Міністерство юстиції опрацьовує законодавчі зміни, які дозволять розширити практику застосування електронного моніторингу (носіння «електронного браслета») і розвантажити пенітенціарні установи України.
Про це повідомив заступник міністра юстиції Денис Чернишов. За його словами, зараз українські слідчі ізолятори заповнені в середньому на 85%, а Лук’янівське СІЗО — на 99%. «В установах пенітенціарної системи утримуються люди, засуджені за статтями, за якими в інших країнах утримання під вартою може бути замінено на інший обмежувальний захід, зокрема, носіння «електронного браслета»», — зазначив Д. Чернишов.
Він також зазначив, що разом з експертами з Норвегії, Литви та інших країн Мін’юст уже напрацьовує базу змін до законодавства щодо реалізації системи електронного моніторингу як підозрюваних у злочинах, так і засуджених.
Чернишов нагадав, що в інших країнах електронний моніторинг застосовується набагато ширше, ніж в Україні — з його допомогою продовжують контролювати людей після умовно-дострокового звільнення, також він застосовується щодо педофілів і ґвалтівників, навіть після повного відбуття ними покарання. Крім того, електронний моніторинг може замінити відбування покарання за низкою статей. Такий вид контролю застосовується також і щодо підозрюваних.
Окрім того, у низці країн електронний моніторинг не лише скорочує витрати держбюджету на утримання підслідних і ув’язнених в установах, а й є джерелом наповнення бюджету. «Я говорю про практику, коли суб’єкти електронного моніторингу за браслети самі платять. У США — це близько $20 на добу, у країнах ЄС — в середньому близько 22 євро на добу», — пояснив чиновник.
«Безумовно, щодо підслідних, у випадках яких високий ризик здійснення повторного злочину, тиску на свідків і на слідство, про зміну запобіжного заходу на електронний моніторинг не може бути й мови. Але і в українському КПК є маса статей, за якими немає сенсу відправляти людину в СІЗО. Така практика дозволила б знизити витрати бюджету», — додав Д. Чернишов.
Джерело: Мін’юст
Коментарі
Loading…