Планується запуск накопичувальної пенсійної системи в Україні, — законопроєкт Мінсоцполітики.
Тобто в нас буде трирівнева пенсійна система: українці матимуть виплати, розмір яких перевищуватиме половину їхньої зарплати.
Відбудеться радикальне оновлення солідарного рівня. Пенсія складатиметься з двох компонентів: страхової (наразі отримують громадяни) та базової виплати (вона буде обовʼязковою та однаковою для всіх).
Розраховувати страхову пенсію будуть також по-новому: замість громіздких формул запровадять бальну систему, численні надбавки та «дотяжки» (надбавки, аби розмір виплат становив гарантований Конституцією прожитковий мінімум) зникнуть, а спецпенсії взагалі виведуть «за дужки» солідарного рівня.
Базова пенсія — складова солідарної пенсії, своєрідний мінімальний розмір виплати, яку держава виплачуватиме у будь-якому разі і до якої додаватимуть частину пенсійної виплати, що залежить від стажу громадянина. Її розмір буде однаковим для усіх —
30% від мінімальної зарплати після вирахування з неї податків.
Для виходу на пенсію необхідно мати 35 років трудового стажу (у разі виходу на пенсію у 60 років) або принаймні 15 років стажу (для виходу на пенсію у 65 років).
Суть саме накопичувальних пенсій: розмір майбутніх виплат залежить виключно від того, скільки особа сама собі відклала на старість. Кожному працюючому українцю відкриють індивідуальні пенсійні рахунки, які щомісяця будуть поповнювати роботодавці та держава.
На відміну від внесків до солідарного пенсійного фонду (які одразу ж витрачаються на виплату чинним пенсіонерам) кошти у накопичувальному залишатимуться у власності особи. Наприклад, їх можна буде передавати у спадок.
Доступ до коштів відкриється лише після виходу на пенсію. Накопичувальний фонд, який керуватиме цими грошима, буде інвестувати їх для того, аби вберегти від інфляції та примножити.
Коментарі
Loading…