У деяких випадках в тексті твору згадуються (зображуються) торговельні марки фізичних і юридичних осіб. Виникає питання: чи є таке відтворення порушенням майнових прав на торговельну марку?
Відтворення торговельної марки в тексті твору не є порушенням майнових прав на торговельну марку, оскільки не є її використанням відповідно до п. 4 ст. 16 Закону України «Про охорону прав на знаки для товарів і послуг».
Виробникам товарів і послуг слід знати, що зустрічаються недобросовісні особи, які реєструють на своє ім’я назви чужих товарів і послуг в якості торговельних марок.
Отримавши охоронний документ, власники свідоцтва на торговельну марку зазвичай намагаються заборонити виробникові товарів (послуг) реалізацію власної продукції (надання послуг) без виплати винагороди.
Якщо така фатальна подія має місце, то слід використовувати таку торговельну марку на умовах попереднього користувача, викладених у частині 1 статті 500 ЦКУ.
Детальніше про умови використання марок читайте у статті Володимира Коноваленка «Чи можна використовувати торговельну марку без згоди правовласника?» в інтернет-виданні «Українська правда».
Зі статтею можна ознайомитися за посиланням:
Коментарі
Loading…