in , ,

Працівники ТЦК ні за старим законодавством, ні за новим не мають права затримувати військовозобов’язаних

Новий закон про мобілізацію передбачає суттєві зміни, які торкнуться як військових, так і військовозобов’язаних.

Юрист Микола Максимов розповів «ТСН», що треба знати військовозобов’язаним, стосовно перевірок ТЦК на вулицях.

«За новим законом військовозобов’язаний повинен мати з собою військово-обліковий документ. Його треба пред’явити не лише на вимогу поліцейського, але й працівника ТЦК. До цього не було вимоги носіння такого документа та пред’явлення працівникам ТЦК. Але водночас військовозобов’язаного однаково не мають права затримувати, крім випадків, якщо він перебуває в розшуку Національною поліцією. Якщо перебуває, то його мають право затримати, скласти адмінпротокол і доправити до ТЦК», – пояснив він.

Юрист також підкреслив, що затримувати особу мають право тільки працівники поліції. Працівники ТЦК ні за старим законодавством, ні за новим не мають права затримувати.

За словами адвоката, заштовхування військовозобов’язаного до транспорту працівниками ТЦК також є незаконним.

«Застосовувати силу мають право тільки працівники поліції. Якщо ж таке відбувається з боку працівників ТЦК, то треба намагатися фіксувати цей процес на відео. Треба попереджати працівників ТЦК, що це незаконне позбавлення волі, незаконне затримання, і за це є відповідальність згідно зі статтею кримінального кодексу України. Я бачив безліч відео про те, коли приверталася увага інших людей на вулиці, то людину відпускали», – зазначив він.

Юрист також нагадав, що в Україні є кримінальна відповідальність за публікування інформації про переміщення ЗСУ, техніки.

«Але незаконні дії працівників ТЦК знімати можна, проте не рекомендується викладати в інтернет. Це відео можна додавати до заяви до поліції, ДБР про незаконне затримання»,- підкреслив він.

Чи можуть на вулиці виписати повістку

За словами адвоката, законність заповнення порожнього бланка повістки на вулиці, а не вручення заздалегідь заповненої повістки – питання доволі дискусійне.

«Є певні юридичні питання до цього. Повістка містить підпис керівника ТЦК і туди вписують дані особи. Це питання вже обговорювалося, хтось намагався писати заяви до правоохоронних органів. Але це питання не вирішене, так продовжують робити», – зазначив він..

Крім цього, Микола Максимов прокоментував чутки про те, що у затриманих військовозобов’язаних забирають телефони, позбавляючи можливості зателефонувати, наприклад, адвокатові чи рідним.

«Телефон є майном людини. Немає права його забирати. ТЦК фактично мають статус військових частин, керівництво часто ухвалює рішення про те, що телефони необхідно вимкнути. Але така норма тоді повинна виконуватися всіма особами, які перебувають у приміщенні ТЦК. Поза межами ТЦК людина має право на дзвінок адвокатові, поліції та рідним. У будь-якому разі людині повинні надати можливість скористатися зв’язком, таке право повинно бути забезпечено», – підсумував він.

Рейтинг публікації

Written by Інна

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Loading…

0

Нові тарифи за електроенергію залежатимуть від обсягу споживання

В Україні діятимуть нові правила обліку сумнівних боргів для держпідприємств