У суспільстві активно поширюються чутки про те, що боржники за комунальні послуги не можуть претендувати на допомогу від держави у вигляді субсидій, але експерти запевняють, що нічого спільного з правдою це не має. Про це повідомив юрист Олександр Нікітін.
«Наявність боргів за оплату комунальних послуг не може бути підставою для відмови в нарахуванні субсидій, адже сім’я, ймовірно, тому й не платила, що бюджету домогосподарства на це не вистачає. Тому, якщо ви все ще боїтеся, що вам відмовлять через заборгованість, сміливо відправляйте документи», — говорить А. Нікітін.
Але важливо пам’ятати, що при призначенні субсидії, незалежно від наявного боргу, ви зобов’язані щомісяця вносити самостійно обов’язкову частину платежу. В іншому випадку субсидія просто буде скасована.
При цьому слід правильно вказати всі види свого доходу. Тобто, наприклад, працюючий пенсіонер повинен вказати і пенсію, і місце свого працевлаштування. Суми доходу можна не вказувати — вони заповнюються автоматично при перевірці даних, оскільки громадяни нерідко їх плутають, а ось якщо «забудете» вказати той чи інший вид свого заробітку або доходу — ризикуєте отримати штраф, а в отриманні субсидій вам буде відмовлено.
Нагадаємо, парламентським комітетом було оприлюднено інформацію по виплатах субсидій для компенсації витрат населення на оплату житлово-комунальних послуг.
За цими даними в березні 2016 року загальна кількість одержувачів субсидій становила 5,1 мільйона. В грудні 2014 таких було всього мільйон.
Коментарі
Loading…