Щоб допомогти кожному військовому та цивільному з травмами війни повернутись до повноцінного життя, Міністерство охорони здоров’я України працює над створенням в країні центрів для діагностики і лікування гострого та хронічного болю. Про це повідомили у МОЗ.
Сьогодні у клінічній лікарні «Феофанія» розпочалося навчання для медичних фахівців, які працюватимуть у таких центрах, що з’являться в різних містах України. Ця програма навчання — один із перших кроків у створенні мережі центрів лікування болю в Україні.
Першою навчання проходить команда з Вінницької обласної лікарні, яка теж є одним із лідерів у менеджменті болю. Навчання проходитиме за принципом «команда навчає команду».
Клінічна лікарня «Феофанія» обрана як експертний центр для навчання фахівців з усієї України, адже має значний досвід у наданні допомоги пацієнтам з різними видами болю та є одним із провідних закладів у цій сфері.
Унікальним є мультидисциплінарний підхід до діагностики та лікування больових синдромів. У Феофанії працюють висококваліфіковані спеціалісти, зокрема неврологи, терапевти, психологи, фізіотерапевти, логопеди та фізичні терапевти. Хворих консультують нейрохірурги, анестезіологи та травматологи, що забезпечує точність діагностики та ефективність лікування.
«Хронічний біль — поширена проблема як серед військових, так і серед цивільних. Своєчасне та ефективне лікування гострого болю знижує ризик його переходу в хронічний стан, сприяє швидшій реабілітації, зменшує ризики психічних порушень та залежності від опіатів, покращуючи загальне самопочуття пацієнтів. Тому створення експертного центру лікування болю, який стане тренінговим центром і забезпечить допомогу постраждалим військовим та цивільним, є пріоритетом для Міністерства охорони здоровʼя», — зазначив заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Порхун.
Коментарі
Loading…