Бельгійська влада винайняла готель для жінок, які під час карантину потерпають від домашнього насильства. В країні давно існують такі притулки, проте всі вони зараз переповнені. І схожа ситуація в багатьох країнах.
Від коронавірусу страждають не лише ті, хто захворів, – наголосила бельгійська влада і винайняла готель, щоб захистити всіх, кому вдома перебувати небезпечно. Не через страх заразитись, а через домашнє насильство. Адресу тимчасового притулку не розголошують, адже агресори часто намагаються знайти й забрати жертву додому.
Барбара Трашт, голова франкофонної спільноти Бельгії:
У нас виникла потреба розширити перелік безпечних притулків, бо всі наявні переповнені. Там ці жінки зможуть отримати таку ж психологічну підтримку, яку надають у центрах запобігання шлюбному та сімейному насильству.
У прихистках прийматимуть жінок, а також, за потреби, їхніх дітей. Влада країни пообіцяла, що попри уповільнення роботи системи правосуддя під час карантину, розгляд справ про домашнє насильство не відкладатимуть. Розширили таку допомогу і в Канаді.
Джастін Трюдо, прем’єр міністр Канади:
Якщо ви не можете піти додому, бо там небезпечно, або ж у вас немає дому, – ми про вас не забули. Ми працюватимемо зі спеціальними організаціями, яким ви довіряєте, і підтримуватимемо вас. У березні ми виділили 200 мільйонів доларів на притулки, щоб вам було куди втекти, якщо ви потерпаєте від домашнього насильства.
Збільшити фінансування для соціальних та громадських організацій, які допомагають постраждалим від насилля, закликали і в ООН. На це слід звернути увагу всім країнам, де зараз діє карантин, наголосив генсек організації.
Антоніо Гутьєррес, генеральний секретар Організації Об’єднаних Націй:
За останні тижні, разом зі зростанням економічного та соціального тиску і страхів, ми побачили жахливу статистику щодо домашнього насильства у світі. У певних країнах кількість жінок, які телефонують на гарячі лінії підтримки, подвоїлась. Водночас, медики та поліція надто завантажені і не мають достатньо персоналу, а місцеві організації підтримки – паралізовані, або ж залишилися без фінансування.
Додаткові інвестиції в допомогу жертвам домашнього насильства країни мають внести в національний план боротьби з наслідками коронавірусу, – наполіг генсек ООН. Бо наразі, перед багатьма жінками та дітьми стоїть страшніша загроза там, де вони мали б бути в найбільшій безпеці – у себе вдома.
Коментарі
Loading…