зненацька та шокувати росіян, захиститися від завищених очікувань невдалого контрнаступу 2023 року та уникнути повторних здогадів балакучого, ризикованого несприятливі бюрократи на Заході.

Україна показала, що, на щастя, стратегічна сміливість не зовсім мертва в демократичних країнах.

На початку серпня з’явилися повідомлення про українське вторгнення в Курську область Росії. Протягом перших 24 годин більшість спостерігачів – і російське верховне командування – припускали, що це була лише чергова невелика, нетрадиційна українська операція на кшталт тих, які вона двічі проводила проти Білгорода.

Невдовзі стало зрозуміло, що це щось більше за масштабом і прагненням. За даними відкритої розвідки в операції було виявлено кілька українських бригад або частин бригад, які брали участь в операції. Ті, хто лідирував, були першокласними, добре оснащеними формуваннями, такими як 22-га та 80-та бригади . Українці, здавалося б, ефективна загальновійськова операція прориву , швидко пробили російські оборонні лінії.

Російські сили в регіоні були швидко розбиті. Українські сили перетнули кордон через проломи, утворені в проломах, і захопили майже 1500 квадратних кілометрів російської території. Для порівняння, цього року російські війська захопили менше половини цієї території в Україні – ціною майже 200 000 втрат.

Навіть на ранній стадії цієї Курської битви 21-го століття українці продемонстрували, що вони засвоїли важкі уроки минулорічного невдалого контрнаступу. Їх приготування були ретельними. Україна зберегла оперативну безпеку, відмовивши росіянам у важливій інформації про те, куди вона може завдати удару та якою силою. Важливо те, що використовуючи оборонну операцію в Сумах як прикриття, вони відмовили росіянам в тому, що українські наступальні операції взагалі розглядаються. Україна також використовувала дуже досвідчені формування для початкових етапів операції, на відміну від свого контрнаступу 2023 року. Вони максимально використали безпілотники та знищили російські війська безпілотників у великій частині Курська напередодні та в перші години їхньої операції. Це позбавило Росію вирішальної та своєчасної розвідки.

Операція не без ризиків. Російські наступи на Донбасі захоплюють позиції та загрожують ключовим лініям захисних міст на сході України. Втрата їх призведе до значних проблем для української оборонної кампанії та політичних викликів для президента Зеленського. Їхнє захоплення Росією мало б значну пропагандистську цінність і посилило б російські наративи про «неминучу перемогу».

Україна перебуває в процесі відновлення своїх сил після контрнаступу 2023 року та після майже дев’яти місяців наступальних дій Росії на сході України. Більшість зовнішніх спостерігачів припустили, що вони не мають сил для такої операції. Не використавши свої резерви для підсилення військ на Донбасі, а натомість використавши їх на Курську, Україна пішла на серйозний, але усвідомлений ризик. Жоден сторонній спостерігач за війною не має всіх даних, доступних українському Генштабу, який приймає такі рішення.

Статус-кво війни перед наступом не був для України стійким. Це несе неприйнятні гуманітарні та стратегічні витрати. Розуміючи, що стратегія НАТО щодо підтримки України навряд чи вийде за межі підходу «захищати Україну»; що жодних істотних змін у політиці США не очікується раніше наступного року; і що Путін зберігає прагнення знищити її суверенітет і культуру, Україна знала, що вона єдиний актор, який може змінити статус-кво у війні. Результатом є раптовий напад на Курськ з його політичними, стратегічними та військовими цілями.

Рейтинг публікації

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

У Міненерго повідомили, скільки часу ще відключатимуть світло

Павла Дурова обвинувачують у тероризмі, наркоторгівлі, шахрайстві та відмиванні грошей