Коли людина починає пошук роботи, то оновлення резюме стає одним із першочергових завдань. Work.ua розповість, що потрібно негайно виключити з документа під час чергової реновації. Якщо знайшли щось з цього списку у власному резюме, сміливо тисніть Delete.
- Нерелевантний досвід. Найчастіше досвід роботи і так є найбільш об’ємною частиною резюме, оскільки він — це кістяк всього документа, головна доказова база талантів і умінь шукача. Тому, якщо у вас вже є досвід на тій самій посаді, на яку претендуєте зараз, або близькій до неї позиції, краще розкажіть про нього. А літній або студентський підробіток не за фахом з резюме сміливо прибирайте. Виняток — якщо ви тільки починаєте кар’єрний шлях й іншого досвіду, який покаже вашу працездатність, поки що пред’явити не можете.
- Провали. Резюме — головна реклама, яку бачить HR-менеджер до особистої зустрічі з шукачем. Жодна компанія в своєму рекламному ролику не розповідає про невдачі, ви ніколи не прочитаєте в газеті оголошення: «Електрик Бармалей Семенович, який помилково знеструмив 2 райони, чекає на ваші замовлення». Про те, що вважаєте своєю головною невдачею чи промахом, можна розповісти на співбесіді, якщо ейчар про таке запитає (і заодно показати своє вміння визнавати й аналізувати помилки).
- Шаблонні фрази. Стресостійкість, мультизадачність і комунікабельність — три черепахи, на яких базуються 85% резюме. Але якщо не хочете мати «пласке» резюме, від цих та подібних їм шаблонів час позбавлятися.
- Зайві подробиці. Що коротше і конкретніше викладено інформацію в резюме, то краще. Виняток можуть скласти представники творчих професій та їхні креативні CV.
- Некоректне або непрезентабельне фото. Що насамперед бачить ейчар, коли відкриває ваше резюме? — Правильно, ваше ім’я й фотографію. У цей момент важливо справити враження серйозного фахівця. Тому можна сміливо стверджувати, що пам’ятна фотокартка з риболовлі, де ви тримаєте під пахвою величезного слизького коропа, старий знімок в випускній сукні, фото з нічного клубу або дахозносної вечірки, сімейний портрет, на якому ви у колі численних родичів, точно і стовідсотково не годяться.
- Застарілі навички. Якщо у вашому резюме досі зазначено, що ви досконало володієте Word 98, використовуєте в роботі Internet Explorer і можете похвалитися великою мережею контактів у «асьці», найімовірніше знайти роботу буде тяжко. Якщо ви не мандрівник у часі, вчасно чистіть резюме від опису неактуальних навичок і вмінь.
- Розповідь про когось іншого. Інформації про те, хто вас надихає і чому, опису знайомства з кращим другом або смішним історіям про сусідського котика — у резюме не місце. Можливо, ці розповіді відмінно демонструють ваші пріоритети і людські якості — повагу до оточення, готовність прийти на допомогу, турботливість. Але їх також краще приберегти до особистого знайомства з ейчаром.
- Джерело: WORK
Коментарі
Loading…